9/11 Терористи или сепак не?

Кој ги урна кулите

  • Терористи

    Гласови: 130 20,8%
  • Американски владини структури

    Гласови: 409 65,3%
  • Појма немам

    Гласови: 87 13,9%

  • Вкупно гласачи
    626

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.333
Поени од реакции
4.930
Сакаш да кажеш дека секој судар на авион во ѕид би довел до потплно ист резултат? тоа е физички невозможно, така да твојата тероија не поминува.

Како прво за да кажеш дека тоа е физички невозможно треба да имаш доказ (така работиме овде со докази :)), а и да не е така вистината и не е толку далеку.
А и претходно постојат постирани слики за остатоците од авионот што удрил во Пентагон.

ПС, А бе каде отидоа деловите од авионите што удрија во кулите близначки? :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.481
Како прво за да кажеш дека тоа е физички невозможно треба да имаш доказ (така работиме овде со докази :)), а и да не е така вистината и не е толку далеку.
А и претходно постојат постирани слики за остатоците од авионот што удрил во Пентагон.

ПС, А бе каде отидоа деловите од авионите што удрија во кулите близначки? :)
Доказите ги имаш во секојдневниот живот, во кој при повторување на еден процес многу ретко доаѓа до ист финален резултат.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.333
Поени од реакции
4.930
Доказите ги имаш во секојдневниот живот, во кој при повторување на еден процес многу ретко доаѓа до ист финален резултат.
Се согласувам, па затоа и ти реков, погледај поназад, имаш доволно докази за деловите на авионот што го удри Пентагон.
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Доказите ги имаш во секојдневниот живот, во кој при повторување на еден процес многу ретко доаѓа до ист финален резултат.
Колку пати треба да фрлиш стаклена чаша од 5-ти кат за да не се повтори финалниот резултат кршење?
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Сакаш да кажеш дека секој судар на авион во ѕид би довел до потплно ист резултат? тоа е физички невозможно, така да твојата тероија не поминува.
Ништо уште немаш видено.
На таквите не делува логика,здрав разум,очигледното мора да биде потврдено од некој повисок авторитет,трагични резултати на денешното време,сериски произведени продукти на масовните медиуми без ниедна сопствена мисла во главата,ако повеќе време останеш на темава ќе ти биде чудно дали се работи за човечки битија или за некаков софтвер...
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
Ништо уште немаш видено.
На таквите не делува логика,здрав разум,очигледното мора да биде потврдено од некој повисок авторитет,трагични резултати на денешното време,сериски произведени продукти на масовните медиуми без ниедна сопствена мисла во главата,ако повеќе време останеш на темава ќе ти биде чудно дали се работи за човечки битија или за некаков софтвер...
unbeliavable ....Oficijalnata verzija na 9/11 ja navreduva intelegencijata na 12 godisno dete a kamoli na vozrasna edinka
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.481
Колку пати треба да фрлиш стаклена чаша од 5-ти кат за да не се повтори финалниот резултат кршење?

Кршењето ќе се повтори но големината на парчињата нема да биде иста, нити ќе се распрскаат во ист правец, нити рапрскнувањето ќе почне од ист дел на чашата.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Па го кажувам истото што ми го прати на supporters линкот. 1388 дипломирани и недипломирани луѓе ја подржуваат петицијата. So fucking what?
Тоа ти е 0.000452108 % од америчка популација. Уште неколку нули после точката фалат за да биде процент од светската.



Ај друг да видиме.

Се запишал на Харвард на 16.
Дипломирал на Харвард на 20.
Докторирал на University of Michigan на 25.

Ова се credentials за што?
Ништо посебно,оние кои ја поддржуваат официјалната верзија се ок и нивните титули се ок бидејќи ја поддржуваат официјалната верзија,оние со исти титули кои не ја поддржуваат не се ок бидејќи не ја поддржуваат со што автоматски грешат,веќе видено срање,еве ти уште некои чисто онака...

http://pilotsfor911truth.org/core.html

Captain Russ Wittenberg (ret)
30,000+ Total Flight Time
707, 727, 737, 747, 757, 767, 777, DC-8, L-1049, Learjet 24/25, L-188
Ground Instructor, Advanced Ground Instructor, Instrument Instructor, Flight Engineer Turbojet
Aircraft Dispatcher
Pan Am, United
United States Air Force (ret)
Over 100 Combat Missions Flown
Command time in:
- N591UA (Aircraft dispatched as United 93)
- N612UA (Aircraft dispatched as United 175)

Captain Ross Aimer
UAL Ret.
CEO, Aviation Experts LLC
40 years and 30,000 hrs.
BS Aero
A&P Mech.
B-777/767/757/747/737/727/720/707, DC-10/-9/-8 Type ratings
Command time in:
- N591UA (Aircraft dispatched as United 93)
- N612UA (Aircraft dispatched as United 175)

Commander Ralph “Rotten” Kolstad
23,000 hours
27 years in the airlines
B757/767 for 13 years mostly international Captain with American Airlines.
20 years US Navy flying fighters off aircraft carriers, TopGun twice
civilian pilot flying gliders, light airplanes and warbirds
Command time in:
- N644AA (Aircraft dispatched as American 77)
- N334AA (Aircraft dispatched as American 11)

John Lear
Son of Bill Lear
(Founder, creator of the Lear Jet Corporation)
More than 40 years of Flying
19,000+ TT
23 Type ratings
Flight experience includes 707, DC-8, 727, L10-11

Jeff Latas
-Over 20 years in the USAF
--USAF Accident investigation Board President
--Flew the F-111, T38, and F-15E
--Combat experience in the F-15E includes Desert Storm and four tours of duty in Northern and Southern Watch
--Weapons Requirements Officer, USAF HQ, Pentagon
--Standard and Evaluations Flight Examiner, Command level
-Currently Captain for JetBlue Airways

Dwain Deets
MS Physics, MS Eng
Former Director, Aerospace Projects, NASA Dryden Flight Research Center
Served as Director, Research Engineering Division at Dryden
Recipient of the NASA Exceptional Service Award
Presidential Meritorious Rank Award in the Senior Executive Service (1988)
Selected presenter of the Wright Brothers Lectureship in Aeronautics
Associate Fellow - American Institute of Aeronautics and Astronautics (AIAA)
Included in "Who's Who in Science and Engineering" 1993 - 2000
Former Chairman of the Aerospace Control and Guidance Systems
- Committee of the Society of Automotive Engineers
Former Member, AIAA Committee on Society and Aerospace Technology
37 year NASA career
итн.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.333
Поени од реакции
4.930
Програмерот Дејвид Ајк заработува доста пари од своето програмирање. Ама софтверот понекогаш му затајува. Ерор.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
unbeliavable ....Oficijalnata verzija na 9/11 ja navreduva intelegencijata na 12 godisno dete a kamoli na vozrasna edinka
Сепак е интересно, од психолошки аспект може многу да се научи од такви креатури за последиците на медиумската масаовна индоктринација на населението и за успехот на образовниот систем во масовно,сериско производство на покорни,послушни,механизирани и лишени од било каква емпатија створења кои му се потреби на истиот систем за да може да функционира како што функционира со сите лаги и сето зло кое го ствара.
За таквите милиони жртви се колатерална штета,дури и пожелни...
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Ништо посебно,оние кои ја поддржуваат официјалната верзија се ок и нивните титули се ок бидејќи ја поддржуваат официјалната верзија,оние со исти титули кои не ја поддржуваат не се ок бидејќи не ја поддржуваат со што автоматски грешат,веќе видено срање,еве ти уште некои чисто онака...
4 луѓе од милион се за truthers верзијата. Останатите се или за официјалната верзија, или за нешто друго или ич ташак не ги боли.
Според тие 4-ца, останатите 999996 од милиончето се ретардирани, нели :)
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
4 луѓе од милион се за truthers верзијата. Останатите се или за официјалната верзија, или за нешто друго или ич ташак не ги боли.
Според тие 4-ца, останатите 999996 од милиончето се ретардирани, нели :)
Уште една импотентна конструкција.
Како пресмета дека 4 од милион не се согласувале со официјалната верзија?
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.333
Поени од реакции
4.930
unbeliavable ....Oficijalnata verzija na 9/11 ja navreduva intelegencijata na 12 godisno dete a kamoli na vozrasna edinka
Па да, затоа постојат уште најмалку десетина други тероии кои во најмала мера звучат како прикаски.... наменети за 12 годишно дете.
Вонземјани
Сатана
Томахавки
Експлозии кои не се слушаат и гледаат
Беспилотни летала
Контрола на мозокот
Далечинско управување - :pos2:
Термит

И доста е од прикаските...
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Па да, затоа постојат уште најмалку десетина други тероии кои во најмала мера звучат како прикаски.... наменети за 12 годишно дете.
Вонземјани
Сатана
Томахавки
Експлозии кои не се слушаат и гледаат
Беспилотни летала
Контрола на мозокот
Далечинско управување - :pos2:
Термит

И доста е од прикаските...
Хахахах абе остај инат , гледај ја вистината.
Уствари прогледај , до сега беше слеп.
Почни да користиш очи и ум ако ништо повеќе.
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Уште една импотентна конструкција.
Како пресмета дека 4 од милион не се согласувале со официјалната верзија?
Потентно пресметав дека 4 од милион се согласуваат со truthers верзијата. Останатите ги ставив во 3 различни групи: официјална, некоја друга и ич к*р не ме боли.

Како?

Со потентната математика, базирано на податоците што ги добивам од твоите/вашите линкови.
Го поделив бројот на „образовани“ потпишувачи на петицијата, 1388 со вкупниот број на образовани.

Ако сакаш да се фокусираме само на Америка испаѓа 2-ца на 100 000.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom