Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Раката на Каладзе беше залепена за него, од друг агол ко ја покажаја снимката се виде дека се е регуларно. Даги ебам јас овие Катанија од првата шанса постигнаја гол, среќа ич, Фавали дремеше ко кур место да покрие.

Сега за сега можам да речам само срање. Второ полувреме да се надеваме дека брзо ќе се постигни еден гол. Џилардино и Гуркуф мора да добијат шанса.
Анчелоти мислам дека ич не е крив за она шо се случваше на теренот. Милан ич немаше среќа во првото полувреме. Ама мислам дека тој ќе биди најзаебан ако не победи милан (мурињо, капело и липи се слободни)
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Милан влегува во второто полувреме со две измени.
(Според коментаторот) Алесандро Џилардино и Масимо Одо, место Кафу и не знам кој друг.


Едит: Пенал за Милан.

Едит2: Кака 1-1.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Ништо од Милан, катастрофа испадна. Којзнае што ќе се дешава сега во кладилницава до мене ... до сега прсти гризеа луѓево, сега ќе кршат ... пак ќе си речам, ам зошто некој помисли дека ќе заврши 1.
Туку ај во продолжениево може уште еден гол ќе примат (де жа ву), да не зборам пред време ...:podsmev:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ништо од Милан, катастрофа испадна. Којзнае што ќе се дешава сега во кладилницава до мене ... до сега прсти гризеа луѓево, сега ќе кршат ... пак ќе си речам, ам зошто некој помисли дека ќе заврши 1.
Туку ај во продолжениево може уште еден гол ќе примат (де жа ву), да не зборам пред време ...:podsmev:
Изгледа нема да треба да му ја даваме за да се пред Интер туку за опстанок, Дивајн. :)

Милан поправајте се. Сакам пред Интер да завршите :wink:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Второ полувреме Милан ја имаше комплетно контролата на играта, но едноставно немаше никаква можноста да се пробие одбраната на Катанија. Ама не е то оправдување, се очекуваше гостите да се бранат со 10 играчи во одбрана. Очајно слаба игра, имаше неколку добри шанси да се постигни гол, ама немаше реализација.

Со Палермо немаше среќа и правдина, овојпат немаше никаква игра. Мораше да се победи за да се фати приклучок сега мора да се чекаат големи киксови на противниците или да се победи во сите меѓусебни дуели. Милан имаше слаби противници во сите дуели и загуби дури 11 бода шо во никој случај не е оправдано. Не можам никој да го обвинам, примениот гол од единствената шанса на противникот беше пресуден.


П.С. Дивајн душо дај одмори малце, стана напорна, иритираш. Врска немаш од фудбал форсираш само маалски дофрлувања. Незнам која ти е целта на постојте.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Изгледа нема да треба да му ја даваме за да се пред Интер туку за опстанок, Дивајн. :)

Милан поправајте се. Сакам пред Интер да завршите :wink:
Ми го зема зборот. Ама навистина ми е жал вака, баш ме интересира што е финтата што фатија ваква кривина.

П.С. Дивајн душо дај одмори малце, стана напорна, иритираш. Врска немаш од фудбал форсираш само маалски дофрлувања. Незнам која ти е целта на постојте.
Синдикат, не ти го јадам лебот по дома за да ми се фрлаш така, не ме читај ако сум ти напорна. :tapp:
А и да, 90% постови тука се маалски дофрлувања, па што ... како треба да пишувам за да сум ти таман? Оди прошетај малку дете, смири се и не ми враќај повеќе дека уште малку фали да ми се качиш на глава ... до челото некаде си ми.
 
N

n/a

Гостин
Znaci...
Anceloti nema da go komentiram.On ti e tip roden bez muda koj sto oduvek cekal da se postigne bilo kako gol,pa on bi da gi izvadi i dvata napagjaci i da igra samo odbrana i da ja nisti igrata.On e jasen.
Problemot e ....
sto izgleda Berlusconi go `stasaa` godinite...pa go fati onaa dobro opisanata u psihologiite staracka skrzavost.I sega...nego pari ne mu se davaat :toe: bez pari nema extra napagjac,bez napagjac nema gol.:toe:
70% od golovite gi dava sredniot red,ili Inzaghi koj sto smee (moze) u tim kako Milan da bide samo rezerva i ko djoker da vleguva od vreme na vreme.
Dve godini `pejam` ko nabrkan pop okolu crkva...izbrkajte go Anceloti,penzionirajte gi tie sto se za penzioniranje i donesete novi igraci...ama uste po mene so kamenja frlaat!
Na start na sezona kazav deka e ocekuvan eden spad u igrata i u bodovnoto saldo...ete go...se desi uste pred vreme!
Uste nedaj Boze Kaka da go povredat...i od Livorno ke izgubat!

resenie.
Lippi za trenjer,to penzionerite da gi socekaat u zaseda onie od penzisko pred stadion i da gi penzioniraat vekje ednas (slusham Bili Costacurta i Maldini preku tribina skokale za na trening...samo da ne gi fatat) i da se donese uste eden kreator na igra (ofanziven half) i dvajca napagjaci,ete moj predlog...Davide Vilia i Didie Drogba.
Samo taka Milan ke bide pak onoj prepoznatliviot napagjacki sostav...t.e MILAN kakov sto jas go sakam i prepoznavam od dete.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Не пишам јас дофрлувања, прам колку шо можам анализа на натпреварот и на тимот. Немам намера никој да изнервирам, а ти го прајш сосема спротивното. Не пишиш ништо поврзано со фудбалот туку само провоцираш, јас одговарам на провокациите.

Ти сакаш да провоцираш и да не ти одговарам на провокациите. Ќе ти одговарам на сите провокации, прв не почнувам да провоцирам.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Синдикат, не го гледав натпреварот за жал, видов само резултат и само за тоа коментирав, нормално. А ти на провокации немаш право да ми враќаш со "лош тон" и вреѓање ... нормално е дека не се разбирам во фудбалот и твојот тим колку што се разбираш ти, но ме интересира и го сакам како спорт. Неможеш да ми скратиш право да прашувам, пишувам и с`скам ... извини ама тоа е.

Туку за Зевсус ... баш тоа што го прашав ми го одговори и фала. Значи до тимот е ова што вакви порази доживуваат ... :toe:
А пеналот слушнав дека не бил баш пенал ... како беше поточно? Некој што гледаше да напише дали беше или не?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
горе долу морам да кажам дека составот на милан е добар

гатузо, пирло, сидорф (стар е ама има добри партии), кака, неста, одо се луѓе на кои можи да се потпира милан (за дида нема шо да кометирам оти ретки се добрите голмани а дида е добар освен понекогаш .... си го знајте)

значи потребна е промена во одбраната (освен неста макар шо и тој старее), потребно е земање на крила (+ некоја замена за пирло и гатузо, само тие не ќе ја носат целата игра + сидорф кажав стар е па треба да се мисли и на соодветна замена за него) од нападот освен кака се друго е ѓубре според мене. па најдобро е уште совреме да си мисли берлускони како ќе го подмлади тимот
а не да носи по една екстра ѕвезда во тимот како роналдињо. фудбалот е тимска игра и требаат работници како гатузо и пирло а не ѕвезди.
Анчелоти според мене е добар тренер кој полека си го гради успехот и не треба него да му се замерва. (ако не појќе сетете се на титулата од лш лани.)
 
N

n/a

Гостин
Glej taktika ala Anceloti:
Seedorf,Gattuzo,Ambrozini,Emerson,Jankulovski...
pa toa se 5 (pet) defanzivni halfovi!
I posle nemalo gol!Pa nema normalno...:toe:
Porano Shevcenko kompenzirase redovno...sega nema takov ili takvi sto od pet sansi ili polusansi ke dadat tri gola...i Milan da bide srekjen u zona UEFA ako zavrsi so vakva igra!
Lacio ke gi tepa...:toe: ne pa Inter ili Roma...
E Juventus vise...kako i da e ke gi tepame...hehehehe :pos2:
Uste od sega se kladam na private so Divajn...:vozbud:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Синдикат, не го гледав натпреварот за жал, видов само резултат и само за тоа коментирав, нормално. А ти на провокации немаш право да ми враќаш со "лош тон" и вреѓање ... нормално е дека не се разбирам во фудбалот и твојот тим колку што се разбираш ти, но ме интересира и го сакам како спорт. Неможеш да ми скратиш право да прашувам, пишувам и с`скам ... извини ама тоа е.

Туку за Зевсус ... баш тоа што го прашав ми го одговори и фала. Значи до тимот е ова што вакви порази доживуваат ... :toe:
А пеналот слушнав дека не бил баш пенал ... како беше поточно? Некој што гледаше да напише дали беше или не?
пеналот си беше пенал

еден од катанија се лизгаше по земја да исфрли топка ама незнам точно шо се случи и ја закачи со рака.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom