Македонија - Исланд 2-0

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Па Шаќири беше вонсериски играч во нашава репрезентација затоа и имаше таков ефект. Јас сум за тоа ако има подобри играчи нека бидат и 6 Албанци, ако тоа ни донесе пласман. Сепак во моментов единствно чекам да го видам барем на пријателска Неџипи како ќе се снајде, а може и Демири да се проба иако имаме играчи за таа позиција.

има бе друже како викаш дека нема? Па во вардар емурлаху и муса што се? Секоја утамица тие го вадеја вардар со давање на голови. па не заборавајте дека и еден пандев играше во наше првенство и ак онемаше добар менаџер ќе играше во некоја трета германска лига.



п.с. да не заборавием дека кога беше продаден во интер пандев играше во серија ц, тоа е трета италијанска лига, и он сега се прави звезда.
 
K

kaiser soze

Гостин
има бе друже како викаш дека нема? Па во вардар емурлаху и муса што се? Секоја утамица тие го вадеја вардар со давање на голови. па не заборавајте дека и еден пандев играше во наше првенство и ак онемаше добар менаџер ќе играше во некоја трета германска лига.


п.с. да не заборавием дека кога беше продаден во интер пандев играше во серија ц, тоа е трета италијанска лига, и он сега се прави звезда.
Не трескај зелени Зоте.Пандев направи транфер во Интер после само дваесет одиграни натпревари за Беласица и со неполни 18 години.А најголемата заслуга ја нема менаџерот,беше купен исклучиво заради талентот и квалитетите што ги има.Тоа што не успеа во Интер е сосема друга работа.Впрочем Интер си е познат по тоа.
И ако Емрулаху и било кој играч што ги наведовте,може да бидат џокери во репрезентацијата,тогаш тешко на таа репрезентација.Ростерот и играчите во него,во моментов се сосема ок.Секако има мали исклучоци,но тоа се поправа.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
има бе друже како викаш дека нема? Па во вардар емурлаху и муса што се? Секоја утамица тие го вадеја вардар со давање на голови. па не заборавајте дека и еден пандев играше во наше првенство и ак онемаше добар менаџер ќе играше во некоја трета германска лига.


п.с. да не заборавием дека кога беше продаден во интер пандев играше во серија ц, тоа е трета италијанска лига, и он сега се прави звезда.
Ако го чекаме Емурлаху како џокер во репрезентацијата далеку ќе стигнеме. Не знам дали си се помешал со имињата, ама Муса е црнец и нема никаква врска со Албанец и не е веќе во Вардар.
Што е важно дали играл во Серија Ц Пандев со 18 години, како сакаш да почне во прв тим на Интер дојден од Беласица?
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ако го чекаме Емурлаху како џокер во репрезентацијата далеку ќе стигнеме. Не знам дали си се помешал со имињата, ама Муса е црнец и нема никаква врска со Албанец и не е веќе во Вардар.
Што е важно дали играл во Серија Ц Пандев со 18 години, како сакаш да почне во прв тим на Интер дојден од Беласица?


Абе не мислев на црнецот туку на Муса Ибрахим Али ама ти изгледа толку пратиш домашна лига па да видиш дека имаме и овде таленти. Исто така јас би го викнал и Положани Артим. И како што кажав без албанци во мкд тимот ништо не правием оние се родени да играат за репрезентација на македонија.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Абе не мислев на црнецот туку на Муса Ибрахим Али ама ти изгледа толку пратиш домашна лига па да видиш дека имаме и овде таленти. Исто така јас би го викнал и Положани Артим. И како што кажав без албанци во мкд тимот ништо не правием оние се родени да играат за репрезентација на македонија.
Ајде експерту за домашна лига погледни го следново па после трескај.
http://www.fcvardar.com.mk/musaibraimali.html
Инаку Положани задниве години игра за репрезентација и ако ништо друго се труди така да се согласувам дека треба да биде барем в поширокиот список.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Еве зашто утре нема да победием и јас ќе навивам за исланд.


Победа над Исланд - 120.000 евра за Јонуз!!!


Уште во текот на овој месец Мирсад Јонуз се надева дека ќе ја избриши придавката в.д пред селекторската функција. Вршителот на должност само доколку го победи Исланд на утрешниот квалификациски меч ќе го добие договорот долг две години од фудбалскиот врв.

целиот текст овде

http://www.idividi.com.mk/sport/fudbal/533022/index.html


п.с. искрено бев оптимиста и верував во победа али вакви игри као од времето на зинго не можам да трпам.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Ајде експерту за домашна лига погледни го следново па после трескај.
http://www.fcvardar.com.mk/musaibraimali.html


Овој од јужните Албанци ке да е. :pos:

Се гледа дека некој само имиња чита а не гледа утакмици.

Него само среќа за утре. Тежок натпревар ке имаме. Цврста и висока одбрана која ке биде главната надеж на Исланд со оглед што се очекува да играат на нерешен резултат со цел да не примат гол.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Еве зашто утре нема да победием и јас ќе навивам за исланд.


Победа над Исланд - 120.000 евра за Јонуз!!!


Уште во текот на овој месец Мирсад Јонуз се надева дека ќе ја избриши придавката в.д пред селекторската функција. Вршителот на должност само доколку го победи Исланд на утрешниот квалификациски меч ќе го добие договорот долг две години од фудбалскиот врв.

целиот текст овде

http://www.idividi.com.mk/sport/fudbal/533022/index.html


п.с. искрено бев оптимиста и верував во победа али вакви игри као од времето на зинго не можам да трпам.
Абе они перат пари со тоа, да не мислите дека 120000 евра ќе завршат кај Јонуз? ФФМ МАФИЈА!!!
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
најаките 3 играчи нема да им играат ако не ги победимо СРАМОТА
Гудјонсен нема да игра заради повреда,а Хрејдерсон и Гунарсон заради жолти картони :helou:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ајде експерту за домашна лига погледни го следново па после трескај.
http://www.fcvardar.com.mk/musaibraimali.html
Инаку Положани задниве години игра за репрезентација и ако ништо друго се труди така да се согласувам дека треба да биде барем в поширокиот список.


Ок се извинувам моја грешка е слични имиња јас мислев за
Музафер Ејупи. Тоа е талентирано дете и треба да игра у напад. Он ги даде решавачките голови во пролетниот дел во вардар заедно со емурлаху. И затоа треба во иднина да се повикаат да играат за репрезентација.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.548
Поени од реакции
1.541
бев на пресот денес, очекуваат победа. еве што кажаа: http://www.macedonianfootball.com/200906091393/News/We-will-beat-Iceland.html

иначе денес му е роденден на Владе Лазаревски, па нека го прослави со победа утре :icon_lol:

а сега едно прашање до оние што го гледаа на ТВ натпреварот со Норвешка. дали нашите играчи ја пееја химната или пак стоеја како да оддаваат минута молчење?


Ајде експерту за домашна лига погледни го следново па после трескај.
http://www.fcvardar.com.mk/musaibraimali.html
Инаку Положани задниве години игра за репрезентација и ако ништо друго се труди така да се согласувам дека треба да биде барем в поширокиот список.
го среди! :pos2::jaj:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.306
Поени од реакции
16.385
а сега едно прашање до оние што го гледаа на ТВ натпреварот со Норвешка. дали нашите играчи ја пееја химната или пак стоеја како да оддаваат минута молчење?
Не пееја сите. Митревски, Николовски, Наумовски и Седловски и некој од новите мислим дека пееја. Другите се "загреваја".

Инаку ме интересира дали има уште карти за утре и дали е дозволено да се носи апарат на стадион. :pipi:
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.548
Поени од реакции
1.541
карти дали има? :)))))) има колку сакаш. апарат би требало да е дозволено, не гледам зашто би правеле проблем. мада можеш и со мобилен да сликаш.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Сега на А1 Југо кажа дека нема да доаѓале фанови на Исланд и ќе било бесплатно за сите деца (или ученици не го слушнав убаво) како повод за крај на училшната година.Точно е ова?:))))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom