СДСМ Отворено против Македонија

Член од
20 мај 2009
Мислења
344
Поени од реакции
11
не бе искрено џамија не ми треба.

а нели те копка вака нешто за нашиве Македонци кои се вон границите на Р Македонија?
So postapkite na vasiot vlastodrzec ke gledas i Crkva i Dzamija ,bas idila kako vo Bejrut.Uste zvucnici i cna Aleksandar Makedonaski nikogas nema da mu bide dosadno.Samo neka slusa te Muhamedanski te Risjanski .Bree pameten lider nema sto.
A za Crkvata nekako ne se dogovorija za procentot nesto skapicko bilo demek pa ponistuvaj tender.
Ajde slozni braka i vo petok postat ,ke se dogovorat.

нешто ве нема да излезете на протест за џамијата?
abe za protesti i za crni kosuli vas ve biva.Imatvte vezbovni i vo Struga i na plostad.
 
Член од
30 март 2009
Мислења
418
Поени од реакции
27
))))))))), ај уште еднаш прашај хахаххахахах
Pa eve na tema kazna od 50 evra za spienje pod otvoreno te nema uste, na tema policicko nasilstvo nigde ne te vidov, patriota si samo za makedoncite koi ne ziveat ovde?
A da zaboraviv patriota si i za na plostad, za da tepas, samo steta sto ne si bil tamu i iskreno ti e zal.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
So postapkite na vasiot vlastodrzec ke gledas i Crkva i Dzamija ,bas idila kako vo Bejrut.Uste zvucnici i cna Aleksandar Makedonaski nikogas nema da mu bide dosadno.Samo neka slusa te Muhamedanski te Risjanski .Bree pameten lider nema sto.
A za Crkvata nekako ne se dogovorija za procentot nesto skapicko bilo demek pa ponistuvaj tender.
Ajde slozni braka i vo petok postat ,ke se dogovorat.
во голем дел благодарение на црквите и верата низ историјата и нивната улога врз Македонецот ние до ден денес сме опстанале. Секој обид за зацврстување на нашиот идентитет и негова афирмација од мене ќе биде поздравен, све што е во служба на Македонштината ќе има мое лично одобрение.

нешто нејасно?

Pa eve na tema kazna od 50 evra za spienje pod otvoreno te nema uste, na tema policicko nasilstvo nigde ne te vidov, patriota si samo za makedoncite koi ne ziveat ovde?
A da zaboraviv patriota si i za na plostad, za da tepas, samo steta sto ne si bil tamu i iskreno ti e zal.

спиење на отворено и одбрана на Македонски национале интерес?
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
344
Поени од реакции
11
во голем дел благодарение на црквите и верата низ историјата и нивната улога врз Македонецот ние до ден денес сме опстанале. Секој обид за зацврстување на нашиот идентитет и негова афирмација од мене ќе биде поздравен, све што е во служба на Македонштината ќе има мое лично одобрение.

нешто нејасно?
Nikoj ne ti go spori toj stav ne begaj od temava.
Kratko i jasno ovoj narod opstanal so nepriznaena crkva vekovi i ke opstane so istata uste dodeka ima svet i vek.
Ama ako vo imeto na Crkvata moze da mi se izgradi i dzamija samo na nekoj sto mu teknalo da si igra i da se pravi demohristijanin e toa ne ke moze.
Crkvata e vo mene sekoj covek e crkva.
Jas kako pocituvac na crkvata naogam vreme vo nedela da odam i ne toa zatoa sto nekoj ke mi kaze.
Barem nasava Makedonija ne e stradna za Crkvi na sekoja peda ima po edno crkvice.
Zarem ne bevme Evropskiot Erusalim
So postapkite na vladata treba da mi se odmili i centarot na gradot.
Da ne me isklucat administratorite znaes zasto od gorenavedenoto.
 
Член од
30 март 2009
Мислења
418
Поени од реакции
27
во голем дел благодарение на црквите и верата низ историјата и нивната улога врз Македонецот ние до ден денес сме опстанале. Секој обид за зацврстување на нашиот идентитет и негова афирмација од мене ќе биде поздравен, све што е во служба на Македонштината ќе има мое лично одобрение.

нешто нејасно?




спиење на отворено и одбрана на Македонски национале интерес?
Aha ,mesto da se grizime za nivniot socijalen status i nivnite prava, nie ke gi kaznuvame zatoa sto toa ne e nacionalen interes?
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Nikoj ne ti go spori toj stav ne begaj od temava.
Kratko i jasno ovoj narod opstanal so nepriznaena crkva vekovi i ke opstane so istata uste dodeka ima svet i vek.
Ama ako vo imeto na Crkvata moze da mi se izgradi i dzamija samo na nekoj sto mu teknalo da si igra i da se pravi demohristijanin e toa ne ke moze.
Crkvata e vo mene sekoj covek e crkva.
Jas kako pocituvac na crkvata naogam vreme vo nedela da odam i ne toa zatoa sto nekoj ke mi kaze.
Barem nasava Makedonija ne e stradna za Crkvi na sekoja peda ima po edno crkvice.
Zarem ne bevme Evropskiot Erusalim
So postapkite na vladata treba da mi se odmili i centarot na gradot.
Da ne me isklucat administratorite znaes zasto od gorenavedenoto.
баш напротив не бегам , јавно ве прозивам кај сте на темиве да застаните во одброна на национални интереси , пред се во оние каде треба да се даде поддршка на нашите во Бугарија , Грција, Албанија...а темава е ``сдсм отворено против Македонија``
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
344
Поени од реакции
11
баш напротив не бегам , јавно ве прозивам кај сте на темиве да застаните во одброна на национални интереси , пред се во оние каде треба да се даде поддршка на нашите во Бугарија , Грција, Албанија...а темава е ``сдсм отворено против Македонија``
Ako ti e nacionalen interes dzamija vo centar na Skopje togas si najverojatno najgolemiot predavnik.
 
Член од
30 март 2009
Мислења
418
Поени од реакции
27
баш напротив не бегам , јавно ве прозивам кај сте на темиве да застаните во одброна на национални интереси , пред се во оние каде треба да се даде поддршка на нашите во Бугарија , Грција, Албанија...а темава е ``сдсм отворено против Македонија``
Ama na temite makedoncite vo Makedonija te nema.
p.s. ti otide nadvor od temava.
A otvoreno ili zatvoreno protiv Makedonija tek se simnuvaat maskite koj igra protiv Makedonija, Gujoto od vaseto vemero,samo uste ne gi gledate rezultatite od negovite perfidni igri. Zalosno e sto na kraj ne samo sto site ke gi vidime,tuku i ke gi osetime.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Ako ti e nacionalen interes dzamija vo centar na Skopje togas si najverojatno najgolemiot predavnik.

а бе ти пијаш апџиња или не?

прочита бе шо пишам јас бе мрсул еден , знаеш ли да читаш...мене џамија не ми треба.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Самиот Бранко не е ретрограден елемент?
Инаку...фраза како онаа познатата:
„На 15 септември, овој народ, бла, бла...“
Која е таа фраза, ајде те моалм циртирај и останатите да ја осознаеме мудроста на великиот везир во СДСМ.

Инаку јас онаа за октоподот најмногу му ја памтам, дека ќе го решел организираниот криминал во Македонија.:pos2:
 
Член од
30 март 2009
Мислења
418
Поени од реакции
27
а бе ти пијаш апџиња или не?

прочита бе шо пишам јас бе мрсул еден , знаеш ли да читаш...мене џамија не ми треба.
Eve go vemerovskiot demokratski kapacitet i vokabular,navredi navredi i navredi,koga ke te pecnat kaj sto nemas protiv argument,prvo pa vakov,onakov,mislam zasto vi e potrebno toa?
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Eve go vemerovskiot demokratski kapacitet i vokabular,navredi navredi i navredi,koga ke te pecnat kaj sto nemas protiv argument,prvo pa vakov,onakov,mislam zasto vi e potrebno toa?
како бе зашто ми е потребно..пред 4-5 поста пишам кој ја ебит џамијата не ми треба,,,овој ми вика национален интерес ти е џамија и си најголем предавник.

гревови бе гревови
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
344
Поени од реакции
11
а бе ти пијаш апџиња или не?

прочита бе шо пишам јас бе мрсул еден , знаеш ли да читаш...мене џамија не ми треба.

Abe devojce ubavo te prasav
Dali e patriotizam vo centarot na prestolninata nasa da ima dzamija
Odgovor nema devojce
 

Kajgana Shop

На врв Bottom