Македонија - Исланд 2-0

Статус
Затворена за нови мислења.

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
Едно прашање -
Ако пуштаат на исток бесплатно за средношколци треба да се земе ученишка книшка или нешто друго знае некој?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Едно прашање -
Ако пуштаат на исток бесплатно за средношколци треба да се земе ученишка книшка или нешто друго знае некој?

не бее онака ќе пуштат :)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Едно прашање -
Ако пуштаат на исток бесплатно за средношколци треба да се земе ученишка книшка или нешто друго знае некој?
Со ученичка книшка, така ми кажаа...

Инаку денеска се ми иде паметов на убедлива победа, па ќе видиме. Моја прогноза 3/4-0.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
брат кај па наумовски ке игра крило...тој е шпиц играч

За утакмицата со Норвешка играше лево крило а пандев беше во средината, сега за овој натпревар со Исланд не знам дали ја увиде грешката Јонуз го врати Наумовски во средината а Пандев и Стојков ке прават ротации од страните!!!
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Мислам дека е реално да се надеваме на убедлива победа. 2;3-0 мислам дека ке е суперрезултат за нас:vozbud::vozbud:
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Како што слушнав Гудјонсен и уште 2 важни играчи ќе ги нема, така што на овој натпревар освен победа ништо друго не прифаќам :)
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
За утакмицата со Норвешка играше лево крило а пандев беше во средината, сега за овој натпревар со Исланд не знам дали ја увиде грешката Јонуз го врати Наумовски во средината а Пандев и Стојков ке прават ротации од страните!!!
ke vidime dali ke go smeni:toe:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.498
Поени од реакции
22.208
Со ученичка книшка, така ми кажаа...

Инаку денеска се ми иде паметов на убедлива победа, па ќе видиме. Моја прогноза 3/4-0.

Нели е многу голема победата...
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
ke vidime dali ke go smeni:toe:


Така изјави на пресот за тие промени, така да изгледа и така ке биде.

Иначе сеа прочитев у Мак. Спорт дека и Седловски за жал се повредил, па изгледа Грне се врака во првата постава.
Инаку како шо пишува Седловски се повредил на вчерашниот тренинг и тоа на крајот требало да вежба слободни удари и го истегнал мускулот!:toe:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Како што слушнав Гудјонсен и уште 2 важни играчи ќе ги нема, така што на овој натпревар освен победа ништо друго не прифаќам :)
Иако на овој натпревар е,но сепак не е се во победата.Не ме радува онаа игра со Норвешка,следуваат после две гостувања решавачки.На овој натпревар треба да имаме целосна доминација и да создаваме шанси.Само со таква игра имаме надеж за гостувањата во Норвешка и Шкотска.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
За утакмицата со Норвешка играше лево крило а пандев беше во средината, сега за овој натпревар со Исланд не знам дали ја увиде грешката Јонуз го врати Наумовски во средината а Пандев и Стојков ке прават ротации од страните!!!
се сложувам!!! таквата формација би била најдобра!!!:smir:
 
Член од
19 април 2008
Мислења
302
Поени од реакции
25
Така изјави на пресот за тие промени, така да изгледа и така ке биде.

Иначе сеа прочитев у Мак. Спорт дека и Седловски за жал се повредил, па изгледа Грне се врака во првата постава.
Инаку како шо пишува Седловски се повредил на вчерашниот тренинг и тоа на крајот требало да вежба слободни удари и го истегнал мускулот!:toe:
Фала ти Боже, не стародијата да ми се маа по бековски позиции,и тој Јонуз е луд Седло бек го става !
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Моја прогноза е минимална победа за Македонија од 1:0 или 2:1.Дај боже да ги растуриме и да не сум во право.
 

Enis_gv

Dictator.
Член од
17 март 2009
Мислења
353
Поени од реакции
9
Денеска очекувам Сигурна и Убедлива победа за Македонија...:toe::toe:
:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:

!!! WE GOING TO GO IN WORLD CUP !!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom