Фан Клуб: Реал Мадрид

9 декември 2008
656
37
Не може да ни зависи сезоната, сега се гледа гол разлика затоа што не се одиграни двата натпревари со Барса, ако имаме и понатаму ист број на бодови, сезоната ќе ни зависи од Ел Класико. :)
Доколку Ел класико заврши 1-0 за нас. И до крај ако кикснеме имаме пак исто бодови. 1-0 кај нив 1-0 кај нас исто ти е после се глеа гол разлика.

DEFENSAS: Arbeloa, Ramos, Marcelo, Garay, Albiol y Metzelder
CENTROCAMPISTAS: Guti, Gago, Xabi Alonso, Van der Vaart, Granero, Mosquera y Juanfran.
DELANTEROS: Raúl, Cristiano Ronaldo e Higuaín

Значи Гути е добар.. Ако не стартер, ќе влезе негде у второ полувреме.

Кај Гетафе нема да играат Ката Диаз, Мигел Торес и Солдадо.

Игуаин​

90 % вака би требало да биде составот, Гути ако биде спремен од почеток, го сакам него место Гранеро.

23 јануари 2009
10.640
2.504
Ајде вечерва ни се отвара новата тема,очекувам спектакуларен вовед од Манга.Да ви кажам право страв ме фаќа за вечерва,овој е далеку потежок од оној што го играме в недела.Би сакал со Гути и Гаго да почнеме место Ласс и Гранеро,ако е спремен Гути.:helou:

25 ноември 2009
1.281
273
Манга одличен состав си напраил ама да бидеме реални мали се шансите со овие 11-на да излезе МП:toe:

Игуаин​

И ја мислам дека ќе биде овој состав, нема шанси Гути да игра прва пошо беше повреден, а и онака е играч за второ полувреме.

Игуаин​

Абе боље нека се почне вака, па после нека се убаци во кадар Гути:)

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
5 октомври 2008
1.664
535
Ако во прво полувреме има поволен резлутат мислам ќе биде подобро да не се ризикува Гути во второ а и да му се даде шанса на Москвера или Хуанфран на местото на Гранеро или Гаго :wink:

8 април 2007
16.034
9.126
Колку ми е криво што нема да гледам еј :/ Ај може ќе се стаем у кладилница или негде, мора да се гледа.
Иначе составот на Манга 99,9% ќе биде, Гути не е спремен од прва минута да игра. Ама би сакал една измена да има, Гарај/Арбелоа место Гранеро и да има некои измени.

- Икер -
- Рамос - Албиол - Гарај - Арбелоа -
- Гаго - Чаби - Марсело -
- ВдВ -
- Роналдо - Игуаин -​

Се гледа дека Гранеро не е во форма и не треба толку да се форсира. Треба да му се даде малку одмор.

18 јуни 2009
2.194
1.406

Негредо, Де Ла Ред, Мигел Торес, Мата, Гранеро ...

ElNinho

Мадридиста!
17 јули 2009
20.961
57.702
Исто :smir:

Ме плаши да не почне пак МП со Рамос како централен. Ни треба за десен бек, треба да се уигрува таму.

А ќе биде или така или со „нормална“ одбрана и Марсело во средина.

iggo_s

1.389
1.077
Кај ви текнува баш на најтешките утакмици да чекате да играат младинците. Тогаш со Депортиво у гости, сега со Гетафе.. Абе ќе играат момците, има време. Може да влезат у игра, ама само ако се направи некое сигурно водство, па да ги пушти Пелегрини колку да имаат одиграно некоја минутка. Многу е битен денешниот натпревар и мислам дека не ни требаат експерименти.

14.537
14.266
Само ако биде 0 - 5 на полувреме може да влезат во второ. :pos:

Атлетико со никаква игра ни направија 2 - 3 на првиот натпревар, за потоа да имаат шанси и да израмнат, но среќата беше на страна. И да водиме 0 - 2, во последните 10 минути се може да се деси, па Барса викендот од едни Сарагоса прими 2 гола за 2 минути, а не па ние да експериментираме. И јас сакам некој да видам , но тешко дека баш сега тие ќе добијат шанса.