9/11 Терористи или сепак не?

Кој ги урна кулите

  • Терористи

    Гласови: 130 20,8%
  • Американски владини структури

    Гласови: 408 65,3%
  • Појма немам

    Гласови: 87 13,9%

  • Вкупно гласачи
    625
R

RAYTHEON23

Гостин
North American Aerospace Defense Command

абе ти разбираш македонски......цивилки цесни падобранци и ендемски видови не се предмет на интерес от е ДИФЕНС а не цивилно...разгграничи мајка му

Ама кој ги помешал копчињата???

сега има теорија на заговор и за авоните....луге пазетесе и во возовите има вирус!!!!!!!!:pos2::pos2:

да и контејнерите во кој се превезува САМИ ОД СЕБЕ мистериозно експлодираат[/quote]


па ти ја даде имало вирус шо ги контролирал авионите....ако може авионски сообракај да се контролира зошто да не и УМОТ НА ЧОВЕКОТ:tapp::tapp::tapp::tapp:

капиш ХААРП е сега:pos2::pos2::pos2::pos2:

ме закопа :baeh::helou::smir::vozbud::toe::jaj::pos2::pipi::kesa::nesvest::sekss::duel::duel::salut::uvo::tv::drk::tapp::helou::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::toe::pipi:



џабе се курчеше дека имаш читано 2-3 гига материјали



за секој случај, се спремни и на малите зелени или сиви
морав да те закопам:vozbud:

знаеш дека тинејџерот матијас слета во москва и не беше соборен...а за разлика од њујорк и НОРАД(ти не знаеш) во москва постоеше Т.Н воздушна железна завеса...за заштита и од мали авиончиња......

појасно

In an attempt to explain NORAD's poor performance in the attacks on September 11, 2001, officers claimed that NORAD was never tasked to monitor the skies inside America, that the defense agency was tasked to "looking outward" on 9/11 only,http://en.wikipedia.org/wiki/NORAD#cite_note-4contradicting the historical fact that NORAD never ceased its "inward looking" mission of "Air Sovereignty

јасни ли сме сега или ПАК баби и жаби се мешат:vozbud:
 
T

tino097

Гостин
На тие материјалите Shift+Delete, џабе ти се

Успеа да му ја откриеш слабата точка на НОРАД :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: (и на закопа, потенцираф на икониве, во недостиг на одговори, солидно го пополнуваат просторот)

и уште еднаш
The North American Aerospace Defense Command (NORAD) is a bi-national United States and Canadian organization charged with the missions of aerospace warning and aerospace control for North America. Aerospace warning includes the monitoring of man-made objects in space, and the detection, validation, and warning of attack against North America whether by aircraft, missiles, or space vehicles, through mutual support arrangements with other commands.
Ако не разбираш, земи речник

Дополнително
To accomplish the aerospace warning mission, the commander of NORAD provides an integrated tactical warning and attack assessment to the governments of Canada and the United States. To accomplish the aerospace control mission, NORAD uses a network of satellites, ground-based radar, airborne radar and fighters to detect, intercept and, if necessary, engage any air-breathing threat to North America. As a part of its aerospace control mission, NORAD assists in the detection and monitoring of aircraft suspected of illegal drug trafficking. This information is passed to civilian law enforcement agencies to help combat the flow of illegal drugs into North America. The command is currently developing a concept for implementing the new maritime warning mission.
И уште ова
8:46:40: Flight 11 crashes ...
8:50: NEADS is notified that a plane has struck the World Trade Center as they continue to locate the flight on radar.
9:03: Flight 175 crashes
9:37:46: Flight 77 crashes ....
50 минути, без никаква реакција, камо одговорни лица ?


И не ми мешај баби и жаби со москва, пекинг и куалалумпур
 
R

RAYTHEON23

Гостин
To accomplish the aerospace warning mission, the commander of NORAD provides an integrated tactical warning and attack assessment to the governments of Canada and the United States. To accomplish the aerospace control mission, NORAD uses a network of satellites, ground-based radar, airborne radar and fighters to detect, intercept and, if necessary, engage any air-breathing threat to North America. As a part of its aerospace control mission, NORAD assists in the detection and monitoring of aircraft suspected of illegal drug trafficking. This information is passed to civilian law enforcement agencies to help combat the flow of illegal drugs into North America. The command is currently developing a concept for implementing the new maritime warning mission.


значи пак кај иконите:vozbud:

НОРАД пред 2001 и сега не е ист:toe:

абе вие си мислите НОРАД може се:vozbud::pos2::pos2:

офлелееее

На тие материјалите Shift+Delete, џабе ти се

Успеа да му ја откриеш слабата точка на НОРАД :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: (и на закопа, потенцираф на икониве, во недостиг на одговори, солидно го пополнуваат просторот)

и уште еднаш


Ако не разбираш, земи речник

Дополнително

И уште ова


50 минути, без никаква реакција, камо одговорни лица ?


И не ми мешај баби и жаби со москва, пекинг и куалалумпур

аааааа после е““““ње нема каење шо ке преземат дај кажи:vozbud::vozbud:

јас сум одговорен за намештаљка на нападите и сум платен од ЦИА да ја скриам вистината....ете тоа е логично за вас:toe:
 
T

tino097

Гостин
НОРАД не, ама зато терористите можат се

:back::nesum::salut::tapp::vozbud::toe::pos2::pipi::kesa::sekss::duel::nenene::back::pos2::jaj:
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
најјјако и шо апоен преживеал ти пишело ИН ГАД ВИ ТРАСТ:vozbud: не е само пасошот.
Како одредиле дека е од терористите банкнотата бе аман...

тероризмот не е фолс флег прашај социолози види дефендологија!!!!!!

ал каеда ке ја купиш!!!!!!! тони злато нема да ти стасат ВЕРУЈ...ВАХАБИСТИ!!!!!!!
Кои социолози? Било кој можат да го етикетираат како терорист.
Со 7 милијарди не само ал-каеда туку и пошироката родбина ќе ја купат сосе партали. Какви вахабисти бре доларот кај шо буши ни алах ни 100 девици во рајот не можат.

I jas i jas sakam u teroristi..........kaj e salterot kade gi plakjaat da ne bidat "teroristi" :vozbud:

.....................a be Tile na vremeto ubavo se se dogovoril so Karlos da odmara na Brioni i ni terorizam , ni butur...vide Jugoslavija...proverena e metodava..
...no ako so 1% od parite gi platis "teroristite.....internacionalni"...kako togas NACIONALNO ke gi "ZAVRTIS"...ostanatite 99% od parite na VOENIOT BUDZET...???? :)
Па во тоа е и работата, ако вистина сакаа да ги елиминираат наводните терористи лесна работа. Ама не се исплати. Заради некојси бин-ладен се врти се поголема пара во бушетот, криза не криза се повеќе пари за оружје.И поголем профит некому.
1945-1992 плашило СССР/Варшавски пакт
1992-2001 плашило човекови права
2001-2009... плашило терористи

И замисли почетник седнува овде и пилотира за мерак да ти е мило да го гледаш како прави маневри

Еве одговор од пилот, типовите прв пат влегуваат во кокпит на Б-757/767 после борба со пилотите и растураат. Арна им е теоријава, ама кој пилот ќе ја потврди...
Бата Живоиновиќ соборуваше Фоке Вулф 190 со крагуевка...на филм.
 

проф.

Величието е едноставно..
Член од
12 април 2009
Мислења
387
Поени од реакции
9
И Чак Норис и Киро Баба -Ружа и Андон Трзало:pos2:

За да се стаса до Боинг треба многу лепче да се изеде, многу часови лет во пониските категории па подоцна, мнооооогу подоцна БОИНГ
 
R

RAYTHEON23

Гостин
имааше накит пасоши банкноти свашта од авионот а зошто со ХААРП не го направиле тоа:vozbud:
 

проф.

Величието е едноставно..
Член од
12 април 2009
Мислења
387
Поени од реакции
9
Човеку Хаарп е за нешто друго, ова е сосема друго

Мислам навистина премногу е наивна официјалната верзија на Амер. Влада за случувањата.
Пак ќе кажам ЦЕЛТА ГИ ОПРАВДУВА СРЕДСТВАТА спремни се на се
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Човеку Хаарп е за нешто друго, ова е сосема друго

Мислам навистина премногу е наивна официјалната верзија на Амер. Влада за случувањата.
Пак ќе кажам ЦЕЛТА ГИ ОПРАВДУВА СРЕДСТВАТА спремни се на се
како за нешто друго...ами од подморници до разложување згради без притоа да остави траги од експлозив....тоа го може само ХААРП а :vozbud:

згора на се и авионите викаш имале вирус!!!!!!!:pos2::pos2:
 

проф.

Величието е едноставно..
Член од
12 април 2009
Мислења
387
Поени од реакции
9
Добро е почнуваш да го разбираш проектот хаарп
Да и мојот компјутер (ама за чудо нема висока температура и не кашла):vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ќе може ли да се вратите на темата и да го баталите ХААРП проектот?

Благодарам.
 
R

RAYTHEON23

Гостин

всушност целта ми е

да разберете нека не ве лажат...9/11 не е мистерија...цел свет влезе во војна против терористите....тие не се изговор туку напротив ПРИЧИНА а кога има причина следува ПОСЛЕДИЦА

60 земји учествуваат во авганистан НАТО е таму полека ја преземаат контролата на терен иако имаат потешкотии!!!!!



спореди си го видеото од стариот филм и ова:vozbud:
 
T

tino097

Гостин
всушност целта ми е

да разберете нека не ве лажат...9/11 не е мистерија...цел свет влезе во војна против терористите....тие не се изговор туку напротив ПРИЧИНА а кога има причина следува ПОСЛЕДИЦА


http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_designated_terrorist_organizations

И рече кога ќе удрат на Ирска, Шпанија ?
нели и таму има терористи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom