Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Само Робен да остане.... немора Рибери да дојде аман веќе со него!!!! Чаби Алонсо ин, Хајнце, Ван дер Варт и Ван Нистерлој аут.
До душа и Гути треба да иде, али сеа чим се фатиле со Роналдо.... тешко :pos2:
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Само Робен да остане.... немора Рибери да дојде аман веќе со него!!!! Чаби Алонсо ин, Хајнце, Ван дер Варт и Ван Нистерлој аут.
До душа и Гути треба да иде, али сеа чим се фатиле со Роналдо.... тешко :pos2:
Па дај ако не и Роналдо нека иде со него хаха:) Можда сакаат да си праат нешо подготовки за свадба нешо ау...:P:pos2:
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Report: Liverpool Will Sell Xabi Alonso To Real Madrid For Wesley Sneijder Plus Cash

Каков Алонсо бе овие не се тачни Снајдер + Кеш за него :nesvest: знаеме дека е класа играч и е потребен на Реал но за Снајдер нека не се чепкат!!!
Ете ВДВ ако сакат нека си го земат а ако го сакат Хајнце стварно треба плус Кеш само нека го земе некој :pos2:

 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Снајдер + кеш а? Тоа е, викам дрогата ти го зема паметот, тие не...ако нека се надеваат, ај ВДВ да речеа да ги сфатев, ама Снајдер? Може и Роналдо + кеш сакаат, само нека кажат и готова е работата.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Снајдер го зедовме 27м....Алонсо лани го шиткаа за 12-13м....сега сакаат кеш плус Снајдер....хахаха мора да им е од новата трева на Бернабе :helou:
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Снајдер + кеш а? Тоа е, викам дрогата ти го зема паметот, тие не...ако нека се надеваат, ај ВДВ да речеа да ги сфатев, ама Снајдер? Може и Роналдо + кеш сакаат, само нека кажат и готова е работата.
Абе сакат само кеш да провлечат неш но ако му се малку 30м€ има друга алтернатива тие нека си го чуват


Добра замена за Хави Гарсија и за малку пари - "Granero-known as El pirata (The Pirate)":vozbud:
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Абе стварно е штетно времево, не се ни они кривии...хаха. Абе нека не мрчат мн мн шо им е на нив да не сакаат и некоја музичка желба+.....:toe:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ех за таа позиција Де ла Ред беше злато од играч, каква кариера му следеше...:/ Стварно ми е многу жал кога ќе ми текне у пм...
А иначе незнам што ги ебаваат бе, нека го вратат Гранеро и готово, мада не е толку добар во дефанзива ама добар играч е.
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Ех за таа позиција Де ла Ред беше злато од играч, каква кариера му следеше...:/ Стварно ми е многу жал кога ќе ми текне у пм...
А иначе незнам што ги ебаваат бе, нека го вратат Гранеро и готово, мада не е толку добар во дефанзива ама добар играч е.
Со 3 тренинзи на ден ќе го бидеее...надежен ее...:pos2:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Кога го видов Гранеро на насловната ме облеа сонце :)
Bring him back :vozbud:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Како може бе Снајдер плус пари за Алонсо :uvo: Нека не заебава Перез, нека ги остави Робен и Снајдер, Ван дер Варт нека го шитне. А може и Диара да го трампа за Алонсо и готово :wink:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Реал Мадрид сака да инкасира 100 милиони од следните фудбалери: Робен 25 Хунтелар 20 М.Диара 20, Негредо 17, Ван дер Варт 15 и Хајнце 10...
Све е ок, само, кој ќе даде 10 милиони за Хајнце не знам... :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom