LGBT-популацијата и современиот свет

  • Креатор на темата Out Boy
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
S

smart ass

Гостин
Ихаа оралниот добар е бе....за анален сум чул...ама не сум пенетрирал досега во чмар:toe:

Не знам зошто,ама ете у вагина по ОДИ.

И сега каков е заклучокот,значи стриктно актив-гејој се исфрустрирани,нафурани,на кои не им е до љубов туку уживаат нанесувајќи болка....

овие другите пасив-и они се исфрустрирани но ненафурани туку имаат психички проблем(ти спомна немаат ерекција,а и мал им бил...)...значи пасивите немаат друг избор освен да уживаат во болката....и да:drk:

тоа така испаѓа-според тебе,а Уни излева дека се бисексуалците:toe:
 
O

Out Boy

Гостин
Ихаа оралниот добар е бе....за анален сум чул...ама не сум пенетрирал досега во чмар:toe:

Не знам зошто,ама ете у вагина по ОДИ.

И сега каков е заклучокот,значи стриктно актив-гејој се исфрустрирани,нафурани,на кои не им е до љубов туку уживаат нанесувајќи болка....

овие другите пасив-и они се исфрустрирани но ненафурани туку имаат психички проблем(ти спомна немаат ерекција,а и мал им бил...)...значи пасивите немаат друг избор освен да уживаат во болката....и да:drk:

тоа така испаѓа-според тебе,а Уни излева дека се бисексуалците:toe:
Ноуп.
Прво и основно, болка при анален секс може да има само ако биде пренасилна пенетрацијата (како и кај вагиналниот секс) или ако не се користи лубрикант.

А уни е хомосексуалец кој има и пасивен и активен секс, а не СТРОГО едниот вид.

Бисексулците, реков, и ќе повторам, не ги ни сметам за сексуална ориентација.
 
S

smart ass

Гостин
Бруно....не се разбираме.

еднаш велиш дека тие кои се строго актив и пасив имаат проблеми,за потоа еве бисексуалците можат да се рачунаат и за уни...ете можат да имат и актив и пасив ваљда:toe:...значи сега гејовите имаат ориентации и подгрупи,а БИ да бидат дискриминирани,ова така излева...

а вагината природно си се влажни, не треба лубрикант...за разлика од е(ректум) секс:toe:
 
S

smart ass

Гостин
Бруно едноставно го реши проблемот за деците,ој во африка и за ајфон добиваш похрането дете,за нокиа или моторола Т190 може не толку рането ама пак ќе имаш дете....:toe:

ЕДИТ-ќе одиш на парадата,за толеранција???
 
O

Out Boy

Гостин
еднаш велиш дека тие кои се строго актив и пасив имаат проблеми,за потоа еве бисексуалците можат да се рачунаат и за уни...ете можат да имат и актив и пасив ваљда:toe:...значи сега гејовите имаат ориентации и подгрупи,а БИ да бидат дискриминирани,ова така излева...
Да, т.н. бисексуалци можат да бидат уни, како и само актив, ама ретко само пасив.

И не ги поштувам, оти се мешаат во гејски работи :pos2:
Не, сериозно, самите изјавуваат дека би прифатиле стручна помош за да бидат привлекувани само од спротивниот пол (ова од контакти со нив), башка што се дволични и тролични, се муваат и ваму и таму, а убо можат да си останат само “таму“, ама ете нешто ги дразни да киднат навечер од кај жена си и децата и да бркаат машки, или пак да искористуваат машки додека не се оженат (а најверојатно и после тоа).

Ех... што убаво било чувството да дискриминираш... Сега, по малку почнувам да ги разбирам Лет 3 и сличните на него :pos2:

а вагината природно си се влажни, не треба лубрикант...за разлика од е(ректум) секс:toe:
Лелееее... стварно ли??? Жими мајкл, ако постанам еден ден стрејтер, тоа ќе биде само заради природниот лубрикант :vozbud:

ЕДИТ-ќе одиш на парадата,за толеранција???
Каква парада?
 
S

smart ass

Гостин
Шо не дискриминираш мене и лет....не ви се мешаме ни во гејските нит во Би работите...и БИ ТАКА!!

Туку сакаш да ми кажеш дека не ги сакаш Би-то оти они можат тоа што класичен пасив гејоњ не може,па и активен...на жена не може??

Out Boy;3083568 Лелееее... стварно ли??? Жими мајкл[/quote напиша:
кога сме кај малкллл
 
O

Out Boy

Гостин
Шо не дискриминираш мене и лет....не ви се мешаме ни во гејските нит во Би работите...и БИ ТАКА!!

Туку сакаш да ми кажеш дека не ги сакаш Би-то оти они можат тоа што класичен пасив гејоњ не може,па и активен...на жена не може??
Хехехееее... абе, ти одговара јузер нејмот, искрено.
Не, не оти они можат со жена, туку оти одат со машко, па со женско, па со машко... (не мора по тој редослед :pos: ) и на крај: завршуваат пред олтар. Не било битно дали некој од претходните партнери имал намера, можеби, да го живее животот со него. Битно е они да се “забавуваат“, да “експериментираат“ и на крај, да ги исполнат “општествените и фамилијарни обврски“.

Да не ти зборам за тие што веќе се женети, имаат деца... а висат по интернет, барајќи машко за секс.

Е, за тоа не ги сакам. Ги изневеруваат и двете страни. Играат подло.
А можат да се контролираат, не дека не. Ама ете... :uvo:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Е, за тоа не ги сакам. Ги изневеруваат и двете страни. Играат подло.
А можат да се контролираат, не дека не. Ама ете... :uvo:
A бе педерска работа
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Аман бре, како тоа геј да нема баш најдобри погледи кон хомосексуалците??? Немам добри погледи кон тие што се промискуитетни, а овие СТРОГО актив и пасив само не ги разбирам!
ОК, во ред, не мора да се љутиш толку. Не знаев дека таа анализа си ја правел ти. Извини. Ти кажав дека само така ми личи, не значи дека бев сигурен што зборам. А ако не разбираш таков тип на луѓе, тоа не е нивен проблем, тоа е твој. Сакаш хетеросексуалците да те разберат, од од друга страна, не сакаш да разбереш луѓе кои припаѓаат на истата "страна" со тебе. Јас па тоа не го разбирам.

Излегува како да постојат мажи стрејтери кои не сакаат/ не можат да имаат инсертивен однос со жена, односно жени кои не сакаат рецептивен секс со маж, туку само надворешна стимулација на клиторисот. Мене тоа не ми е логично!
Всушност има такви. Јас бев со една. Најдалеку што стигнав со неа беше орален секс. Не мора да значи дека имала проблем. Јас не го категоризирав тоа како проблем, туку како преференца. Ако ти е нелочично, јас не можам да го сменам тоа. Само ти можеш.

Човече, ме изненадуваш! Обврска да бидеш актив или пасив? ОБВРСКА? Па како обврска го сфатиле тие кои се само едното или другото, очигледно.
Лошо мислење. Извини. Се потсетив на една случка и се изнервирав, тоа е се. Не требаше да гледаш толку сериозно на тоа.

Да, луѓе со кои јас имам контактирано. И кои се срамеле, или не знаеле да објаснат зошто се само едното или другото. Или како единствено објаснување дале нешто од погоре изнесеното.
Епа ако не знаеле да објаснат како така вадиш диви статистики? Ако само некои од нив, навеле некои од работите погоре, не значи дека тоа ја опишува и докажува реалноста на екстремните сексусални поделби меѓу хомосексуалците.

А мислев на трите категории: актив, пасив и уни/версатил. За други не знам...

Exclusive Top

Versatile (Uni) Top

Versatile (Uni)

Versatile (Uni) Bottom

Exclusive Bottom


Ова од светски анализи и статистики. Најчеста улога е уни пасив (со црвено). Значи не е чисто уни идеално како што викаш ти. Можеби е идеално за тебе, но не и за мнозинството хомосексуалци во светот.

Машко, здраво и право, со сите делови од телото, кое не може да има инсертивен секс, не знам дали нема проблем?
Јас не гледам проблем тука. Секогаш постои орален секс, па барем некаде ќе го инсертира пенисот.

Пенисот е така конструиран да со него може да се пенетрира. Ако некој не чувствува таква потреба, не знам дали е машко или дефинитивно транс... :toe:
Транс си ако сакаш да смениш пол. Или да се облекуваш како жена. Не знам многу за нив, ама тоа го знам. Дефинитивно не е тоа случај со пасиви. Инаку, статистиката во Македонија е дека има најмногу активи. Дали се сите тие загубени хомосексуалци? После идат пасиви, а најмалку има уни. Али нема везе, ти си направил твоја анализа, така да нека остане тоа твој факт. Ако може така да се нарече.

Уф... колку само не е исто... па и хомосексуалците имаат преференци кон одредени надворешни карактеристики (плави, црни, депилирани, влакнести...) ама прашањето е друго:

-машкото, при секс, ИМА ПОТРЕБА ОД ПЕНЕТРИРАЊЕ, тоа е вродено, биолошко, анатомско... ЗА ШТО ГО КОРИСТИ МАШКОТО ПЕНИСОТ АКО НЕ ПЕНЕТРИРА СО НЕГО??? А да си геј и да имаш само инсертивен секс, го става партнерот во нерамноправна положба!
Ме тераш да почнам да звучам како оние со кои досега дебатирав со спротивни мислења. Ако има некоја улога пенисот, е да пенетрира во вагина, ама бидејќи тука не станува збор за вагина, играта се проширува и сега има нови правила? Зошто не пенетрира задник? Ако и јас ја проширам играва уште малку, ќе дојдеме до степен каде ќе биде под знак прашање, зошто сите стрејтери не вршат пенетрирање а ја поседуваат таа G-Точка? Зошто не сакаат. Не преферираат. Не ги прави работите толку сериозни, едни сакаат еден начин, други друг начин на секс. Тоа е се :toe:.

Сакаш да ми речеш дека ако си актив, а најдеш некој кој ептен, ама ептен, ти се допаѓа, ама ете, е уни, нема да имаш ништо со него и нема да прифатиш рецептивна улога во определен момент од водењето љубов (како што вика Лет 3, сексањето)??? Колку неверојатно!!!
Вака, како прво, кажав и претходно, ќе повторам и сега, иако не сакам за зборувам на таа тема. Јас секогаш, ама секогаш, гледам да дознаам што партнерот сака во кревет за да знам дали воопшто нешто сериозно да правам со него. Ако не е пасив, штета, никому ништо, ќе си најде некој кој повеќе му одговара. А тоа дека навистина ми се допаѓал не игра улога. Барем не физички. А ако има други квалитети како личност ќе останеме другари. Не можам да имам врска со некој со кој не сум компатибилен сексуално. Треба да се преправам, а тоа нема шанси кај мене. Гледам да сум свој, а не да се преправам некој кој не сум. Таков сум бил, таков сум сега, и таков и ќе бидам, не ја гледам причината зошто би се менувал заради некого. Во сексуалната улога мислам.

човеку ако хомосексуалноста докажавме дека е од роџење... не значи дека и желбата што сакаш во сексот е од тогаш... имаш и жени што не сакаат анален секс... а имаш и такви што знам дека не сакаат да имаат секс во вагина... и сега што... јас не ти ја разбирам поентава што ти не ги разбираш ти таквите... Едноставно не мора да ги разбираш, е тоа е веќе нивен избор... не значи тоа дека ги дели на мажи и жени....
Во право си. Сексуалната ориентација е вродена карактеристика.

Сексуалната улога не е. Таа претставува избор. И се бира најидеалната улога за секоја индивидуа.

Се обидуваш да докажиш нешто ама гледам дека се исплетка... гледај во која насока замина твоето докажување... вака само ги збунуваш луѓево тука... од немање проблем ти правиш проблем... Тоа што ти нешто не разбираш, како некој што тебе не те разбира тука од овие подолу не значи дека има некој сериозен проблем...
Баш тоа. Ме направи исфрустрирана индивидуа која лечи комплекси набиени од општеството преку изигравање на лажен мачоизам и практикување на исклучиво активна сексуална улога. Како тоа да не се наоѓа како преференца или природно акомодирање на сексуална улога во кревет.
 
O

Out Boy

Гостин
Баш тоа. Ме направи исфрустрирана индивидуа која лечи комплекси набиени од општеството преку изигравање на лажен мачоизам и практикување на исклучиво активна сексуална улога. Како тоа да не се наоѓа како преференца или природно акомодирање на сексуална улога во кревет.
Не ми одговори: ако еден ден сретнеш геј кој неверојатно ќе те привлекува интелектуално и телесно, па и ќе се заљубиш во него, НЕМА ДА ГО САКАШ ЗА ПАРТНЕР ОТИ Е УНИ? Оти ќе сака и он да боцне малку, како што сакаш и ти?
 
S

smart ass

Гостин
Хехехееее... абе, ти одговара јузер нејмот, искрено.
Не, не оти они можат со жена, туку оти одат со машко, па со женско, па со машко... (не мора по тој редослед :pos: ) и на крај: завршуваат пред олтар. Не било битно дали некој од претходните партнери имал намера, можеби, да го живее животот со него. Битно е они да се “забавуваат“, да “експериментираат“ и на крај, да ги исполнат “општествените и фамилијарни обврски“.

Да не ти зборам за тие што веќе се женети, имаат деца... а висат по интернет, барајќи машко за секс.

Е, за тоа не ги сакам. Ги изневеруваат и двете страни. Играат подло.
А можат да се контролираат, не дека не. Ама ете.
.. :uvo:
Арно вели лет-педерска работа,

Ама барем они ете можат и со жена а класичен гејоњ(значи и БИ-се геј-експериментатори)...не може:toe:
 
O

Out Boy

Гостин
Како тоа да не се наоѓа како преференца или природно акомодирање на сексуална улога во кревет.
Извини, ама пак ќе прашам: како може машко (ако е машко во главата) да игра само и САМО женска улога?

Ама барем они ете можат и со жена а класичен гејоњ(значи и БИ-се геј-експериментатори)...не може:toe:
Ако можат (и) со жена, што тражат во групата “болни“? :pos2:
Да, неодредените се геј-експериментатори. А може се и само стрејт-експериментатори. Некои на крај сфаќаат што се. Другите остануваат во бунилото.

(Леле, ова дискриминацијата, закон работа било :vozbud: ).

А гејојте, не да “не можат“. Они, чедо, едноставно, не сакат.
 
S

smart ass

Гостин
лога?







А гејојте, не да “не можат“. Они, чедо, едноставно, не сакат.
Зошто де??

Не сакаат-Грижа на Совеста:vozbud::pos2:

Гејојте не можат со жена оти ете се ОПРЕДЕЛИЛЕ,па не се бајкјуриоус:pos2:,инаку теоретски можат со жена,најверојатно троа вијагри и прстенче како чика куре шо го врза детето,на забеганиот филм РАНЕ:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom