Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ништо не го разбрав...:)....али колку се слатко смее...и колку е среќен што доаѓа во РЕАЛ..пффф... и јас би бил среќен да ме купат мене :)
И ја ништо не разбрав, само насмевката голема ја гледав :)
9 милиони причини да се смее.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Чомбе ве гледам јас за некоја недела ќе се лутите и вие како миланезите што се лутат сега :baeh:
Може некој од помалите навивачи ќе се лутат ама јас со 2 раце ви го давам Роналдета, да ве олупиме 100 милиони:zlo:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Добро е што се види колку е среќен :vozbud:
Проба да ја скрие насмевката од лицето ама не можеше :pipi:

Муј фелиз нешто рече, тоа сите знаеме што значи :pipi:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
The press conference has started.

He is saying that he has a good relationship with Galliani, and that's why he is leaving through the front door. That his professional relationship with Milan is over, but that his sentimental relationship with them will never end.

He is also saying what he wants to win with us, that he will learn Spanish, etc...

He hasn't decided about the squad number yet.

He was asked about Leonardo, he said that he will be one of the first to win everything as player, manager and director, and that he hopes the money of his transfer will help him build a good team.

He is saying he understands why he is being sold, as there is this crisis, etc... And that he is grateful to Milan and Berlusconi.

He is saying that moving to us motivates him a lot, and that he expects to win everything here, like he did at Milan. He also said that his son and faimily are a great motivation, and that he is joining us in a very different situation (as he much more famous) compared to when he joined Milan and that he is not afraid of the responsibility to succeed with us.

He was asked if the negotiation interfered with his performances, and he said that it didn't, and that the deal was done since a few days ago, and that the only thing that was remaining was the announcement of the transfer.

He seems to be pretty happy, by the way.

He is now saying that many players (like Beckham) advised him to join Real Madrid, that joining us will help his career.
Од интервјуто.
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535

Години: 23
Моментален клуб: Реал Мадрид
Национален тим: Португалија
Вредност: Фудбалерот роден во Бразил моментално се проценува на 20 милиони фунти со пет годишен договор.
Веројатност: 90%. По повредата во натпреварот против Гетафе тој најверојатно ќе ги пропушти првите четири натпревари од наредната сезона па можеби нема да биде потребан на Реал.

Раул Албиола



Години
: 23
Моментален клуб: Валенсија
Национален тим: Шпанија
Вредност: Реал за Албиола нуди 50 милиони фунти со можност за 35 милиони плус играч.
Веројатност: 75%. Валенсија е во голема финансиска криза па 50 милиони фунти добро би и дошле но сепак за Албола се заинтересирани и Ливерпул и Барселона.

Марчело


Години
: 21
Моментален клуб: Реал Мадрид
Национален тим: Бразил
Вредност: Има потпишано договор од 2007 на 5 милиони фунти.
Веројатност: 95%. Повторно во игра. Марчело може да ја направи својата ренесанса во Мадрид од наредната година.​

Овие ли се да пишат новини бре :pos2: само да се пише нешто :kesa:

http://sportdenes.com/vest/florеntino-pеrеz-go-sostavi-svojot-„drim-tim“.html
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Грешно превеле, не е страшно :)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ајде нека ни е честито новиот играч Кака!
Многу голови дава!:vozbud:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
No me voy al Real Madrid por dinero, porque tenía otras ofertas. Pero yo sabía que sólo dejaría el Milan para jugar en el Real Madrid

Не одам во Реал поради парите, имав и други понуди. Знаев дека ако го напуштам Милан единствениот клуб каде што би одел е Реал Мадрид.:salut:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
He was asked if the negotiation interfered with his performances, and he said that it didn't, and that the deal was done since a few days ago, and that the only thing that was remaining was the announcement of the transfer.
Марка знаеше пред месец дена:)))
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Леле, и ова ако се оствари ќе си го истетовирам на Флоро лицето на посебно место.
А мислам ако се оствари тоа или друго ќе треба да се бришат многу членови од обложување :pos2::kesa:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Епа дечки со здравје да си го служите, ние со здравје да си ги трошиме парете и то је то.

Искрено се надевам дека нема да игра ко последниве две сезони во Милан и ке биде стариот Кака па и вие да пројдете 1/8 финале у ЛШ

Ај сеа земите го и Виља али рибери не го чепкајте :pos2:
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.241
Може некој од помалите навивачи ќе се лутат ама јас со 2 раце ви го давам Роналдета, да ве олупиме 100 милиони:zlo:
откај тебе сум брате.нека го земат роналдо и да ги олупиме :pos2:или снајдер и робен да ни ги џитнат за ронадло :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom