Фантом организација го преплави Скопје со плакати

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Имаш право, ние на друг начин ќе се справиме, ние ќе ги збуниме Грците и ќе ја пласираме нивната пропаганда и они ко ќе се збунат, само за наш инат обратно ќе почнат да велат “Ај да ве признаеме, ај да ве признаеме“ па ние малце ќе им глумиме “ Не бе не, не нејќум“.. и овие ќе ни речат.. “Еј ајбе бидете Македонија или ќе ви ставиме ВЕТО ако аплицирате под друго име“.. и ние Оп.. ги заебавме на “Охридски“ начин.


Ха, ха, ха.

Муабетов ми е дека со плакатите сигурно нема да го решиме проблемот со Грција.

А и чудно ми е сево ова со плакативе. Логично е дека владава ги поставила.

т.е. логично беше пред некое време, пошо сеа се во фазон разумен компромис, или барем тргнале натака, а плакативе не кореспондираат со тоа, но... шо се замарам ја уствари... :)
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Нормално.
Отсекогаш сум велел дека комуникацијата помеѓу културните и некултурните тешко оди.

Исто и меѓу образованите и необразованите и така натака...

За ова можам да се согласам со тебе.

А сега стварно би сакал да ја прифатиш културната молба и да не ме цитираш повеќе.

Фала уште еднаш.
a ako se rabotese za plukanje po makedonstinata i perenje na mozok " nie ne sme sposoni, nas ne ne biva i sl" togas nemase ni da se pojavis na temava.
 
Член од
4 февруари 2008
Мислења
102
Поени од реакции
1
Во ред, искрено ќе те прашам сега дали ти си член на оваа организација, немам ништо против ако си, убаво е да бидеш дел од таква организација, само морам да знам, за да знам што одговор да ти дадам.
Не, ама само пофални зборови за тие што се.
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Ха, ха, ха.

Муабетов ми е дека со плакатите сигурно нема да го решиме проблемот со Грција.

А и чудно ми е сево ова со плакативе. Логично е дека владава ги поставила.

т.е. логично беше пред некое време, пошо сеа се во фазон разумен компромис, или барем тргнале натака, а плакативе не кореспондираат со тоа, но... шо се замарам ја уствари... :)
Кој рече дека со плакатите ќе го решиме проблемот со името :uvo:

Логично е дека владава ги поставила? Од каде таа логика? И поимот ВЛАДАВА.

Добро викаш, не се замарај....
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Ха, ха, ха.

Муабетов ми е дека со плакатите сигурно нема да го решиме проблемот со Грција.

А и чудно ми е сево ова со плакативе. Логично е дека владава ги поставила.

т.е. логично беше пред некое време, пошо сеа се во фазон разумен компромис, или барем тргнале натака, а плакативе не кореспондираат со тоа, но... шо се замарам ја уствари... :)
Ние си имаме проблем тука, прво тој да го решиме. Што ќе ја убедуваш Грција, кога толку луѓе тука практично плукаат по својата националност.

И Армин, национална свест не се гради со економија, тоа најубаво се учи од дома. Ако ти сам немаш национална свест сигурно парите нема да ти ја дадат :)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
И Армин, национална свест не се гради со економија, тоа најубаво се учи од дома. Ако ти сам немаш национална свест сигурно парите нема да ти ја дадат :)

Ни со парите ама ни со плакатите. Тоа беше и моето прво мислење на темава, ако си го скокнала.
Офф, за да си горд Македонец не ми треба плакат. Или си, или не си.
 
Член од
4 февруари 2008
Мислења
102
Поени од реакции
1
Плакативе
и знамињата (јарболите)
се у реду.
Браво.
Ама се останато што прави на национален план владава е К.А.Т.А.С.Т.Р.О.Ф.А.
Виде на плакатот негде Влада на Република Македонија??
Многу ги вртите работиве, само на крај и оваа тема дан се сведит на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, доста е со тие работи!:tapp:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
А што ако нема врска Владава?
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Ни со парите ама ни со плакатите. Тоа беше и моето прво мислење на темава, ако си го скокнала.
Можеби нема, ама сигурно ќе те замислат малку. Ако не си сретнал национален став, од каде ќе го оформиш? Епа ова е малку да не потчукне по глава..
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Не гледам причина зашто би било понижувачки!?
На толку притисоци и негатори од надвор и внатре нема ништо лошо доколку има и контра реакција.
За секого е различно.

Мене ми е понижувачко некој да ми кажува да бидам горд на тоа што сум Македонец.

Ако сум горд, ќе сум горд, ако не, не.

Ако сум горд ќе ми е понижувачко пошо некој се сомнева во тоа.
 
Член од
17 мај 2009
Мислења
349
Поени од реакции
16
Плакативе
и знамињата (јарболите)
се у реду.
Браво.
Ама се останато што прави на национален план владава е К.А.Т.А.С.Т.Р.О.Ф.А.
што ти значи скратеницата и што ник ќе ти беше тоа дај опрајсе. и што е тоа толку катастрофално, или само да се драпа. да не драпаш без везе оди велија и геро ќе ти дадат работа ќе трошите хартија безвезе, ќе те праќаат по цигари...
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
a ako se rabotese za plukanje po makedonstinata i perenje na mozok " nie ne sme sposoni, nas ne ne biva i sl" togas nemase ni da se pojavis na temava.
Кажи ми со кој дел од појавата наречена Јован имаш проблем?

Кој рече дека со плакатите ќе го решиме проблемот со името :uvo:
Тие шо ме цитираат и ги цитирам.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
За секого е различно.

Мене ми е понижувачко некој да ми кажува да бидам горд на тоа што сум Македонец.

Ако сум горд ќе ми е понижувачко пошо некој се сомнева во тоа.
Јоване, боље да не продужеше оти се укака и сам си свесен.


Од сега натаму ако сакате да го понижите Јован речете му:

ЈОВАН, БИДИ ГОРД ШТО СИ МАКЕДОНЕЦ!
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Ние си имаме проблем тука, прво тој да го решиме. Што ќе ја убедуваш Грција, кога толку луѓе тука практично плукаат по својата националност.

И Армин, национална свест не се гради со економија, тоа најубаво се учи од дома. Ако ти сам немаш национална свест сигурно парите нема да ти ја дадат :)
Шо проблем иаме дома?

И да... националната свест и економијата се два сосема различни поими, и едно време мислев дека првото е поважно од второто.

Сеа откако потпораснав сфатив дека и не е баш така.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom