Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.530
Поени од реакции
14.216
Примарната позиција на Роналдо е крило, и најчесто таму се наоѓа кога игра. Во напад се уфрлува секогаш од втор план, значи никогаш не игра нон-стоп напаѓач, како што игра Игуаин.
 
Член од
10 декември 2009
Мислења
534
Поени од реакции
87
Еве последна изјава од Кики
Što se tiče moje omiljene pozicije, moram reći da volim igrati kao napadač, jer tad imam mnogo slobode, mnogo se krećem, i nisam ograničen. To mi trener dozvoljava, i to me veseli. – dodao je Cristiano.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Реал откако е повреден Кака игра во две формации, Една 4-3-1-2 и Другата 4-1-2-1-2 и мислам кога ќе се врати Кака ќе играат во истите формации, со тоа што Кака ќе игра на неговата омилена позиција позади напаѓачите на местото на Ван дер Ваарт, а напаѓачи како и досега Кики и Игуин.
Види сеа гледам дека имаш големо разбирање во врска со фудбалот и општо ама овде малце си ја утнал работава :toe:.Реал никогаш нема да ја игра оваа формација што ти ја посакуваш и јас а тоа е 4-1-2-1-2 посебно со кога ќе се врати КАКА Кристијано да игра напаѓач:nenene:ќе се игра со формација 4-2-3-1 со еден истурен напаѓач.:toe:
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Abe sekoja mu cest na Iguain do sega,ali ona sho morashe morashe da se pogodi......dali beshe vo prashanje zamor kaj nego,ili pad na koncentracija...neznam....mislam deka potrebno e dr.utakmica da odmara Iguain,a da pocne Benzema........Mislam deka mnogu shansi vakvi da se izramnime so arca nekje imame mnogu...pa zatoa treba da gi iskoristime..tolku od mene vecerva.pozz:smir:
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Мое мислење е дека одигравме нерешено од неколку причини
1. Лош терен целиот беше во вода
2. Не функционирањето на средината пред се Ласс
3. Заморот на играчите како последица од славењето на Нова Година се гледаше дека никој не беше расположен за игра

И уште нешто . Мора да се купи лев бек зимава зошто ако Арбелоа се повреди маф ни е работата
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Abe sekoja mu cest na Iguain do sega,ali ona sho morashe morashe da se pogodi......dali beshe vo prashanje zamor kaj nego,ili pad na koncentracija...neznam....mislam deka potrebno e dr.utakmica da odmara Iguain,a da pocne Benzema........Mislam deka mnogu shansi vakvi da se izramnime so arca nekje imame mnogu...pa zatoa treba da gi iskoristime..tolku od mene vecerva.pozz:smir:
Остајте сеа тоа морал да погоди се дешава и тоа.Абе човек неможе стварно да ве разбере до вчера Игуаин беше Господ сеа го плукате како да е некое Г...о:uvo:
 
Член од
10 декември 2009
Мислења
534
Поени од реакции
87
Види сеа гледам дека имаш големо разбирање во врска со фудбалот и општо ама овде малце си ја утнал работава :toe:.Реал никогаш нема да ја игра оваа формација што ти ја посакуваш и јас а тоа е 4-1-2-1-2 посебно со кога ќе се врати КАКА Кристијано да игра напаѓач:nenene:ќе се игра со формација 4-2-3-1 со еден истурен напаѓач.:toe:
Еве погледни сам, а и земи клип ќе видиш по движењето на играчите, на линкот се заменени Раул и Бензема
http://www.as.com/futbol/partido/Osasuna-Real-Madrid-0400_00_16_0140_0013
http://www.marca.com/marcador/futbol/2009_10/primera/jornada_16/osa_rma/
Јас не пишувам ништо на памет
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Остајте сеа тоа морал да погоди се дешава и тоа.Абе човек неможе стварно да ве разбере до вчера Игуаин беше Господ сеа го плукате како да е некое Г...о:uvo:


Ajde sega kazi mi ti dali rekov nesho losho protiv Iguain..osven deka mu e potreben odmor,i da mu se dade shansa na Benzema...A ako reakcijata "morashe da go dade" e navreda....nzn...treba da se preispitash...:smir:
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
[/b]

Ajde sega kazi mi ti dali rekov nesho losho protiv Iguain..osven deka mu e potreben odmor,i da mu se dade shansa na Benzema...A ako reakcijata "morashe da go dade" e navreda....nzn...treba da se preispitash...:smir:
Хахахаххахаахх Треба да се преиспиташ хахахахахах. Лелеее луѓе ахахахаах.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.530
Поени од реакции
14.216
Еве погледни сам, а и земи клип ќе видиш по движењето на играчите, на линкот се заменени Раул и Бензема
http://www.as.com/futbol/partido/Osasuna-Real-Madrid-0400_00_16_0140_0013
http://www.marca.com/marcador/futbol/2009_10/primera/jornada_16/osa_rma/
Јас не пишувам ништо на памет
Зарем мислиш дека Пелегрини после одличните игри против Валенсија и Сарагоса би променил формација ?

И со Сарагоса и со Валенсија исто така беше поставена формацијата, па никој тука не прокоментира за тоа. Само што сега Осасуна не дозволи играчите на Реал да се движат баш онака како што се движеа против Сарагоса и Валенсија, ја немаа таа слобода во играта, па затоа и вие мислите дека нешто се променило во формацијата.
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Зарем мислиш дека Пелегрини после одличните игри против Валенсија и Сарагоса би променил формација ?

И со Сарагоса и со Валенсија исто така беше поставена формацијата, па никој тука не прокоментира за тоа. Само што сега Осасуна не дозволи играчите на Реал да се движат баш онака како што се движеа против Сарагоса и Валенсија, ја немаа таа слобода во играта, па затоа и вие мислите дека нешто се променило во формацијата.
Незнам колку Осасуна може да ја проучи играта од Реал ама стварно затвараа и се гледаше убаво била проучена. Имаа доста време за тоа за празнициве.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Зарем мислиш дека Пелегрини после одличните игри против Валенсија и Сарагоса би променил формација ?

И со Сарагоса и со Валенсија исто така беше поставена формацијата, па никој тука не прокоментира за тоа. Само што сега Осасуна не дозволи играчите на Реал да се движат баш онака како што се движеа против Сарагоса и Валенсија, ја немаа таа слобода во играта, па затоа и вие мислите дека нешто се променило во формацијата.
грешка си формацијата беше променета со сигурност...глава ставам дека не ја играше формацијата како со сарагоса и валенсија
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom