СДСМ Отворено против Македонија

M

MKEUpatriot

Гостин
Ние мислиме, туку вие треба да си ја прочитате прво вашата историја... или сега сте во процес на откажување од се што бевте до пред неколку години ?
Koи сме тоа ние а кои сте вие? Историјата е целина но каде постојано изникнуваат нови факти кои може но не мора битно да ги изменат тековите.Догма нема.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
На 15 септември ќе нема избори за власт, туку референдум за опстанокот и за иднина на Македонија, рече лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски на првиот митинг на коалицијата "За Македонија заедно", прексиноќа на плоштадот во Гостивар.

- Во прашање е Македонија, а кога е во прашање таа, никој не смее да биде неопределен и никој не смее да си дозволи да биде исплашен, зашто немаме друга татковина, ниту друг живот - изјави Црвенковски.

Тој порача дека нивната влада ќе ги врати мирот и спокојството во Македонија, достоинството и гордоста на секој граѓанин.

- Засекогаш ќе ги поразиме и ќе ги закопаме идеите за поделби, за исцртување нови граници со крв, војни и страдања. Ќе ги поразиме криминалот и корупцијата. Ќе изградиме посреќна Македонија во која секое семејство ќе има барем по еден редовно вработен, луѓето нема да се плашат како ќе го школуваат своето дете - рече лидерот на СДСМ.
Reche liderot i zamina po 2godini mandat premier na funkcija Pretsedatel so 550.000 glasovi pa ne ja ispolni vetenata programa.Ako SDSM ili Branko padna na izbori za samo 1 vetuvanje (dokolku e taka a ne e ni pod razno)togash Gruevski poradi svoite neispolneti vetuvanja i ochekuvanja kje ja dozhivee sudbinata na Caushesku na narednite ili predvremenite.

Koи сме тоа ние а кои сте вие? Историјата е целина но каде постојано изникнуваат нови факти кои може но не мора битно да ги изменат тековите.Догма нема.
Nemora da ima dogma,tamu vo dpmne chesto ja spomnuvate istorijata a izgleda nishto ne ste nauchile za istorijata za toa koj pravel podelbi a koj bil patriot.Vo istorijata se pokazhalo a i vo realnosta deka predavnik nemozhe da pravi podelbi tuku onoj shto gi posochuva predavnicite.Da napomenam na ist takov nachin bile likvidirani golemi iminja na VMRO i Makedonski Revolucioneri od strana na T.Aleksandrov,Protugjerov i Vancho Mihajlov proglasuvakji gi tie Makedonski Revolucioneri za predavnici a potoa da istite bidat likvidirani od Probugarcheni Makedonci isto kako T.Aleksandrov i ostanata bagra na "patrioti".
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Koи сме тоа ние а кои сте вие? Историјата е целина но каде постојано изникнуваат нови факти кои може но не мора битно да ги изменат тековите.Догма нема.
Епа имаш ставено сликичка од ДПМНЕ, апро по на тоа претпставувам дека си член или симпатизер на партијата, се едно...
Додека како што кажа ние, односно јас се пронаоѓам во оние граѓани кои што не се интересираат многу во политика, се додека истата не им попречува во работата...
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Искрено жал ми е што не отидов:nesum:
Престани да ми даваш црвени скриен како п*чка под кошула. Ако имаш нешто да ми кажеш, кажи ми директно, ако си маж!
 
Член од
30 март 2009
Мислења
418
Поени од реакции
27
Престани да ми даваш црвени скриен како п*чка под кошула. Ако имаш нешто да ми кажеш, кажи ми директно, ако си маж!
Pa toj tuka e staven samo radi toa. Ti ,osven sto postavi tema za nivniot kongres ,i kaj sto definitivno se obruka,potocno pobegna od istata tema, dali nekade na drugo mesto go imas videno nesto izdrzano da kaze? Pa kolku i da nekoj ne se slaga so toa.
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Reche liderot i zamina po 2godini mandat premier na funkcija Pretsedatel so 550.000 glasovi pa ne ja ispolni vetenata programa.Ako SDSM ili Branko padna na izbori za samo 1 vetuvanje (dokolku e taka a ne e ni pod razno)togash Gruevski poradi svoite neispolneti vetuvanja i ochekuvanja kje ja dozhivee sudbinata na Caushesku na narednite ili predvremenite.



Nemora da ima dogma,tamu vo dpmne chesto ja spomnuvate istorijata a izgleda nishto ne ste nauchile za istorijata za toa koj pravel podelbi a koj bil patriot.Vo istorijata se pokazhalo a i vo realnosta deka predavnik nemozhe da pravi podelbi tuku onoj shto gi posochuva predavnicite.Da napomenam na ist takov nachin bile likvidirani golemi iminja na VMRO i Makedonski Revolucioneri od strana na T.Aleksandrov,Protugjerov i Vancho Mihajlov proglasuvakji gi tie Makedonski Revolucioneri za predavnici a potoa da istite bidat likvidirani od Probugarcheni Makedonci isto kako T.Aleksandrov i ostanata bagra na "patrioti".
Да те подржувам за оние кои посочувале предавници но такви имало и во левицата.Ете по 1944 другарот Лазо и компанија секој кој не бил за југословенска форма за решавање на мак.прашање бил народен предавник.Така гледај ги работите од две страни.А СДСМ начна и измисли некаква антиквизација дали тоа значи дека претходно имало словенизација со?
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Ми се повраќа од се што се случува кај нас. Ми се повраќа од луѓе кои не живеат во Македонија а се повикуваат на некакви си национални иедали. Луѓе се повикуваат на Вера, а маваат, посакуваат нечија смрт. Луѓе кои се продаваат за Бугарски пасоши. Албанци кои не можат да живеат никако со Македонци оти се исто говно како Македонците. Со сите сме искарани, та дури и меѓу себе.

Ако има Господ, се надевам дека најбрзо можно сета оваа трагедија ќе заврши.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
ај цитирај , кај реков дека џамија треба да се отвори
Ti si najmalku biten za da bidesh prashan okolu dzhamijata,noviot koalicionen partner na dpmne Alji Ahmeti i UCKite reshavaat za dzhamijata.A i gledam ti e seedno taka da doagja onaa starata : Skim si Takav si.
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Ми се повраќа од се што се случува кај нас. Ми се повраќа од луѓе кои не живеат во Македонија а се повикуваат на некакви си национални иедали. Луѓе се повикуваат на Вера, а маваат, посакуваат нечија смрт. Луѓе кои се продаваат за Бугарски пасоши. Албанци кои не можат да живеат никако со Македонци оти се исто говно како Македонците. Со сите сме искарани, та дури и меѓу себе.

Ако има Господ, се надевам дека најбрзо можно сета оваа трагедија ќе заврши.
Наброј ги соросоидите луге кои се одамна продадени и ветиле погубување на македонскиот идентитет. опозицијатакоја гради култ на личност опозоционери кои плукаат на македонското минато ....
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.512
Поени од реакции
82.058
Наброј ги соросоидите луге кои се одамна продадени и ветиле погубување на македонскиот идентитет. опозицијатакоја гради култ на личност опозоционери кои плукаат на македонското минато ....
не, не, не. Они се ОК
другиве сите не чинат
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Да те подржувам за оние кои посочувале предавници но такви имало и во левицата.
Vo tie vreminja levicata bila made golo,vo se shto kje kazhela desnicata moralo da se veruva ili sekoj onoj proglasen za predavnik moral da bidi linchuvan ili likvidiran.

Ете по 1944 другарот Лазо и компанија секој кој не бил за југословенска форма за решавање на мак.прашање бил народен предавник.
Makedoncite shto vo toa vreme bile za samostojna Makedonija bile glupaci - srekja shto bile samo eden grst bednici pa nashite roditeli uspeale vo mir i blagosostojba da izgradat neshto,shto pak za zhal,ovie bugarski shpiuni shto se denes na vlast go prokurosaa..Ubavo vi reche Ugrinovski: Toa shto se izgradi za vremeto na Tito,sega ovie ne mozhat ni da go varosaat...

А СДСМ начна и измисли некаква антиквизација дали тоа значи дека претходно имало словенизација со?
Antikvizacijata ne e proizvod na SDSM i Branko tuku na Gruevski i Pasko Kuzman,kako shto rekov rabotata na nauchnicite,arheolozite i istoricharite e da go dokazhuvaat Makedonskoto poteklo i vrz toa da dokazhuvaat i da ja sochuvuvaat Makedonska Istorija a na premierot i da pravi dnevna politichka propaganda za istoto pokraj faktot shto sme definirani kako takvi kakvi shto sme bile odsekogash vekje 19godini po nezavisnosta.Kako na primer ako saka Grujo da se vika Aerodromot Aleksandar Makedonski neka si izgradi svoj pa neka go krsti kako saka isto kako i Avtopatot i gradskiot Stadion.
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Наброј ги соросоидите луге кои се одамна продадени и ветиле погубување на македонскиот идентитет. опозицијатакоја гради култ на личност опозоционери кои плукаат на македонското минато ....

Јас сум и за да не прекрстат па и ако треба и да се распадне Македонија, само доколку тоа би значело дека никогаш повеќе нема да чујам збор на омраза, посебно не помеѓу Македонци.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
42
Јас сум и за да не прекрстат па и ако треба и да се распадне Македонија, само доколку тоа би значело дека никогаш повеќе нема да чујам збор на омраза, посебно не помеѓу Македонци.
mnogu vreme pominuvash pred kom.
odi odmori malku,izlezi na vozduh.
pochna da bladash. :pipi:
 
B

Borg_Drone

Гостин
Јас сум и за да не прекрстат па и ако треба и да се распадне Македонија, само доколку тоа би значело дека никогаш повеќе нема да чујам збор на омраза, посебно не помеѓу Македонци.
Ќе биде и тоа, ќе удри астероид во 2025 година ли беше или??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom