Куманово, кумановци, кумановки

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Ја сакаше да иду али ништо работа. Другарке ми сви отидева по гости а и ја исто и неможесмо да се зберемо. Ќе чекам некој друг концерт па ќе иду (ваљда). Кд би требало да доваѓа Влатко?
Не е још објавено кој дн кој бенд ке свири такој да или 4 или 5 Јули ( ако нема измене за тија што доваѓав )
Знам само дека Негатив ќе су на 5ти :smir:
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Па...што ке кажете?

Беше ли некој ичера? Како си пројдесте? Што мислите за све тој ? Свиѓаше ли ви се?

Од моју гледну тачку ( :) ) фино беше, не ме изненади тој што каснесва малце - 45мин ако не и сат ама нормално е нели. Народ имаше довољно углавном постари бесва мислу за ‘људи у године‘ ама радуеше ме тој још повише. Свиресва негде 2 сата ако не грешу:toe: што е исто добро сас оглед на тој што беше бесплатно.

п.с мислу дека не прависва проблеми около улаз на малолетни ако не грешу.

п.п.с како што чу од говор на Цица - Влатко ќе доваѓа,како и што кажа на Стрит Фестивал. Надам се нема да има промене :).

Ако е бија још некој ( ви што сакасте да идете ) споделите :pipi:.
На Леб и Сол отиде али покасно такој да не ги фати. А на кирила си пројде супер,едн од најбољи вечери у чаршију.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
На Леб и Сол отиде али покасно такој да не ги фати. А на кирила си пројде супер,едн од најбољи вечери у чаршију.
Тачно,добро беше на Џајковски, на Леб и Сол такој-такој, без Влатка не е тој тој.
Иначе фала богу што се отвори такво место како Версај , конечно да видимо некога познатога ДЏ-ја или групу у наш град.:salut:
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Тачно,добро беше на Џајковски, на Леб и Сол такој-такој, без Влатка не е тој тој.
Иначе фала богу што се отвори такво место како Версај , конечно да видимо некога познатога ДЏ-ја или групу у наш град.:salut:
Е туј си се заебала. Види што ке има овј викенд па ке зборимо
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Има не пуно кумановци туј на форум,што викате да организирамо и ми Кајгана собиранку...?:pipi:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Има не пуно кумановци туј на форум,што викате да организирамо и ми Кајгана собиранку...?:pipi:
Леле баш ви текна сеа кога си дојдов од Куманово :(:(

Инаку Куманово воопшто не е лош град по поминатите 3 дена таму можам да кажам има живот :vozbud:
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Влатко Стефановски на Стрит фестивал во Куманово


Легендарниот македонски гитарист, Влатко Стефановски ќе настапи на Стрит фестивал што ќе се оддржи на 4 и 5 јули на градскиот плоштад во Куманово.
Покрај Стефановски учество на фестивалот ќе земат и познатите музичари и групи како Негативе, Фолтин, и Паркети.
Настанот кој кумановчани го најавуваат како голем, го организира Центар за Меѓукултурен Дијалог од Куманово. Центарот ги повикува локалните бендови да се пријават за учество на фестивалот.
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Влатко Стефановски на Стрит фестивал во Куманово


Легендарниот македонски гитарист, Влатко Стефановски ќе настапи на Стрит фестивал што ќе се оддржи на 4 и 5 јули на градскиот плоштад во Куманово.
Покрај Стефановски учество на фестивалот ќе земат и познатите музичари и групи како Негативе, Фолтин, и Паркети.
Настанот кој кумановчани го најавуваат како голем, го организира Центар за Меѓукултурен Дијалог од Куманово. Центарот ги повикува локалните бендови да се пријават за учество на фестивалот.
Како што кажа ја пред неколко поста. Иначе кд смо веќ туја еве ги бендови што ке наступуев ( мислу дека су сви ).

Vinsky Projcet,Foltin,Eye Cue,Sopha, Vlatko Stefanovski,Egnatia,Parketi,Kthjellu,Dani Dimitrovska,Negative.
Лани имаше и DJ-и,жонглери и слично па ваљда и овуј годину ке има.:smir:
А моментално е Street Festival promotion party у Low Rider почнато од 9.00 ке трае до 1.00
Ska & Reggae party:pipi: За жал и ја касно гу дозна информацију :nesum:

 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Како што кажа ја пред неколко поста. Иначе кд смо веќ туја еве ги бендови што ке наступуев ( мислу дека су сви ).

Vinsky Projcet,Foltin,Eye Cue,Sopha, Vlatko Stefanovski,Egnatia,Parketi,Kthjellu,Dani Dimitrovska,Negative.
Лани имаше и DJ-и,жонглери и слично па ваљда и овуј годину ке има.:smir:
А моментално е Street Festival promotion party у Low Rider почнато од 9.00 ке трае до 1.00
Ska & Reggae party:pipi: За жал и ја касно гу дозна информацију :nesum:
куде е тој low rider ?
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
куде е тој low rider ?
Нагорички сокак. Незнам која кафана е тамо Кобра ваљда па подоле малце. Или боље кажано од Линку подоле само карши :)

Ваљда сфати нешто.
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Aksi16, Ред Девил, BloOdy DollY (и сви други кумановци и кумановки), DracevoTheCity, ManUtdChampions, Iceboy, AgorA....
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Нагорички сокак. Незнам која кафана е тамо Кобра ваљда па подоле малце. Или боље кажано од Линку подоле само карши :)

Ваљда сфати нешто.
Мислу дека знам куде е,бија сам 1 пут ама изгледа не ми е место тамо,сви ме гледасва бледо :kesa:
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
А моментално е Street Festival promotion party у Low Rider почнато од 9.00 ке трае до 1.00
Ska & Reggae party:pipi: За жал и ја касно гу дозна информацију :nesum:
Дезинформацие ширу. Изгубила сам ориентацију за време.
Значи 30 јуни почетак у 9.00сат, да не дојде до забуну.
A као + (дез)информација могуѓе да биде промоушн парти у Наму.:smir:
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Дезинформацие ширу. Изгубила сам ориентацију за време.
Значи 30 јуни почетак у 9.00сат, да не дојде до забуну.
A као + (дез)информација могуѓе да биде промоушн парти у Наму.:smir:
да а ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom