Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.495
Поени од реакции
5.478
Да , Да ... Ајде некој нека рече дека имаше офсајд со Џила и дека никој не го влечеше Неста ...
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Не тресете глупости, судијата ја судеше утакмицата перфектно!

П Е Р Ф Е К Т Н О!
Ретко кој судија има такво чувство за играта, дозволуваше жестина и острина на теренот. Судијата од мене има 10ка.

Јуве нема судии, Јуве го има Буфон.
Толку.

E ova e REALNOSTA. PERFEKTNA REALNOST. neznam samo kade gi gledavte penalite ?!
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Многу подобро игравме ама судиите не заебаја
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640

abe sudijava treba ili diopter da si stavi ili neka nauci sto e toa ofsajt i koga se dosuduva penal
za natprevarov..no comment tolku go cekaj za djabe za da nema nitu eden gol
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Абе не се сите местачи како вас - Б
Ц ц ц ... абе ако местевме, ќе тепавме нели? Ако местевме, ќе немавме жолти, нели? Местено бе ...
Мислам дека судиите после тој суспендираниот, подобро судат. Не верувам дека би местеле повторно, намерно или ненамерно. Немаше грешки денес.
Затоа, бидете задоволни што не изгубивте и вежбајте си повеќе за наредните гости, дека со нас не ви успеа малерот да го разбиете ...:pipi:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Ц ц ц ... абе ако местевме, ќе тепавме нели? Ако местевме, ќе немавме жолти, нели? Местено бе ...
..:pipi:
да не беше местено ке досудеја барем 1 пенал иако и џила и неста беа фаулирани и немаше во напад во кој сигурно ке имаше гол да досудија офсајт а немаше такво нешто или судијата беше за јуве, или беше платен или треба да иде на очно...
а за жолтите картони не се буни заслужени беа и цело време го фаулираа кака и сите 3 картони беа досудени заради кака и баш ми е кејф заради тоа
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.495
Поени од реакции
5.478
Ц ц ц ... абе ако местевме, ќе тепавме нели? Ако местевме, ќе немавме жолти, нели? Местено бе ...
Мислам дека судиите после тој суспендираниот, подобро судат. Не верувам дека би местеле повторно, намерно или ненамерно. Немаше грешки денес.
Затоа, бидете задоволни што не изгубивте и вежбајте си повеќе за наредните гости, дека со нас не ви успеа малерот да го разбиете ...:pipi:
1.Тогаш во Ц1 ќе ве пратат .... :pos:
2.Исто и вие бидите задоволни што судиете ве спасија ...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
да не беше местено ке досудеја барем 1 пенал иако и џила и неста беа фаулирани и немаше во напад во кој сигурно ке имаше гол да досудија офсајт а немаше такво нешто или судијата беше за јуве, или беше платен или треба да иде на очно...
ако не веруваш види ја снимката.......
Ам сега за инает да не зборуваме. Го гледав натпреварот многу внимателно, па според мене беше се` коректно.:toe:
Како и да е, никој не изгуби, па нема да се лутиме едни со други. Бидете добри и средете ни ги Интер кога ќе ви дојдат на ред, за да ни вратите што не ве тепавме.:pos2:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
105
Поени од реакции
3
Eden zbor gi opisuva Mialn , "PATETIKA" , i samo patetika , nisto nema da napravat vo Gilardinjo ( ne znam so uste ovoj go cuvaat ) i so Mr.Offside A.K.A Inzagi , ne gi biva veke , mada ovoj vtoriov e malku podobar od drvoto Gilardinjo , 7 natprevar bez pobeda na domasen !!!!
ccc.... Patetika .....

Aj sledniot sigurno go tepat igrat doma v.s Livorno , ili se lazam ?!:nesum:

Inaku moraat da kupat barem 2-3 novi igraci , vaka nisto ne pravat , nema Cl , a i UEFA-KUP ne e siguren za slednata godina :nenene: ...


.....................................PATETIKA .............................

Inaku za sudenjeto se si bese kako so treba ! Sudijata bese odlicen , igracite bea katastrofa !!!
 
V

Viktoranius

Гостин
TheChosen напиша:
Inaku za sudenjeto se si bese kako so treba ! Sudijata bese odlicen , igracite bea katastrofa !!!
Жити таквото доле што судиите беа коректни. Ти виде ли офсајд некаде на Џилардињо ? Тава ќе беше чист гол. И плус тава и слепите луѓе видоа дека го држат за дресот на Неста, а не тама судијата не е одил на очно од кога е родан.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Незнам колку беа намерни грешките на судиите ама имаше 2 шо дирекно го оштетија Милан, непостоечкиот офсајд на Џила и недосудениот пенал на Џила (јасно се виде дресот му беше повлечен 30 сантиметри, а беше 1 метар од топката и пред играчот, класичен пенал).
Фаулот на Неста во шеснаестерецот беше дискутабилен, зошто многу ретко судиите досудуваат така пенал. Но според новите правила, потегнувањето за дрес секогаш треба да се санкционира со пенал.

Ама остајте сеа овие муабети, друга работа мене многу ме бендиса на натпреварот. Како да сакаја да докажат нешто Милан и Јувентус. Ретко кога се гледа ваква пријателска атмосфера на теренот, сите дуели беа проследени со подадена рака и насмевка. На крајот атмосферата малце ја посраја Гатузо и Занети, ама се на се беше многу позитивна атмосферата.

Иначе на натпреварот Милан имаше малку повеќе шанси и надмоќ, ама сепак мечот можеше да заврши секако. Јувентус имаа свои шанси и Милан имаа неколку кои не ги искористија. Интересен натпревар за гледање штета шо немаше голови. То е.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Немој сега да плачете...да влезеше стативата 90% губевте вака бод си лапнавте...неможе само со еден напаѓач мора Анчелоти да го сфати тоа...иамше спорни моменти,но не се расипуваше ова дерби со сомнителен пенал...како и да е,да недостасуваа само голови
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom