Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Уште сега ако не загубат Интер и мислам дека лошо им се пишува на другите екипи од Италија.Зошто? Па Интер ги изигра сите дерби натпревари(освен овој) и на сите си замина непоразен.За да им се заниша самодовербата Милан мора да дадат се од себе и како Светски шампиони да прикажат една добра партија и во првенство,не само во Европските натпревари. Ќе држам среќа за Милан,за да победи.ФОРЗА
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Дрогба и да дојде во Милан, не ке може да игра во Л.Ш. Друго, човекот е супер, но ако тој дојде во Милан, гарант ке оди Роналдињо во челзи. А со Пато ке бидат закон тандем.

Се надеваме на победа над Интер, не за друго туку за еден кеиф, и да стане интересно Италјанското :)
 
К

*Каталонец*

Гостин
Вие зборите за тандемот Дрогба-Пато.А Роналдо го забраевте,нели Роналдо нема да оди од Милан.Епа ако остане тогаш нема да има место за Пато.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.493
Поени од реакции
5.476
Вие зборите за тандемот Дрогба-Пато.А Роналдо го забраевте,нели Роналдо нема да оди од Милан.Епа ако остане тогаш нема да има место за Пато.
Е бе комшио ... Роналдо уште сезонава ќе биде во Милан а и којзнае уште колку ќе издржи до следната повреда.Не е више тој Роналдо што беше
:milan1:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
ај има време до недела а вечер најверојатно со втор тим ќе играме против Катанија и очекуваме победа нормално!
иначе мислам дека кај и да е Роналдо 100% ке си оди од Милан не иде вака џабе само на клупа седи со повреди е нонстоп, но сепак Нистелрој изјавил дека според него најдобар фудбалер во светот до сега во историјата е токму Роналдо.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Милан - Катанија е кец ко планина!!! Се мислам дали да ја пуштам за илјадарче ... :):)))))
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
ај има време до недела а вечер најверојатно со втор тим ќе играме против Катанија и очекуваме победа нормално!
иначе мислам дека кај и да е Роналдо 100% ке си оди од Милан не иде вака џабе само на клупа седи со повреди е нонстоп, но сепак Нистелрој изјавил дека според него најдобар фудбалер во светот до сега во историјата е токму Роналдо.
Кристинче ќе навивам за вас во недела,прво игра Манчестер од 13 часот па Милан во 15 часот. А за Руд-изјавата ја даде кога играа заедно но тогаш Роналдо не беше во некоја си форма. Според мене Роналдо најдобрите години ги имаше во ПСВ,Барселона и првата година во Интер.Кога се повреди,после тоа не беше оној стариот. Го гледав баш годинава, не знам со кого игравте, но беше очаен,тешко се движеше, тешко шутираше и слично.
Поентата ми беше дека Роналдо навистина е еден од најдобрите напаѓачи,но не и најдобар. Има многу лош финиш(со повреди и слаби игри). Можеби е најдобро да си се повлече и да им го отстапи местото на младите.ФОРЗА МИЛАН:helou:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
MILAN: Kalac; Cafu, Digao, Simic, Favalli; Serginho, Brocchi, Emerson, Gourcuff; Aubameyang, Paloschi.
Со оваа формација ќе игра против Катанија.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Може на Раи да ја даваат ако фаќаш.Ама вчера не даваа ништо.А имаше 3 натпревари.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.493
Поени од реакции
5.476
MILAN: Kalac; Cafu, Digao, Simic, Favalli; Serginho, Brocchi, Emerson, Gourcuff; Aubameyang, Paloschi.
Со оваа формација ќе игра против Катанија.
Тооо играат мојте 3-ца :) а кој е тој Paloschi ... на негово место нека го стае син му Анчелоти :pos:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
у ПМ Катанија даде гол Спинеси 20та минута :tapp:
мора младиве фудбалери да се покажат ајде бе........
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom