Си биле...

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
Биле Французин, Италијанец и Македонец и зборувале за швалерки.
Французот: Што може да ти пружи швалерката тоа жената никогаш не ќе може.
Италијанецот: Секоја чест на швалерката ама жена си е жена.
Македонецот: А бе секоја чест и на жената и на швалерката, ама јас си ја сакам мама!
 
C

Crazy Diamond

Гостин
Си биле педер и лудак, и лудакот му вика на педерот:
- Леле како ми се ебе мува!!!
А педеров:
- Бзззззззз...

Се возат Македонец, Грк и Албанец во авион и се случило несреќа и паднале од авионот во некоја џунгла, по некое време ги нашле човекојадци и им рекле:
- Ако издржите по 10 работи да ви бутнеме во газот ве пуштаме на слобода. Овие се сложиле.
Оди прв албанецот му бутаат 10 сливи, после третата почнува да писка, не издржува и го изеле.
Оди втор македонецот му бутаат петровки, после седмата се насмејува и не издржува и го изеле.
После некое време се сретнуват албанецот и македонецот во рајот и албанецот му вика на македонецот:
- Зошто бе македонче не издржа уште 3 петровки, се насмеа и те изедоа човекојадците?
- Ќути брат, видов дека на гркот му спремаат 10 лубеници.

Македонец, Германец и Италијанец требало да поминат голема провалија со кола. Иде Италијанецот со најново ферари, пред дупката кочи и вика нема шанса јас да ја скокнам провалијата. Иде Германецот со најново Порше и исто така пред дупката кочи и вика неможам јас да ја поминам. Иде македонецов со фиќо, се залетува ја прерипува дупката и овие му нудат награда. Овој одговара, не ми треба ништо само направете ми ја кочницата од колата.

Се натпреварувале Македонец, Албанец и Грк кој помалку капки ќе испрска кога ќе се фрли во базен. Се фрла Албанецов и испрскал 15 капки, се фрла Македонецов испрскал 5 капки, Гркот се фрла нема капки и судиите велат:
- Го молиме Гркот да го повтори скокот.
Грков се фрла и пак нема капки. Судите:
- Го молиме Гркот да го повтори скокот.
Се фрла и пак нема капки. Судиите:
- Го молиме Гркот да се фрли во базенот, а не на циментото.

последново е... :pos::pos::pos::pos:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
Полицијата во Обединетите Арапски Емирати поради пијанство апси Албанец, Македонец и Грк. Ги носат на суд и судијата пресудува:
"Бидејќи не знаевте дека тука не се пие алкохол, нема многу да ве казнам. Сите ќе добиете 50 стапа по грб, но на секого ќе му исполнам по една желба во врска со казната, а на Македонецот две."
Албанецот се спрема за казната и вика: "Пред да почнете со казната сакам да ми врзете перница на грб." После 25 удари паднала перницата.
Гркот исто бара: "Пред да почнете со ќотекот заврзете ми 2 перници." После 25 стапа и на него му паѓаат перниците.
Македонецот последен се спрема за казната и му вика на судијата: "Прва желба ми e 100 стапа наместо 50".
Судијава чудно го гледа, ама ја прифатил со задоволство казната. "А втората желба е да ми го врзете Гркот на грб!"
 

DEVIL FOREVER

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
29 април 2009
Мислења
538
Поени од реакции
23
Si bile radost i mladost.radosta i rekla na mladosta:ej kazi mi poznavas li nesto poubavo od mene?mladosta i rekla:ne ama i jas sum edno od najubavite raboti na svetot bidejeki sum mlada...izvinete za latinicata
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
Летале Србин, Словенец и Македонец со авион, кога наеднаш откажале моторите и почнал да паѓа авионот. Се вртат тројцава и гледаат само два падобрана. Словенецот вика:
- Слушајте луѓе, ние сме мала држава, плус најпаметни, јас мислам заслужувам еден падобран.
- У право си - вика Србинот, грабнува еден падобран, му го дава на Словенецот и овој скока.
- Шо прајме сега, ние сме двајца, а само еден падобран - прашува Македонецот.
А Србинот одговара:
- Не бери гајле, имаме два падобрана. На Словенецот му дадов празна торба, он е паметен, до доле ќе смисли нешто.



Се возат во воз прилепчанец и Босанец. Му здосадило на Босанецот и му вели на прилепчанецот.
Окле си?
И прилепчанецов не одговара.
По некое време Босанецов пак:
Окле си?
Другиов не одговара. И така неколку пати и Босанецов пак:
Окле си?
И на прилепчанецот му пукнал филмот.
Ако сум јас окле, ти ушле си!








 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
Си разговарале градска и селска жена
Селскава: ти со шо го храниш твоено дете?
Градскава: па јас го хранам со чоколино, медолино
Градскава: А ти со шо го храниш?
Селскава: па јас го хранам со гравчелино, манџолино...
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
Шампионат во дркање. Учествуваат Французин, Италијанец и Македонец. Прв Французинот. Дрка, дрка, дрка и по едно саат време вика:
- БОКАЛ! Му носат бокал, овој го полни до врв. Италијанецот. Дрка, дрка, дрка и по едно 7- 8 саати вика: - КОРИТО!
Му носат корито, Италијанецот го полни до врв. Доаѓа на ред Македонецот. Се фаќа за работа, дрка, дрка, дрка... и по едно месец дена дркање одеднаш викнува: - МИКРОФОН!
Сите се гледаат меѓусебе, кој курац сега му треба микрофон. Му носат микрофон а Македонецот се дере:
-КОЈ НЕ ЗНАЕ ДА ПЛИВА, НЕКА БЕГА!!!


 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
Си било едно дете и многу сакало да учи за вошката. Еден ден наставникот да го испрашува за оценка и му рекол ај кажи ми што има кравата и он почнал:
- Па кравата има месо, коски, влакна, а на влакното има вошка, и почнал да кажува: вошката е инсект...
Наставникот рекол ај да го прашам за коњот и го прашал и овој почнал пак
- Па коњот има месо, коски, влакна, а на влакната има вошки и пак почнал да кажува за вошката.
Па наставникот што да прави и му текнало дека рибата нема влакна па нема да може да збори за вошки и го прашал и овој му рекол:
- Епа рибата има месо, коски, нема влакна ама да имаше ќе имаше и вошки, а вошката е инсект...
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
 
?

..........

Гостин
Се натпреварувале Македонец, Албанец и Грк кој помалку капки ќе испрска кога ќе се фрли во базен. Се фрла Албанецов и испрскал 15 капки, се фрла Македонецов испрскал 5 капки, Гркот се фрла нема капки и судиите велат:
- Го молиме Гркот да го повтори скокот.
Грков се фрла и пак нема капки. Судите:
- Го молиме Гркот да го повтори скокот.
Се фрла и пак нема капки. Судиите:
- Го молиме Гркот да се фрли во базенот, а не на циментото.
 
C

Crazy Diamond

Гостин
Се натпреварувале Македонец, Албанец и Грк кој помалку капки ќе испрска кога ќе се фрли во базен. Се фрла Албанецов и испрскал 15 капки, се фрла Македонецов испрскал 5 капки, Гркот се фрла нема капки и судиите велат:
- Го молиме Гркот да го повтори скокот.
Грков се фрла и пак нема капки. Судите:
- Го молиме Гркот да го повтори скокот.
Се фрла и пак нема капки. Судиите:
- Го молиме Гркот да се фрли во базенот, а не на циментото.
јас го имам напишано истиот виц погоре...

Шампионат во дркање. Учествуваат Французин, Италијанец и Македонец. Прв Французинот. Дрка, дрка, дрка и по едно саат време вика:
- БОКАЛ! Му носат бокал, овој го полни до врв. Италијанецот. Дрка, дрка, дрка и по едно 7- 8 саати вика: - КОРИТО!
Му носат корито, Италијанецот го полни до врв. Доаѓа на ред Македонецот. Се фаќа за работа, дрка, дрка, дрка... и по едно месец дена дркање одеднаш викнува: - МИКРОФОН!
Сите се гледаат меѓусебе, кој курац сега му треба микрофон. Му носат микрофон а Македонецот се дере:
-КОЈ НЕ ЗНАЕ ДА ПЛИВА, НЕКА БЕГА!!!

:pos::pos::pos:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
јас го имам напишано истиот виц погоре...

Шампионат во дркање. Учествуваат Французин, Италијанец и Македонец. Прв Французинот. Дрка, дрка, дрка и по едно саат време вика:
- БОКАЛ! Му носат бокал, овој го полни до врв. Италијанецот. Дрка, дрка, дрка и по едно 7- 8 саати вика: - КОРИТО!
Му носат корито, Италијанецот го полни до врв. Доаѓа на ред Македонецот. Се фаќа за работа, дрка, дрка, дрка... и по едно месец дена дркање одеднаш викнува: - МИКРОФОН!
Сите се гледаат меѓусебе, кој курац сега му треба микрофон. Му носат микрофон а Македонецот се дере:
-КОЈ НЕ ЗНАЕ ДА ПЛИВА, НЕКА БЕГА!!!

:pos::pos::pos:

Не зборувај за другите, ист си! Види погоре! Истиот виц.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom