СДСМ Отворено против Македонија

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Vo tie vreminja levicata bila made golo,vo se shto kje kazhela desnicata moralo da se veruva ili sekoj onoj proglasen za predavnik moral da bidi linchuvan ili likvidiran.



Makedoncite shto vo toa vreme bile za samostojna Makedonija bile glupaci - srekja shto bile samo eden grst bednici pa nashite roditeli uspeale vo mir i blagosostojba da izgradat neshto,shto pak za zhal,ovie bugarski shpiuni shto se denes na vlast go prokurosaa..Ubavo vi reche Ugrinovski: Toa shto se izgradi za vremeto na Tito,sega ovie ne mozhat ni da go varosaat...



Antikvizacijata ne e proizvod na SDSM i Branko tuku na Gruevski i Pasko Kuzman,kako shto rekov rabotata na nauchnicite,arheolozite i istoricharite e da go dokazhuvaat Makedonskoto poteklo i vrz toa da dokazhuvaat i da ja sochuvuvaat Makedonska Istorija a na premierot i da pravi dnevna politichka propaganda za istoto pokraj faktot shto sme definirani kako takvi kakvi shto sme bile odsekogash vekje 19godini po nezavisnosta.Kako na primer ako saka Grujo da se vika Aerodromot Aleksandar Makedonski neka si izgradi svoj pa neka go krsti kako saka isto kako i Avtopatot i gradskiot Stadion.
зошто бе божја казно она што го болдирав го пишуваш немаш ли малку срам?
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
mnogu vreme pominuvash pred kom.
odi odmori malku,izlezi na vozduh.
pochna da bladash. :pipi:

Бладам да, ова само на компјутер го има? Па секаде околу мене го слушам. Ти ко да си паднат од Марс. Ако не не бива да направиме држава, нека ја нема. Ионака никој досега не беше доволно паметен лидер да ја исправи државава, се сомневам дека некој до права тоа ќе го стори. На се сум спремна, само да не и ги оставам истите проблеми на ќерка ми. Дедо ми градеше држава, татко ми, мојата генерација. За к*р не не бива.
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Vo tie vreminja levicata bila made golo,vo se shto kje kazhela desnicata moralo da se veruva ili sekoj onoj proglasen za predavnik moral da bidi linchuvan ili likvidiran.



Makedoncite shto vo toa vreme bile za samostojna Makedonija bile glupaci - srekja shto bile samo eden grst bednici pa nashite roditeli uspeale vo mir i blagosostojba da izgradat neshto,shto pak za zhal,ovie bugarski shpiuni shto se denes na vlast go prokurosaa..Ubavo vi reche Ugrinovski: Toa shto se izgradi za vremeto na Tito,sega ovie ne mozhat ni da go varosaat...



Antikvizacijata ne e proizvod na SDSM i Branko tuku na Gruevski i Pasko Kuzman,kako shto rekov rabotata na nauchnicite,arheolozite i istoricharite e da go dokazhuvaat Makedonskoto poteklo i vrz toa da dokazhuvaat i da ja sochuvuvaat Makedonska Istorija a na premierot i da pravi dnevna politichka propaganda za istoto pokraj faktot shto sme definirani kako takvi kakvi shto sme bile odsekogash vekje 19godini po nezavisnosta.Kako na primer ako saka Grujo da se vika Aerodromot Aleksandar Makedonski neka si izgradi svoj pa neka go krsti kako saka isto kako i Avtopatot i gradskiot Stadion.
Значи секој кој имал различно мислење од Лазо требало да го напикаат у Идризово и да го измачуваат? Извини во минатиот систем сите градеа и мои и твои.Спомнинешто за колрктивизацијата аграрната полиотика зошто Тито не зема репарации од Бугарија закон за кози 1947.И двосмислен си еве историјата вели тој период 1994-1991 не беше иделане ти ништо лошо не признаваш а ваму велиш Груевски правио антквизација ти правиш југословенизација.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Бладам да, ова само на компјутер го има? Па секаде околу мене го слушам. Ти ко да си паднат од Марс. Ако не не бива да направиме држава, нека ја нема. Ионака никој досега не беше доволно паметен лидер да ја исправи државава, се сомневам дека некој до права тоа ќе го стори. На се сум спремна, само да не и ги оставам истите проблеми на ќерка ми. Дедо ми градеше држава, татко ми, мојата генерација. За к*р не не бива.
Донекаде и те разбирам зошто и јас од моменти на моменти размислувам за тоа но, (сега малку ќе забегам од темава додуша,) зошто мислиш дека откако ќе го промениме името, проблемите нема да продолжат????
 
M

MKEUpatriot

Гостин
зошто бе божја казно она што го болдирав го пишуваш немаш ли малку срам?
Тоа се рецидивиод минатото срека е што се малку и прости му на неговата неинформираност индокринираност
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Донекаде и те разбирам зошто и јас од моменти на моменти размислувам за тоа но, (сега малку ќе забегам од темава додуша, али) зошто мислиш дека откако ќе го промениме името, проблемите нема да продолжат????

Реков, доколку тоа би било гаранција дека ќе биде подобро.

Како да му биде сеедно на човек? Дедо ми се бореше со балистите во 40-тите. Во истито период прадедо ми од страна на мајка ми, лежеше во Грчки затвор. Бившиот ми дечко беше ранет во војната во Хрватска. Другарите ми се бореа еден против друг 2001 (имам другари Албанци и Македонци).

За што сето тоа? За што? За пак да сме на исто како и секогаш до сега.

Не постојат идеали заради кои вреди да се умре !!!
 
B

Borg_Drone

Гостин
Реков, доколку тоа би било гаранција дека ќе биде подобро.

Како да му биде сеедно на човек? Дедо ми се бореше со балистите во 40-тите. Во истито период прадедо ми од страна на мајка ми, лежеше во Грчки затвор. Бившиот ми дечко беше ранет во војната во Хрватска. Другарите ми се бореа еден против друг 2001 (имам другари Албанци и Македонци).

За што сето тоа? За што? За пак да сме на исто како и секогаш до сега.

Не постојат идеали заради кои вреди да се умре !!!

Никој нема ни да ти гарантира, а верувај дека откако ќе се случи таа промена на нашето име дека проблемите пак ќе продолжат.Тогаш па ќе ни поставуваат други сопки.

Оффф

Балистите хммм, дедо ти од кој крај е??
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Makedoncite shto vo toa vreme bile za samostojna Makedonija bile glupaci - srekja shto bile samo eden grst bednici pa nashite roditeli uspeale vo mir i blagosostojba da izgradat neshto,
За вакви навреди толеранција нула, доволно ти беше.
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Никој нема ни да ти гарантира, а верувај дека откако ќе се случи таа промена на нашето име дека проблемите пак ќе продолжат.Тогаш па ќе ни поставуваат други сопки.

Оффф

Балистите хммм, дедо ти од кој крај е??

Епа тогаш, најпаметно е да се селам од овде фамилијарно и да ја бранам Македонија,на најмалку 1000 километри од тука. Long live the Macedonian People!


п.с. премногу приватно ми е прашањето за на отворен форум
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
344
Поени од реакции
11
На 15 септември ќе нема избори за власт, туку референдум за опстанокот и за иднина на Македонија, рече лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски на првиот митинг на коалицијата "За Македонија заедно", прексиноќа на плоштадот во Гостивар.

- Во прашање е Македонија, а кога е во прашање таа, никој не смее да биде неопределен и никој не смее да си дозволи да биде исплашен, зашто немаме друга татковина, ниту друг живот - изјави Црвенковски.

Тој порача дека нивната влада ќе ги врати мирот и спокојството во Македонија, достоинството и гордоста на секој граѓанин.

- Засекогаш ќе ги поразиме и ќе ги закопаме идеите за поделби, за исцртување нови граници со крв, војни и страдања. Ќе ги поразиме криминалот и корупцијата. Ќе изградиме посреќна Македонија во која секое семејство ќе има барем по еден редовно вработен, луѓето нема да се плашат како ќе го школуваат своето дете - рече лидерот на СДСМ.
I go vrati kolku za tvoja informacija.

Koj toa nie?Branko dobi pretsedatelski mandat so glasovi na dpmne i sdsm.Ili ne te informirale pak vo shtabot na Minhauzen od shto im si "mnogu" biten kako Istorichar.
Интелегенцијо сакав да кажам претседателско место како. претседател на партија.Ах леле вакви ли со тригодишно ннасочено образование Бранко зема за интернет пропагатори.


Бранко Црвенковски беше мокен но откако Никола Груевски му стана противник му падна самоувереноста.А вомегувреме и вмроовците набија политичко искуство.Бранко Црвенковски денес има хариз,а само за индокринирани може има мок за мали потреси но го отсвирел своето.Вака само си ја продоложувате агонијата и правите простор друга партија да ве замени.Почуствувајто го новото време за Бранко таму векеместо нема.[/quote]

Nepopravliv si .
2001 god.3 god.od vladeenjeto na vmro vo Makedonija izbi vojna za toa bese razgovorot.Se drugo e samozalazuvanje na vmrovcite.Nesposobnosta vasa se dokazuva so fakti a ne so nekakvi misticnosti.
I ti rekov li pred nekoj den deka Grujo pregovara .Znaci ednostavno Grujo e predavnik plus nesposben politicar koj nekogas se pojavil na Makedonskata politicka scena.Znaci sepak predavstvo, kako i da go krstis.E za ova Branko ne ti e kriv pak.Sto ke vi dadat sega da progoltate kako bi mozele pak da imate amnezija.Ako ovaa drzava nesto ja unistuvalo vo ovie 189 godini toa e dpmne.

Nepopravliv si .
2001 god.3 god.od vladeenjeto na vmro vo Makedonija izbi vojna za toa bese razgovorot.Se drugo e samozalazuvanje na vmrovcite.Nesposobnosta vasa se dokazuva so fakti a ne so nekakvi misticnosti.
I ti rekov li pred nekoj den deka Grujo pregovara .Znaci ednostavno Grujo e predavnik plus nesposben politicar koj nekogas se pojavil na Makedonskata politicka scena.Znaci sepak predavstvo, kako i da go krstis.E za ova Branko ne ti e kriv pak.Sto ke vi dadat sega da progoltate kako bi mozele pak da imate amnezija.Ako ovaa drzava nesto ja unistuvalo vo ovie 189 godini toa e dpmne.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
250
Поени од реакции
19
Дедо ми се бореше со балистите во 40-тите. Во истито период прадедо ми од страна на мајка ми, лежеше во Грчки затвор. Бившиот ми дечко беше ранет во војната во Хрватска. Другарите ми се бореа еден против друг 2001 (имам другари Албанци и Македонци).

За што сето тоа? За што? За пак да сме на исто како и секогаш до сега.

Не постојат идеали заради кои вреди да се умре !!!
dedo ti se borse SO balistite. zs mor ne PROTIV? :pipi: (i ako si Albanka, ne se srami da si kazis, imalo mnogu Albanci koi se borele protiv Balistet, na mojot dedo drugar i sobornik mu bese Albanec)

pradedo ti lezese vo grcki zatvor? zs? ako bil Makedonec i lezel za Makedonshtina, mislis deka ti so vakvi anemicni i a-nacionalni stavovi ke mu bidis gordost?

bivsiot decko ti bese ranet vo hrvatska? sho baral tamu? tamu e roden?

i, zs ne gi iskara mor drugarite ti Albanci vo 2001va? ne bese skm pdp na vlast da puket vo studenti.
mozea preku institucii i so masovni MIRNI protesti da go iskazat svoeto nezadovolstvo, neka protestiraa 5 - 10 dena po red, ke sednea da napraet domakjinski muabet! (ako se rabotese za prava, ama se rabotese za vrakjanje na Brane na vlast, i za drugi raboti)

i, zs ti e mnogu privatno prasanjeto? koj nemat od sho da se sramit i plasit, mojt i na forum da si kazit od koj kraj e. a i ne te prasa za maticen broj nikoj :smir:

kaku sakas vrti, se sho napraj sdsm do sega, i nanese steta, golema steta, na Republika Makedonija i SITE nejzini gragjani.

I Albancite ke svatet deka vo 2001va izgubija mnogu povekje nego sho dobija, ama eden den, nekogas :smir: I Makedoncite ke svatet deka so pcuenje ili mrazenje Albanci ne odet daleku.:toe:


Zs togas sdsm uste shiret omraza??? (so pomos na gero, a1 i ostanati slugi)
da ne gi pisit vladata onie nebulozi kako ke se radikalizirale albancive, drn drn, bla bla?
i ne mi se fakjaj na "ja branis vladata", tuku konkretno, odgovori, aku sakas, na prasanjata.

a sho mislam jas za vladata ke pisam kaj sho e mestoto, ko ke e vremeto :toe:
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
dedo ti se borse SO balistite. zs mor ne PROTIV? :pipi: (i ako si Albanka, ne se srami da si kazis, imalo mnogu Albanci koi se borele protiv Balistet, na mojot dedo drugar i sobornik mu bese Albanec)
Шо стори извртување факти. Ако се фаќаш за Блаже, барем и ти почитувај го и пишувај на кирилица.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
Шо стори извртување факти. Ако се фаќаш за Блаже, барем и ти почитувај го и пишувај на кирилица.
Темата е: СДСМ Отворено против Македонија.
А јас ке додадам :ВМРО Задскриено против македонија.
Правило е :користете кирилица на Форумот, затоа што во македонија официјално и службено и со закон е озваничено кириличното писмо - кирилицата.
 
M

MKEUpatriot

Гостин
[

Nepopravliv si .
2001 god.3 god.od vladeenjeto na vmro vo Makedonija izbi vojna za toa bese razgovorot.Se drugo e samozalazuvanje na vmrovcite.Nesposobnosta vasa se dokazuva so fakti a ne so nekakvi misticnosti.
I ti rekov li pred nekoj den deka Grujo pregovara .Znaci ednostavno Grujo e predavnik plus nesposben politicar koj nekogas se pojavil na Makedonskata politicka scena.Znaci sepak predavstvo, kako i da go krstis.E za ova Branko ne ti e kriv pak.Sto ke vi dadat sega da progoltate kako bi mozele pak da imate amnezija.Ako ovaa drzava nesto ja unistuvalo vo ovie 189 godini toa e dpmne.

Во право си копга ВМРО е на власт секогаш се јавуваат кризи и секогаш е тука спасителот Бранко.АСДСМ и нивните идеолошки татковски кои владеа по 1945 се уништувачи на Македонија и ке треба многу време за да се лекуваме.

Nepopravliv si .
2001 god.3 god.od vladeenjeto na vmro vo Makedonija izbi vojna za toa bese razgovorot.Se drugo e samozalazuvanje na vmrovcite.Nesposobnosta vasa se dokazuva so fakti a ne so nekakvi misticnosti.
I ti rekov li pred nekoj den deka Grujo pregovara .Znaci ednostavno Grujo e predavnik plus nesposben politicar koj nekogas se pojavil na Makedonskata politicka scena.Znaci sepak predavstvo, kako i da go krstis.E za ova Branko ne ti e kriv pak.Sto ke vi dadat sega da progoltate kako bi mozele pak da imate amnezija.Ako ovaa drzava nesto ja unistuvalo vo ovie 189 godini toa e dpmne.[/quote]
 

Kajgana Shop

На врв Bottom