СДСМ Отворено против Македонија

Член од
20 мај 2009
Мислења
344
Поени од реакции
11
Ова како она само јас сум паметен а сите околу мене луди.
Ne sega imame smao pameten profesor koj ne moze da me negira za edno deka vo negovite istoriski fakti nema mesto za Lazar Kolisevski i za red drugi komunisti.E togas toa mozam da go zboram so nekoj koj ne ja poznava istorijata i koj izvorot go crpi od Makedonskata desnica.
Zatoa ne me cudi deka vo Makedonija se rusat spomenici na revolucioneri koj ja izvojuvaa pobedata na Makedonskiot narod 1945.E toa e golem podvig prijatele.Za luge koj od edna feudalna porobena zemja napravija za 40 godini sovremena Makedonska drzava so site prerogartivi na drzavnost.Toa i se sluci 1991 godina .Znaci sledstveno na prethodnicite ova generacija na Makedonski politicari ja zaokruzi samostojnosta na drzavata.I da se bega od toa i da mi se objasnuva za istorija e toa e dehgutantno prijatele

Ако сакаш прашај го Бранко да ти дозволи да ти препорачам литература за улогата на Лазе во ликвидацијата на мак.патриоти либерали антикомунисти КОМУНИСТИ.Литература од универзитетски професори
Dali si slusnal za pogromitre na desnicata vo Makedonskata istorija.
Ne treba Branko da go prasam bidejki i tatkomu e eden od Makedoncite koj se organiziraa vo trojki 1946godina.
Znaci covek koj si ja pocituva istorijata e Branko.
Toa e nasledeno
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Dali si slusnal za pogromitre na desnicata vo Makedonskata istorija.
Ne treba Branko da go prasam bidejki i tatkomu e eden od Makedoncite koj se organiziraa vo trojki 1946godina.
Znaci covek koj si ja pocituva istorijata e Branko.
Toa e nasledeno
:tapp::tapp:

Ајде, значи и генетски е погоден да биде лидер на македонскиот народ? Ако е така дај да го прогласиме за монарх, бидејќи во монархиите некој со својата крв ја заслужува позицијата.
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
344
Поени од реакции
11
:tapp::tapp:

Ајде, значи и генетски е погоден да биде лидер на македонскиот народ? Ако е така дај да го прогласиме за монарх, бидејќи во монархиите некој со својата крв ја заслужува позицијата.
Ajde sega da ne se pravime naivni.Vo momentov eden sto gleda na rejting i na kogo mu se pejat e Gruevski.Znaci ne e Branko toj sto mu se peat pesni .
Ако е така дај да го прогласиме за монарх, бидејќи во монархиите некој
со својата крв ја заслужува позицијата.
Nemojte da gi mesame kultovite .
Go imame Branko koj e kult samiot i Nikola koj sega saka da napravi kult za sebe ne birajki sredstva pari reklami i dr.sredstva.
Sepak priznavam Gruevski e eden dobar marketinski proizvod koj sega za sega dobro se prodava
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Nemojte da gi mesame kultovite .
Go imame Branko koj e kult samiot i Nikola koj sega saka da napravi kult za sebe ne birajki sredstva pari reklami i dr.sredstva.
Sepak priznavam Gruevski e eden dobar marketinski proizvod koj sega za sega dobro se prodava
Бранко е култ самиот! Човече до кога со култови во политика!!! Како сега некој твој коментар да го сфатам озбилно? Прифаќам политичка обоеност, пристрасност, дури и целосна посветеност, ама Бранко е КУЛТ! Тогаш ај ако не го ставаме за крал, да го направиме барем полу-бог. :toe:
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Ne sega imame smao pameten profesor koj ne moze da me negira za edno deka vo negovite istoriski fakti nema mesto za Lazar Kolisevski i za red drugi komunisti.E togas toa mozam da go zboram so nekoj koj ne ja poznava istorijata i koj izvorot go crpi od Makedonskata desnica.
Zatoa ne me cudi deka vo Makedonija se rusat spomenici na revolucioneri koj ja izvojuvaa pobedata na Makedonskiot narod 1945.E toa e golem podvig prijatele.Za luge koj od edna feudalna porobena zemja napravija za 40 godini sovremena Makedonska drzava so site prerogartivi na drzavnost.Toa i se sluci 1991 godina .Znaci sledstveno na prethodnicite ova generacija na Makedonski politicari ja zaokruzi samostojnosta na drzavata.I da se bega od toa i da mi se objasnuva za istorija e toa e dehgutantno prijatele
Јас не негирам коминистите ниту нивната борба од 1941-1944 и факт дека благодарение на нив но и на други кои не беа по идеологија комунисти се изборија за ова парче земја.Лазар Колишевски е негативен лик од мак.историја како и Иван Михајлов.Со законот за козите од 1947 колективизација по советски тип отстранување на сите кои не мислеа како него ире .др нешта му го даваат тоа место.Киро Глигоров од тој период го почитувам бидејки иако комунист имаше пАтриотски набој.Да мак.државност се градеше тогаш.Но не можеш да ги гледаш нештата црно бело бидејки ниту од десница сите беа олоши ниту сите од левица беа цвеке.Каде е Петре Пирузе Мајски каде Павел Шатев тие политичари беа најдоброто за Македонија.Мак.независност ја заокружија околностите и мак.народ.И немој така да поистиветуваш идеологија со национална идентификација.


Dali si slusnal za pogromitre na desnicata vo Makedonskata istorija.
Ne treba Branko da go prasam bidejki i tatkomu e eden od Makedoncite koj se organiziraa vo trojki 1946godina.
Znaci covek koj si ja pocituva istorijata e Branko.
Toa e nasledeno
Ги знам јас погромите на десница но за нив се збори веке 60 години време да расчачкаме за нешто од левицата.И јас не сакам да се навредувам со мој сонародник овде само затоа што имаме различна идеологија бидејки тоа не уништи тоа нас македонците
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
344
Поени од реакции
11
Бранко е култ самиот! Човече до кога со култови во политика!!! Како сега некој твој коментар да го сфатам озбилно? Прифаќам политичка обоеност, пристрасност, дури и целосна посветеност, ама Бранко е КУЛТ! Тогаш ај ако не го ставаме за крал, да го направиме барем полу-бог. :toe:
Mislam deka polubog mozes vo momentov da pravis od Nikola.
Covekot ne stedi pari reklami za da stane polubog.
Sepak toj saka da bide mesija ,slusni gi tie naivni zborovi koj mu gi spremat spin agencii.
 
T

the Carpenter

Гостин
Да не ви се мешам во муабетот, само ќе искоментирам колку да не бидит без ич

СДСДм отворено против, а ВМРО затворено против. Ништо различно.

чао:helou:
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Mislam deka polubog mozes vo momentov da pravis od Nikola.
Covekot ne stedi pari reklami za da stane polubog.
Sepak toj saka da bide mesija ,slusni gi tie naivni zborovi koj mu gi spremat spin agencii.
Навистина веќе немам коментар. Само прочитај што напиша предходно...


Ne treba Branko da go prasam bidejki i tatkomu e eden od Makedoncite koj se organiziraa vo trojki 1946godina.
Znaci covek koj si ja pocituva istorijata e Branko.
Toa e nasledeno
Go imame Branko koj e kult samiot i Nikola koj sega saka da napravi kult za sebe ne birajki sredstva pari reklami i dr.sredstva.
Sepak priznavam Gruevski e eden dobar marketinski proizvod koj sega za sega dobro se prodava
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
344
Поени од реакции
11
Ги знам јас погромите на десница но за нив се збори веке 60 години време да расчачкаме за нешто од левицата.И јас не сакам да се навредувам со мој сонародник овде само затоа што имаме различна идеологија бидејки тоа не уништи тоа нас македонците
A koj ne saka vo edna realna istorija da gi obedini i levicata i desnicata.
Problemot ne e vo raskaruvanje megu nas dvajcata.Problemot e koga istorijata se gleda premnogu od desno ili premnogu od levo.Ti kako profesor treba da se boris za site.Imas li korist so tolkava omraza da gledas.Nikoj ne te tera da ne rascepkuvas po levicata.Ama tolku omraza NE prijatele.
Mozam da priznaam deka mnogu luge imalo pogubeno i zatvarano ama se so nekoja merka.Samo vistinata i nisto poveke tolkuvanje da ama ne zastranuvanje.

Навистина веќе немам коментар. Само прочитај што напиша предходно...
Nemas bidejki polubogot e vo momentov na scena vo vladata
i za nego navivas .
Tuka nemam sto da ti zameram ama nemoj da mislis deka za mene e polubog.
Sepak demokratijata e so mnogu politicari.
Za tebe cini Grujo za mene Branko .
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Nemas bidejki polubogot e vo momentov na scena vo vladata
i za nego navivas .
Tuka nemam sto da ti zameram ama nemoj da mislis deka za mene e polubog.
Sepak demokratijata e so mnogu politicari.
Za tebe cini Grujo za mene Branko .
Иначе - парламентарна демократија: гласаш за партија, таа освојува XY пратеници, тие работат по 4 години повторно гласаш. Нема место за полубогови и култови. Ако тебе ти е полу-бог или култ Бранко, мене тоа не ми е ниту Грујо, ниту Бранко. Ако некој од нив ми понуди политички нешто што ми одговара - ќе гласам за него и толку. Култовите ги оставам на другите....
 
M

MKEUpatriot

Гостин
A koj ne saka vo edna realna istorija da gi obedini i levicata i desnicata.
Problemot ne e vo raskaruvanje megu nas dvajcata.Problemot e koga istorijata se gleda premnogu od desno ili premnogu od levo.Ti kako profesor treba da se boris za site.Imas li korist so tolkava omraza da gledas.Nikoj ne te tera da ne rascepkuvas po levicata.Ama tolku omraza NE prijatele.
Mozam da priznaam deka mnogu luge imalo pogubeno i zatvarano ama se so nekoja merka.Samo vistinata i nisto poveke tolkuvanje da ama ne zastranuvanje.



Јас сум идеолошки определен демохристијанин но кога е наука во прашање партија не признавам ни идеологија туку само историска вистина.Не мразам никој напротив јас имав дедопрвоборец но ми пречи тоа што на СДСМ му пречи воопшто да се разговара актуелизира промовира античкото минато.Како историчар емоции не смеам да имам туку само расудување и критичка анализа.Време и вие да сфатите дека една гарда од СКМ направи штети и дека сите кои беа за независна Македонија не беа Ванчо михајловости

A koj ne saka vo edna realna istorija da gi obedini i levicata i desnicata.
Problemot ne e vo raskaruvanje megu nas dvajcata.Problemot e koga istorijata se gleda premnogu od desno ili premnogu od levo.Ti kako profesor treba da se boris za site.Imas li korist so tolkava omraza da gledas.Nikoj ne te tera da ne rascepkuvas po levicata.Ama tolku omraza NE prijatele.
Mozam da priznaam deka mnogu luge imalo pogubeno i zatvarano ama se so nekoja merka.Samo vistinata i nisto poveke tolkuvanje da ama ne zastranuvanje.



Јас сум идеолошки определен демохристијанин но кога е наука во прашање партија не признавам ни идеологија туку само историска вистина.Не мразам никој напротив јас имав дедопрвоборец но ми пречи тоа што на СДСМ му пречи воопшто да се разговара актуелизира промовира античкото минато.Како историчар емоции не смеам да имам туку само расудување и критичка анализа.Време и вие да сфатите дека една гарда од СКМ направи штети и дека сите кои беа за независна Македонија не беа Ванчо михајловости
Инаку прочитај го мојот претходен пост кој е неправилно цитирасн моја грешка споен е со твојот цитата
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
344
Поени од реакции
11
A koj ne saka vo edna realna istorija da gi obedini i levicata i desnicata.
Problemot ne e vo raskaruvanje megu nas dvajcata.Problemot e koga istorijata se gleda premnogu od desno ili premnogu od levo.Ti kako profesor treba da se boris za site.Imas li korist so tolkava omraza da gledas.Nikoj ne te tera da ne rascepkuvas po levicata.Ama tolku omraza NE prijatele.
Mozam da priznaam deka mnogu luge imalo pogubeno i zatvarano ama se so nekoja merka.Samo vistinata i nisto poveke tolkuvanje da ama ne zastranuvanje.



Јас сум идеолошки определен демохристијанин но кога е наука во прашање партија не признавам ни идеологија туку само историска вистина.Не мразам никој напротив јас имав дедопрвоборец но ми пречи тоа што на СДСМ му пречи воопшто да се разговара актуелизира промовира античкото минато.Како историчар емоции не смеам да имам туку само расудување и критичка анализа.Време и вие да сфатите дека една гарда од СКМ направи штети и дека сите кои беа за независна Македонија не беа Ванчо михајловости

Инаку прочитај го мојот претходен пост кој е неправилно цитирасн моја грешка споен е со твојот цитата
Jas sum svatil deka nekoi raboti ne se takvi kako sto ne ucea vo SRM .
I sam sum za realna istorija.
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
A koj ne saka vo edna realna istorija da gi obedini i levicata i desnicata.
Problemot ne e vo raskaruvanje megu nas dvajcata.Problemot e koga istorijata se gleda premnogu od desno ili premnogu od levo.Ti kako profesor treba da se boris za site.Imas li korist so tolkava omraza da gledas.Nikoj ne te tera da ne rascepkuvas po levicata.Ama tolku omraza NE prijatele.
Mozam da priznaam deka mnogu luge imalo pogubeno i zatvarano ama se so nekoja merka.Samo vistinata i nisto poveke tolkuvanje da ama ne zastranuvanje.



Јас сум идеолошки определен демохристијанин но кога е наука во прашање партија не признавам ни идеологија туку само историска вистина.Не мразам никој напротив јас имав дедопрвоборец но ми пречи тоа што на СДСМ му пречи воопшто да се разговара актуелизира промовира античкото минато.Како историчар емоции не смеам да имам туку само расудување и критичка анализа.Време и вие да сфатите дека една гарда од СКМ направи штети и дека сите кои беа за независна Македонија не беа Ванчо михајловости



Jas sum svatil deka nekoi raboti ne se takvi kako sto ne ucea vo SRM .
I sam sum za realna istorija.
зошто ти и самоубиствениот и ледената жена користите латиница
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
зошто ти и самоубиствениот и ледената жена користите латиница
Zatoa shto samo patriotite koristat Kirilca,dodeka nie shto pishuvame latinica sme predavnicite i Srpsko Grchkite platenici.

но ми пречи тоа што на СДСМ му пречи воопшто да се разговара актуелизира промовира античкото минато
Da se razbereme,SDSM ne e protiv promoviranje na antichkoto minato i istorija tuku e protiv pravenje politichki proekt od toa,se znae koj treba da se zanimava so promoviranje Antichko Minato,vie t.e. ti i Istoricharite a ne Gruevski i Gjole-who?.Nemozhe Gruevski da bide politichar,pretsedatel,gradonachalnik na Skopje,premier pa i Istorichar.Se znae rabotata na Istoricharite,tie kje dokazhuvaat od kaj imame poteklo a ne Gruevski i dpBne.

Mozam da priznaam deka mnogu luge imalo pogubeno i zatvarano ama se so nekoja merka.Samo vistinata i nisto poveke tolkuvanje da ama ne zastranuvanje.
Se chitash shto si shlaknal?Kakva dopirna tochka ima SDSM kako politichka partija so boldiranoto?Aj bash da vidam shto kje proiznesesh i koja glupost kje ja shlaknish na forum.SDSM i Branko da ne gi pogubile ili zatvorile i niv?

:tapp::tapp:

Ајде, значи и генетски е погоден да биде лидер на македонскиот народ? Ако е така дај да го прогласиме за монарх, бидејќи во монархиите некој со својата крв ја заслужува позицијата.
Branko e toa shto e i e takov kakov shto e.Se shto ne e dpmne za vas e ili predavnik ili platenik pa shto e bitno dali i kakov e ili shto napravil nekoj vo minato za drzhavni interesi,bitno dpmne da e.Vie im go dodavavte i vremeto na Kljusev,Ljubcho pa i na Gruevski na vladeenje na SDSM,shto e bitno dali e taka bitno kje povtoruvate i veruvate vo toa.
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Da se razbereme,SDSM ne e protiv promoviranje na antichkoto minato i istorija tuku e protiv pravenje politichki proekt od toa,se znae koj treba da se zanimava so promoviranje Antichko Minato,vie t.e. ti i Istoricharite a ne Gruevski i Gjole-who?.Nemozhe Gruevski da bide politichar,pretsedatel,gradonachalnik na Skopje,premier pa i Istorichar.Se znae rabotata na Istoricharite,tie kje dokazhuvaat od kaj imame poteklo a ne Gruevski i dpBne.

Па може како не може!??! Груевски и беше кандидат за Председател, не Иванов. Груевски ја читаше програмата и говорот на кандидатот (пред избори) за Председател на митинзи :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom