Приватни WoW сервери

Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
wowscape е офлајн, или кај реалм-листата е нешто променето? Ако има некој што знае, нека каже нешто тука, или... не можам да влезам 2 дена по ред.
И јас неможам да се ставам.

Но, ако ги читаш форумите, ќе видеше дека ги поправаат серверите.

Денеска би требало да бидат онлине.
 

NeutroN-MkD-

HealthlesS^
Член од
28 април 2009
Мислења
257
Поени од реакции
6
Дај кажете некој пиратски сервер САМО ЗА ПВП и да е на ВОТЛК ...( неможам ретаил од дома јебига некојпат е досадно :))
 
Член од
13 април 2009
Мислења
113
Поени од реакции
2
Абе ако имате проблеми со Вовскејп само кажете...играм три години на серверот и редовно читам форуми... и имам левелирано над 25 карактера на вовскејп и по еден на вовкрак и легион..
 
T

Tetro

Гостин
Абе ако имате проблеми со Вовскејп само кажете...играм три години на серверот и редовно читам форуми... и имам левелирано над 25 карактера на вовскејп и по еден на вовкрак и легион..
Дали знаеш кога ќе го средат серверот? Имам паладин тенк 70 левел и немам играно од кога излезе WOTLK.
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
Абе ако имате проблеми со Вовскејп само кажете...играм три години на серверот и редовно читам форуми... и имам левелирано над 25 карактера на вовскејп и по еден на вовкрак и легион..

Ник на легион? :))
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
WowScape е хакнат колку што јас можам да прочитам.
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Грешка си, серверите се поправаат, и се скриптира Ulduar.
Хмм, можно. Јас така имав негде прочитано.. имаш линк до оваа информација или нешто поврзано за WoWscape ?
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
Хмм, можно. Јас така имав негде прочитано.. имаш линк до оваа информација или нешто поврзано за WoWscape ?

Инфо околу WoWcrack - клик.
Инфо околу WoWLegion - клик.

Тоа дека Ulduar се скриптира ми кажа пријател, колку е точно не знам.
 
T

Tetro

Гостин
Инфо околу WoWcrack - клик.
Инфо околу WoWLegion - клик.

Тоа дека Ulduar се скриптира ми кажа пријател, колку е точно не знам.
И шо има на линковите? мене ми дава board message:
Sorry, an error occurred. If you are unsure on how to use a feature, or don't know why you got this error message, try looking through the help files for more information.
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
И шо има на линковите? мене ми дава board message:
Sorry, an error occurred. If you are unsure on how to use a feature, or don't know why you got this error message, try looking through the help files for more information.
Треба да си зачленет на форумот, така ќе можеш да ги прегледаш темите.
 

DaN-MaN

Warlock
Член од
1 февруари 2007
Мислења
491
Поени од реакции
3
Eee Тоне кога почнавме ние скејп да играме... :D
Btw вака е ситуација со скејп. Беше офлајн 10 дена зошто Marchelo (Admin) го упропасти цел сервер и си даде отказ. Лом го напраи. За тоа време го поправаа. Дојде онлајн пред некој ден али со многу багови и нов Датабејс. Рекоа да ги кренат Крак и Легион ќе почнат да го средуваат скејп. Денес го дигнаа крак а посе 6 саат снема сервер. Утре го дигаат Легион и го поправаат скејп. Наместо Marchelo сега имаат друг програмер 2бит се вика и мислам дека е ѕвер човекот. Нема повеќе од 16 години а за 1-2 дена им попраи 50% core bugs. Само следете форум...
Ајде утре сите на скејп.
/whisper Beastyelf
/whisper Highwaytohel (14 дена бан. ПвП у Даларан :D)

:salut:
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
Моменталната состојба на ScapеGaming серверите:

 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Моменталната состојба на ScapеGaming серверите:

Зошто едноставно не најдете некој вов клон и да си играте оригинал игра? Не пиратски сервери? Нешто како Runes of Magic или таква некоја...?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom