Откажана посетата на Сејдиу на Македонија

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Sto ima jas da se plasham od niv.Nit gi mrazam,nit gi sakam,nit im se plasham,oti za mene i za cela Evropa,Srbite se pretstaveni kako nasilnici i cigani.:toe:

Tuku me otkacuvaat necii zborovi,za ,,navodna odmazda,, za prizanvanjeto na Kosova od Makedonska strana.
pa normalno tie ke laat...no tesko deka ke gi slusa nekoj!!

Makedonija treba da se opredeli...ga priznavashe Kosovo neka prodolzat so taa politika!!

Albanija go priznavaat Makedonija kako "REPUBLIKA E MAQEDONISE"-republika Makedonija!!
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
pa normalno tie ke laat...no tesko deka ke gi slusa nekoj!!

Makedonija treba da se opredeli...ga priznavashe Kosovo neka prodolzat so taa politika!!

Albanija go priznavaat Makedonija kako "REPUBLIKA E MAQEDONISE"-republika Makedonija!!
а Косово кога ќе не признае не те разбрав?
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Преку Тирана во Подгорица
Шефот на државата Ѓорге Иванов, со службениот „мерцедес“, наместо преку Косово, преку Албанија ќе патува во Црна Гора, каде што ќе присуствува на конференцијата за заштита на културното наследство. Не се знае кој го одбрал подолгиот и потешкиот пат до Подгорица, а во Кабинетот на Иванов одбиваат да кажат дали Косово се заобиколува поради скандалот со тамошниот претседател Фатмир Сејдиу, кој пред три дена, откако му беше ускратен пречек со државни почести, ја откажа посетата на Скопје. - Викендот пред да тргне за Црна Гора, претседателот Иванов ќе биде во Охрид, па оттаму ќе отпатува во Подгорица.

:uvo:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Fala na Albanija,no i mene me zanima koga i Kosova ke ne priznae?Ej togash ke mozeme da igraeme na cista masa,so cisti karti.
jas kolku sto znam Kosova sekade spomnuvaat Republika Makedonija---i vo granicnite premini e taka napisano!!!
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
jas kolku sto znam Kosova sekade spomnuvaat Republika Makedonija---i vo granicnite premini e taka napisano!!!
а зошто не не признаат официјално ?
на хартија ?
како ние ги признавме како Држава еј ...
како тие ни возвратија за тоа?
шо аир?
па и уше курнази ќе се праат сакале црвен тепих :pos2:
зошто не завземат страна во преговориве со гејлада и не не подржат или било каква друга подршка не дадат?
или немаат интерес нели ...
па ете ние со признавањето го направивме чекорот ... кај нив е топката шо би рекол Rymz :toe:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
а зошто не не признаат официјално ?
на хартија ?
како ние ги признавме како Држава еј ...
како тие ни возвратија за тоа?
шо аир?
па и уше курнази ќе се праат сакале црвен тепих :pos2:
зошто не завземат страна во преговориве со гејлада и не не подржат или било каква друга подршка не дадат?
или немаат интерес нели ...
па ете ние со признавањето го направивме чекорот ... кај нив е топката шо би рекол Rymz :toe:
Pa Makedonija go priznavashe Kosova...i sega treba da odrzat dobrososedski odnosi....no toa ne znaci deka Kosova treba da zavzeme strana vo ovoj spor! Tie se nova drzava i ne mozat da se svrtat protiv Grcija..bidejki tie seushte ne gi priznale!!
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Pa Makedonija go priznavashe Kosova...i sega treba da odrzat dobrososedski odnosi....no toa ne znaci deka Kosova treba da zavzeme strana vo ovoj spor! Tie se nova drzava i ne mozat da se svrtat protiv Grcija..bidejki tie seushte ne gi priznale!!
па ние покажавме воља за воспоставување на добрососедски односи ...
Ги признавме ... што повеќе од тоа ... кажи ми шо направија тие?
и пак ќе речам топката е кај нив ... кога ќе направат и тие чекор напред тогаш сме ние на ред.. е сега ќе си чекаме на нивната политика на добра воља .. да видиме тие да направат чекор ... но тие се прават одважни ... така да гледам дека некако немаат интерес со нас за добрососедски односи ... бараат од нас а не пружаат тие ... наведи ми пример што направија по кој пат те прашувам ...
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
па ние покажавме воља за воспоставување на добрососедски односи ...
Ги признавме ... што повеќе од тоа ... кажи ми шо направија тие?
и пак ќе речам топката е кај нив ... кога ќе направат и тие чекор напред тогаш сме ние на ред.. е сега ќе си чекаме на нивната политика на добра воља .. да видиме тие да направат чекор ...
pa Makedonija napravi eden cekor nazad...so toa sto ne go povika presedatelot na sosedskata drzava na inaguracijata na svojot presedatel.

So ovoj akt Makedonija na eden nacin pokazuve deka ne mu e stalo za Kosova!!

GI povikaa site presedateli od regionov a Sejdiu go ostavija nadvor!!:toe:

Zosto???
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
pa Makedonija napravi eden cekor nazad...so toa sto ne go povika presedatelot na sosedskata drzava na inaguracijata na svojot presedatel.

So ovoj akt Makedonija na eden nacin pokazuve deka ne mu e stalo za Kosova!!

GI povikaa site presedateli od regionov a Sejdiu go ostavija nadvor!!:toe:

Zosto???
кога ги признавме Косово .. де потсети ме?
одтогаш кој чекор тие го направија за да ние внимаваме како се понашаме .. наместо тие да продолжат со добрите односи после признавањето тие ја замрзнаа играчката ... никаков чекор колку време одкако ги признавме де кажи ми ?

и ова неповикување можеби беше знак дека нема да играме во нивен интерес ако тие не почнат да играат во наш :toe: (помина време, до кога ние ќе бидеме нај наивните на Балканов)
 
F

FilipMacedon

Гостин
pa Makedonija napravi eden cekor nazad...so toa sto ne go povika presedatelot na sosedskata drzava na inaguracijata na svojot presedatel.

So ovoj akt Makedonija na eden nacin pokazuve deka ne mu e stalo za Kosova!!

GI povikaa site presedateli od regionov a Sejdiu go ostavija nadvor!!:toe:

Zosto???

И Грците не беа повикани
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
pa Makedonija napravi eden cekor nazad...so toa sto ne go povika presedatelot na sosedskata drzava na inaguracijata na svojot presedatel.

So ovoj akt Makedonija na eden nacin pokazuve deka ne mu e stalo za Kosova!!

GI povikaa site presedateli od regionov a Sejdiu go ostavija nadvor!!:toe:

Zosto???
Море кој фактор сте племе ви ебем.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Грешка беше неповикувањето, иако не го оправдувам ни занесувањето од Косовска страна.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.479
Поени од реакции
22.088
И Грците не беа повикани
И грчкиот претседател беше поканет.

Иначе не знам зошто сеуште немаме дипломатски односи со Косово...што е пречката? Мислам, ние го признавме Косово и тие нас ама сепак некако нема односи и мислам дека околу ова се вртеше однесувајнето на Иванов, што поред мене е легитимно.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Време е Македонија да започне чекори за отпризнавање на Косово,секако ни едно ветување за Мега услугата не е исполнето од страна на факторите кој ветуваа многу работи,доколку го признаеме Косово.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom