Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Сите изиграа добро, само Мамаду малце ми беше лабав, ама не се примеќаше многу оти овие од Сарагоса играа како да имаат дувано лепак пред утакмица.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Само од Пипитава вторио гол го немав видено сега еве гледам, лудило ејј.. Ѕвер е. А и прославата на голот на Роналдо со Марсело не беше лоша:):)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Овој Игуаин не дај боже гол да не даде.
Ѕверов во животна форма е.Се мислам добра лекција одржавме вечер,испрашување ќе има кај нив коа ќе играме,да видиме што научиле:)
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
ViVa Real Madrid Siempre маестрален фудбал, а за Игуаин неам зборови каква техника има зверот ејјј:vozbud: честитки
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
Ај честито победа сакам уште многу вакви:)).Добра игра на сите во тимот:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Им вративме на Сарагоса за оној пораз од Копа дел Реј:helou:
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Епа весела беше утакмицава дефинитивно...ај честито победа, топ игра, нека продужат вака и без сомнежи ќе газат све живо и диво....за Игуаин,Роналдо и Бензема нема што многу да зборам, едноставно дечките си знаат што им е работата, а ВДВ се попријатно изненадување ми е и искрено мислам дека треба да остане али ќе видиме по кој принцип ќе се движат работите. :back:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
A ti spored samo eden natprevar , protiv bednici od tipot na Saragosa odluci deka Marcelo e prav covek, na prava pozicija, za Real?

Kaj bese da se dokaze so Sevilla? So Milan (doma i gosti) , so Barca?

Pusti me i mene za Real da igram protiv Tri Ceshmi i ja ke ti izgledam ko Pele.


Nego zaebi toa.

Cestito neka ni e pobedata i neka ni se mnozat vakvi sigurni pobedi!

А сакаш да кажеш дека Марсело не играше добро на другите утакмици како крило? Затоа прв асистент ни е, зошто незнае...
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Честита нека ние победата!! Го гледав само првото полувреме оти бев на гости одлична игра прикажаја дур гледав,сега малце одмор па се враќаме по новогодишните празници..позз
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.146
Овој Реал го сакам, кога без проблеми ги осакатува помалите екипи, 4 гола во прво полувреме, и мирна глава, а не како со Ксерез 1 - 0 до 80 минута, или со Алмерија пресври.

Одлично е што годинава ја завршуваме со висока победа и со убедлива игра. Лошо е што сега следи мала пауза, во многу лошо време доаѓа паузата, затоа што сега фативме залет, и оваа пауза лошо ќе ни дојде. Али ај, новата година ја отвараме со Осасуна, се надевам дека Кака ќе биде вратен до тогаш, па ќе можеме да го видеме комплетниот состав.

Нека ни е честито победата !

Голот на Игуаин :drk:
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Како изреагира Пелегрини на голот на Роналдо.:drk: Аплаудира аплаудира, се насмеал од уши до уши. :vozbud:
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.022
А сакаш да кажеш дека Марсело не играше добро на другите утакмици како крило? Затоа прв асистент ни е, зошто незнае...

Абе до вчера , мајки-шајки му се караа тука 200 на саат.
Преку вечер , херој стана?

Нема проблем.
Ти реков јас само тебе, да го видам да изигра вака со Севиља , Барса ... Ливерпул , Милан ...Јувентус...

После тоа јас лично ќе се извинам и ќе го повлечам моето мислење дека Марсело не е дораснат да игра на позиција на која го форсира Пелегрини да игра.

Далеку од тоа дека е лош играч, само уште не е дораснат на притисокот.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.412
Поени од реакции
29.654
Абе до вчера , мајки-шајки му се караа тука 200 на саат.
Преку вечер , херој стана?

Нема проблем.
Ти реков јас само тебе, да го видам да изигра вака со Севиља , Барса ... Ливерпул , Милан ...Јувентус...

После тоа јас лично ќе се извинам и ќе го повлечам моето мислење дека Марсело не е дораснат да игра на позиција на која го форсира Пелегрини да игра.

Далеку од тоа дека е лош играч, само уште не е дораснат на притисокот.
Па добро одигра како крило против Валенсија, топ екипа што сакаш повеќе. Против Севиља играше бек и му го испија мозокот.
Заклучок
Марсело за бек:nenene:
Крило:aplauz:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom