Нови избори?!

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
А сега во ред е да се трошат пари за избор ,иначе за плакатине не беше во ред? Цц ц цц што народ ќе бевме бе!
Него Итар ,да не се залета братот Љубе многу.....па да испадне на крај ептен клизачи да помине под нозе?(што би рекол Димчета ака а-пин-дим мој непрежален колега)
Секој си ја врти водата на воденичката...
А за клизачиот...во право си...
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Чек бре..ти размисуваш воопшто??? Нели веќе воочуваш дека сакаат со сила да го натераат да го смени...затоа тој става референдум...како гаранција дека тоа нема да се случи...него можат да го натераат со уцени,закани од типот атентат...али народот не можат да го убедат..
Mislis kako garancija deka ke se smeni ama toj ke bide so cisti race, neli?
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
kako bese ona pogovorkata so gladnata kokoshka?

inace, ljuBe ke treba prvo da odgovori koj mu dade pravo da go koristi OM :)

Obedineta Makedonija - OM + Sinonim Edinica za Otpor - OM = bese imeto na Radioto na VMRO DPMNE vo Bitola (smisleno i dadeno od covek koj go prezira ljuBe boskovski i za kogo toj e samo obicen zapadno evropski kodosh)

bas sakam da mu ja vidam facata na ljuBe eden den :pipi:
велиш плагијат ...
па толу се способни и толку креативност имаат. ...
патем плагијати денеска се у мода (ти текнуе)
 
F

FallenHypaspist

Гостин
братче тоа не му гине.. и онака и овака ( да ли од нив или од народот - нека бира),,, тоа му е што би се рекло Job Description.
Се нафатил на тоа работно место, и ако неможе да го исполни, нека даде отказ. Има кој знае како ..

А криење како кукавица позади Референдум е многу ниско.. а за мене како македонец многу ПОНИЖУВАЧКИ..

тоа му доаѓа како да се Преиспитам,, да ли сум или не Македонец.. Абе тие прашања не се поставуваат воопште... денеска го поставив на друга тема истото прашање..

да ли кога треба да имаш секс, одиш да распишуваш референдум кај комшиите ???

размисли.. нема референдум.. нема тука што да да се гласа... кој има проблем со идентитетот.. тоа си е негов.. бујрум, нека си го наоѓа
Нз тоа си е твое лично мислење..

Сега лично воопшто не верувам дека Грујо би не предал....АКО ТОЈ НЕ ПРЕДАДЕ,КОЈ НЕМА??...
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
Po vesnici citam te Sdsm sakal novi izbori...te ne sakal znaejci deka nema sansa da pobedi...pa gledam kvazi ngo-a si igraat Otpor...pa Mirka radi li radi...pa na Fersped mu zemaat licenca...eve tuka na forum decava sekoj den otvoraat novi temi za novo predavstvo te od BC...te od LG,LB,Velija...i se taka vo krug vo vrska so tie izbori kade Sds navodno saka...a Vmro navodno ne saka...

Ima li sansa za izbori?
Sto ce se promeni...koga Vmro ionaka ce pobedi...dodusa ni oddaleku so +61...no i +40 e pojce od izgledni 25 na sds...da ne prajme muabet za 15 na Om i 7-8 na Ldp...

Znaci Vmro bi si stavila trn vo zdrava noga...da mora da koalicira i so Dui i so ND i barem so edna od Om ili Ldp...

Ova za neupateni e nelogicno...ama za upateni e i toa kako logicno...poraz na BC...a 40>25...bi mozelo da znaci negov kraj...sto znaci tie povtorno so godini bi se zanimavale so sami sebe...

Od dr. strana ovie od Om mora da se sosecat vo koren...oti LB vaka taka sobra kvalitet...i dokolku se ostaj do 2012...ce soberi i Vmrovska siromastija...pa togas e mozno 40>15 za Om...

Od treta strana Bojo mrda...za Velija i Nikolce ne prajme muabet...BS se znae zosto ne mrda...ama do koga...i kaj i da e i Latas i Mirka ce krenat race...ama pa koj znae mozi Bukaro ce stani mainstream...

Na kraj se postavuva prasanje...kako izbori ko nisto od Fdi...a vetuvaa sesto...e tuka mislam na ponekoe secenje lenti na lopatite od vcera ce pomozi...a eve Severna e gotova...utre ce bidi uste nesto...plus bankive mora da se prodadat...па сликанје со влада...pa vo sekoe vreme mozi da im tekni da im dadat pari na mlekari...

Sto mislite?
Jas ne sum za izbori...ama ne sum slep deka pravat uslovi za nimi...
Ova go napisav pred samo edna nedela...no odtogas...ah toj kongres na sds...pa paranojava na NG od istiot...eve denes LB i javno objavi deka problem se polnomosnata na pratenicite...milion posto ima izbori...sepak Vmro ne se samo decava od forum...

Uste ednas...ne sum za izbori...jas sum za konsolidacija na Vmro...ama NG misli pred se za sebe pa izbori sepak ce ima...
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Нови избори дефинитивно ќе има!
После 2.5 години!
Koga kje vi kazhat deka tamu vo dpmne ste 90% nepismeni ne veruvate,eve zoshto,vo sekoja demokratska zemja ako opozicijata pobara predvremeni izbori sobranieto e dolzhno da ja poddrzhi i da gi izglasa,nema tuka sakal Grujo ili nekjel nego opozicijata ima pravo da bara predvremeni izbori,pomirete se...koga da e kje padni Gruevski a kaj i da e tuka e.Kje bidi interesno i veselo po kompromisot so Grcija.

Сега лично воопшто не верувам дека Грујо би не предал....АКО ТОЈ НЕ ПРЕДАДЕ,КОЈ НЕМА??...
Bash toj kje ja poseri cela rabota,neli gleash partiskite plaketolepachi se pushteni na teren za perenje mozok na chlenstvoto za Razumniot Kompromis,a i ochigledno e po Bumbarkata,ili ne gleash Bumbar?Pochnuva portokalovoto perenje mozok za razumen kompromis.Kje krshat Gjole i Grujo kichma za mesec dena.
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Koga kje vi kazhat deka tamu vo dpmne ste 90% nepismeni ne veruvate,eve zoshto,vo sekoja demokratska zemja ako opozicijata pobara predvremeni izbori sobranieto e dolzhno da ja poddrzhi i da gi izglasa,nema tuka sakal Grujo ili nekjel nego opozicijata ima pravo da bara predvremeni izbori,pomirete se...koga da e kje padni Gruevski a kaj i da e tuka e.Kje bidi interesno i veselo po kompromisot so Grcija.
Знаеш ли на што се радуваш ти бе самоубиствен?!?!
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Koga kje vi kazhat deka tamu vo dpmne ste 90% nepismeni ne veruvate,eve zoshto,vo sekoja demokratska zemja ako opozicijata pobara predvremeni izbori sobranieto e dolzhno da ja poddrzhi i da gi izglasa,nema tuka sakal Grujo ili nekjel nego opozicijata ima pravo da bara predvremeni izbori,pomirete se...koga da e kje padni Gruevski a kaj i da e tuka e.Kje bidi interesno i veselo po kompromisot so Grcija.
Ок, господине писмен... кој ќе победи на тие избори кои ги барате? Сдсм сигурно дека нема да победи, памти овој народ, памти се што му згрешивте а памти и дека до вчера бевте на власт.
 
I

Intex

Гостин
Koga kje vi kazhat deka tamu vo dpmne ste 90% nepismeni ne veruvate,eve zoshto,vo sekoja demokratska zemja ako opozicijata pobara predvremeni izbori sobranieto e dolzhno da ja poddrzhi i da gi izglasa,nema tuka sakal Grujo ili nekjel nego opozicijata ima pravo da bara predvremeni izbori,pomirete se...koga da e kje padni Gruevski a kaj i da e tuka e.Kje bidi interesno i veselo po kompromisot so Grcija.
Добро бе писмено Ездесовче. Мислиш дека на тие предвремени избори ке победите вие? Грујо и да нема 64 пратеници, пак ке има 50 и некој, а СДС ке има помалку и од претходните предвремени, така да не летај толку високо. Грујо ке победува уште најмалку 5 пати на избори.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Добро бе писмено Ездесовче. Мислиш дека на тие предвремени избори ке победите вие? Грујо и да нема 64 пратеници, пак ке има 50 и некој, а СДС ке има помалку и од претходните предвремени, така да не летај толку високо. Грујо ке победува уште најмалку 5 пати на избори.
Eve ti odgovor na prashanjeto za toa koj leta koj ne :

Go prasala zelkata orelot, "kako leta tolku visoko, i dali moze da ja nauci" Toj i rekol deka moze i ja fatil so kangite koi taa koga mozela i se zakanuva deka kje mu gi isece toa ne go napravila. Ja krenal orelot do 98 sprat pokraj krovot na oblakoderite i ja prasal dali e spremna za letanje. Taa viknala "DA DA MOZE" i toj ja pustil.
Krajot se nadevam go znaes ? ??????
Plus ne tvrdam jas deka dpmne kje dobiva 5pati na izbori tuku ti,znachi ova pogore od intel se odnesuva na dpmne.

А ти фино гушнат со твоите пријателчиња, така?
Pa kako mozhesh da propushtish takov spektakl?Vo koja drzhava ne uzhivaat da go gledaat diktatorot kaj shto mu ja isporachuvaat smetkata?

Ок, господине писмен... кој ќе победи на тие избори кои ги барате?
Gruevski kje pobedi,ama vo Plovdiv za gradonachalnik.
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Pa kako mozhesh da propushtish takov spektakl?Vo koja drzhava ne uzhivaat da go gledaat diktatorot kaj shto mu ja isporachuvaat smetkata?
Почна жал да ми е за тебе човеку, ако навистина веруваш во тоа што го пишуваш. :tapp:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Избори...2012...здравје!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom