Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
N

navivacka

Гостин
Денес си идам и читам дека Кемпбел заминал во Сандерленд.
Ич не сум задоволен од овој трансфер период. Ги продаваме најдобрите и најнадежните, купуваме просечни.. :angry1:

Eпа тоа е и јас сум незадоволна,млади таленти заминаа,врвни играчи не напуштија,се се плашам утре да не излезе дека Македа оди на позајмица или пак Гибсон но ај да не кобам и јас...скептична сум во врска со наредната сезона ке бидам задоволна да поминеме осмина финале и да се наогаме од 1-3 место во пл...незнам што се случува овој трансвер период,ептен ми се чудни тие одлуки,па толку ли несака Ферги да го одврзе тоа кесенце сега кога имаме пари да земе некое екстра засилување од типот на Агуеро?како да сме конкурентни со просечни играчи со тие што ги зедовме,кој стар:uvo:кој се повредува..
 

4Man

...
Член од
14 јуни 2009
Мислења
46
Поени од реакции
1
Eпа тоа е и јас сум незадоволна,млади таленти заминаа,врвни играчи не напуштија,се се плашам утре да не излезе дека Македа оди на позајмица или пак Гибсон но ај да не кобам и јас...скептична сум во врска со наредната сезона ке бидам задоволна да поминеме осмина финале и да се наогаме од 1-3 место...незнам што се случува овој трансвер период,ептен ми се чудни тие одлуки,па толку ли несака Ферги да го одврзе тоа кесенце сега кога имаме пари?
Cekaj da zavrsi transfer perjodot potoa zboruvaj :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Многу сакате и вие, треба и Тампа беј да освои нешо :)
 
N

navivacka

Гостин
Cekaj da zavrsi transfer perjodot potoa zboruvaj :)
Абе јас чекам ама кажав дека не сум задоволна од моменталнава ситуација:toe:како што кажа ЃаволРулз погоре си отидоа врвни играчи и надежни а доагаат просечни.Ке видеме што ке се случи понатаму,не сум оптимист дега ке земе Ферги друг,а ако зеде што ке прават другите...ке седат на клупа?
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.966
Поени од реакции
1.867
Луѓе, верувајте му на Сир Алекс Фергусон и шо сте се запнале толку за Агурено. Добар играч е ама 40милионо не вредит,а и кога дал Фергусон толку пари за играч(освен Бербатов)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.235
Абе јас чекам ама кажав дека не сум задоволна од моменталнава ситуација:toe:како што кажа ЃаволРулз погоре си отидоа врвни играчи и надежни а доагаат просечни.Ке видеме што ке се случи понатаму,не сум оптимист дега ке земе Ферги друг,а ако зеде што ке прават другите...ке седат на клупа?

Е како просечни?
Валенсија одигра фантастични сезони со Виган и покажа дека може да се снајде во Премиерлигата, очекувам да блесне во црвениот дрес.
Овен е фантастичен напаѓач. Има прекрасен осет за погодок, а долги години поминал во Премиерлигата. Единствена мана му се повредите.
Обертан е млад надежен играч. Се надевам дека САФ ќе го направи голем играч во иднина.

Немојте да ги потценувате, ве молам.
 
N

navivacka

Гостин
Е како просечни?
Валенсија одигра фантастични сезони со Виган и покажа дека може да се снајде во Премиерлигата, очекувам да блесне во црвениот дрес.
Овен е фантастичен напаѓач. Има прекрасен осет за погодок, а долги години поминал во Премиерлигата. Единствена мана му се повредите.
Обертан е млад надежен играч. Се надевам дека САФ ќе го направи голем играч во иднина.

Немојте да ги потценувате, ве молам.

Ке дадам некое видување за работите значи вака:

Овен:Искусен во Премиер Лигата ама не е тоа што беше од порано,врвен голгетер беше а го уништуваат повредите...скоро цела сезона седеше на клупа од тие повреди...а и стар е а треба млади
Валенсија:И тој како Бербатов искусен ама не се покажа баш првата сезона иако и тој како Валенсија има искуство од пл,се надевам дека Валенсија ке ме демантира и ке блесне .Кој може да ни гарантира дека ке игра тој во Манчестер исто како во Виган?затоа и го ставив примерот со Бербатов затоа што растураше во Тотенхем а првата сезона не покажа баш нешто.
Обертан:Не знаеме како ке се докаже во Англија зашто секому не му одговара секоја лига,играл во Франција која е далеку послаба лига од Англиската...

Друго...Гигс е стар веке и нема да ги одигрува сите натпревари а и Сколс не го држи веке таа сила која беше порано ама знае некогаш да изненади како што беше случајот кога го даде голот против Барселона...Харго не се знае кога точно ке се врати некој збори во Октомври некого во Јануари...Парк игра некогаш кога му е денот а кога не му е не му се слуша името.Овде е Нани кој и тој не се поакажа последнава сезона баш па и затоа Ферги сакаше да го стави во пакет со пари за Агуеро(ако е точно)ама се надевам ова сезона ке ме демантира...

Се надевам дека грешам,сепак тоа е мое мислење.
 
K

kaiser soze

Гостин
Е како просечни?

Овен е фантастичен напаѓач. Има прекрасен осет за погодок, а долги години поминал во Премиерлигата. Единствена мана му се повредите.

Немојте да ги потценувате, ве молам.
Овен беше фантастичен напаѓач,во тоа сум се уверил следејќи го уште во почетоците на неговата кариера,кога ја правеше смешна одбраната на Аргентина,кога беше еден од најбрзите играчи со топка,кога беше меѓу најдобрите напаѓачи во светот.Ама сега тој Овен не е истиот,денес е многу побавен,денес е играч со просечни фудбалски можности,а и играч чија кариера беше уништена од многубројните повреди.
Да се разбереме,јас не сум воопшто против неговиот трансфер во тимот,напротив го оправдувам не само поради тоа што Мајкл многу го почитувам како фудбалер,туку и поради финансиските делови во трансферот,а и поради тоа што Овен може да му го донесе на тимот,но напаѓачкиот дел на екипата во никој случај не може да се потпира на него.
Сер Алекс час поскоро треба да донесе мега напаѓач во тимот,кој би бил идеален за неговата напаѓачка стратегија и неговите замисли за идеален состав.Се надевам дека тоа ќе биде помлад играч кој би бил фантастична фудбалска инвестиција за подолг рок.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Овен:Искусен во Премиер Лигата ама не е тоа што беше од порано,врвен голгетер беше а го уништуваат повредите...скоро цела сезона седеше на клупа од тие повреди...а и стар е а треба млади
Овен има 29 години,не е стар,може уште многу да понуди.Наредната сезона е година на СП и ќе сака да се докаже.Само да не се повредува,мислам дека ќе биде одлично освежување во нападот.Затоа и мислам оти не ни е потребен толку напаѓач,колку крило.А крило дефинитивно треба да се купи едно и треба што побрзо да се направи тоа.
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Мал коментар за некои играчи за кои се дебатира

НАНИ - Ова е последната сезона кога или ќе покаже дека вреди да го носи црвениот дрес или со сигурност ќе си замине. Јас верувам дека со поголем број на одиграни натпревари оваа сезона ќе се подобри и ќе покаже дел од неспорниот талент, а мислам дека за тоа и ќе има шанса оваа сезона

ТОШИЌ - Искрено најскептичен сум за Тошиќ и мислам дека нема да добива многу минути на теренот освен можеби како резерва, инаку тој има одличен центаршут кој и тоа како ќе ни треба оваа сезона по заминувањето на еден португалец. Исто така и неговите центар-шутеви ќе мораме да ги искористиме

ПАРК - Еден од најголемите борци на теренот. Мислам дека ќе има добра сезона како минатата и многу минути во првиот тим

ВАЛЕНСИЈА - Мислам дека добро ќе се вклопи во нашиот тим. Брз, техничар, баш таков играч кој ни треба за нашите контри. Нема да постигнува исто голови како португалецот, ама мислам дека ќе даде солиден придонес во нашата игра, плус е играч кој може да игра на двете крила па на натпреварите ќе може често да ја менува позицијата

ОБЕРТАН - За Обертан би рекол дека навистина има голем талент ама мислам дека ова ќе биде сезона на адаптација на Обертан. Со силна работа и тренинзи мислам дека Ферги ќе го извлече најдоброто во него

ОВЕН - Секој може да каже што сака за Овен ама факт е дека кога Овен не е повреден давал голови во секој клуб каде играл. Само му посакувам сезона без многу повреди, а ако се случи тоа головите ќе дојдат

Инаку најдов една статија која вели дека Јунајтед нема да испрати понуда за Ето, ама бидејќи е без цитати ја сметам само за уште една шпекулација
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Ке дадам некое видување за работите значи вака:
..................................

Друго...Гигс е стар веке и нема да ги одигрува сите натпревари а и Сколс не го држи веке таа сила која беше порано ама знае некогаш да изненади како што беше случајот кога го даде голот против Барселона...Харго не се знае кога точно ке се врати некој збори во Октомври некого во Јануари...Парк игра некогаш кога му е денот а кога не му е не му се слуша името.Овде е Нани кој и тој не се поакажа последнава сезона баш па и затоа Ферги сакаше да го стави во пакет со пари за Агуеро(ако е точно)ама се надевам ова сезона ке ме демантира...

Се надевам дека грешам,сепак тоа е мое мислење.
Според твоите анализи за скоро сите играчи испаѓа дека Манчестер е катастрофа и нема играчи. Сите се слаби кој поради строст, кој не се снашол, на кој не му е денот и сл. Какви се тие окарактеризирања за играчи кои многу придонесле и ќе придонесуваат за клубот. Немојте со констатации дека сме купиле просечни играчи. Па Манчестер е фабриката за играчи, а други се тие што конзумираат готови производи. Зарем не ти е јасно дека газдата на КОКА КОЛА никогаш не купува готови сокови, туку си набавува суровини за да ја подобри кока-колата. Случајно да не го купивме Роналдо ваков каков што е денес? И пред 6 години да дискутиравме, истото ќе го кажеше и за Роналдо, се разбира со доза на незадоволство. Оставете го оној кој најдобро тоа го знае и умее (Сер Алекс), да си ја работи својата работа, а вие уживајте во неговите производи.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Според твоите анализи за скоро сите играчи испаѓа дека Манчестер е катастрофа и нема играчи. Сите се слаби кој поради строст, кој не се снашол, на кој не му е денот и сл. Какви се тие окарактеризирања за играчи кои многу придонесле и ќе придонесуваат за клубот. Немојте со констатации дека сме купиле просечни играчи. Па Манчестер е фабриката за играчи, а други се тие што конзумираат готови производи. Зарем не ти е јасно дека газдата на КОКА КОЛА никогаш не купува готови сокови, туку си набавува суровини за да ја подобри кока-колата. Случајно да не го купивме Роналдо ваков каков што е денес? И пред 6 години да дискутиравме, истото ќе го кажеше и за Роналдо, се разбира со доза на незадоволство. Оставете го оној кој најдобро тоа го знае и умее (Сер Алекс), да си ја работи својата работа, а вие уживајте во неговите производи.
Уф како не :)
Toгаш имав 13 години и кога прочитав дека купил некој 18 годишник за 15 милиони,а го шутна Бекам за 25,сешто си помислив :)
Си реков почнаа да го газат годините.Но,докажа дека знаел што прави,а верувам дека и по оваа сезона ќе се потврди тоа.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Многу сакате и вие, треба и Тампа беј да освои нешо :)
A бе ние освојуваме и со буџетот кој го имаме и не со многу расфрлање така да ќе си освоиме пак титули.
За вас ми е жал, се откративте од трошење за да привлечите внимание, дупка сте 5 години:vozbud:
За Јунајтед не е срамота, ама за реал задрид, клубот за кој треба сите да навиваме е срамота во модерниот фудбал да не може 5 пати со ред да помине 1/8 финале. Изгледа задоравил кралот дека не се ова шеесетите години кога можеше за три бакси пиво да се купи утакмица!
 
N

navivacka

Гостин
Според твоите анализи за скоро сите играчи испаѓа дека Манчестер е катастрофа и нема играчи. Сите се слаби кој поради строст, кој не се снашол, на кој не му е денот и сл. Какви се тие окарактеризирања за играчи кои многу придонесле и ќе придонесуваат за клубот. Немојте со констатации дека сме купиле просечни играчи. Па Манчестер е фабриката за играчи, а други се тие што конзумираат готови производи. Зарем не ти е јасно дека газдата на КОКА КОЛА никогаш не купува готови сокови, туку си набавува суровини за да ја подобри кока-колата. Случајно да не го купивме Роналдо ваков каков што е денес? И пред 6 години да дискутиравме, истото ќе го кажеше и за Роналдо, се разбира со доза на незадоволство. Оставете го оној кој најдобро тоа го знае и умее (Сер Алекс), да си ја работи својата работа, а вие уживајте во неговите производи.
Не ми беше тоа дека се катастрофа...далеку од тоа мислев...зборот ми беше тоа што имаме стари играчи Гигс Сколс Невил кои нема да издржат да играт цела сезона,дека имаме повреден играч Харго кој беше дадел неколку клучни голови...нели Парк имал денови кои експлодирал а ден кој слабо се забележувал...знаеме дека изминатава сезона која помина едвај доагавме до победа и тоа од 1-0 кога пола клучни играчи беа повредени а некои суспендирани...кој може да гарантира дека Обертан ке се снајде во пл?или Мајкл Овен нема пак да се повреди?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom