LGBT-популацијата и современиот свет

  • Креатор на темата Out Boy
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Да видам дали после ќотекот ќе стави шприц во вена.И ти од сите најде да збори религиозно ,ко што викаше еден хрвоје Адам и Ева се а не Мирко и Станко.
И што ако збори религиозно? Не смее? Вие па "религиозните", ја покажавте верноста по форумиве, корнете на лицимерие.
 
S

smart ass

Гостин
Да видам дали после ќотекот ќе стави шприц во вена.И ти од сите најде да збори религиозно ,ко што викаше еден хрвоје Адам и Ева се а не Мирко и Станко.
Очигледно проблематиката со субпопулацијата која има дијагноза болест на зависност не ти е позната.

Има медицински форуми,доста се учи.

И да после ќотекот може Х работи да направи.


инаку и Расизмот и Наци идеологијата уште малце ќе ги стават во болести на дискриминација.:smir:

Контра иде. :toe:
тука си у право.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Контра иде. :toe:
Контраши има и од двете страни. Поентата на христијаните е да не се мешаат во животите на други луѓе, а и општо зборам, никој не е некој битен фактор во општеството па да диктира што е правилно а што не е. Геј е? Остај го нека е геј. Геј и христијанин? Остај го нека верува човекот во што сака. Затоа се вика верба, не би требало да постојат толку правила, но ги има, во религијата. Затоа и не сакам религии. Во ред е верба во Виши Сили, ама ова со правила и норми преминува граници.
 
S

smart ass

Гостин
Поделбата на дел од хомосексуалците на строго актив или строго пасив, од секогаш ме терала на смеење. Многу пати сум се обидувал, низ рзговор, да ги пронајдам причините за тоа, зошто некој сака (т.е. може) да има само инсертивен, односно, рецептивен секс.

Причината за тоа што огромен дел од хомосексуалците тврдат дека се неодредени (т.н. “бисексуалци“) до некаде е јасна: стереотипот дека хомосексуалците се феминизирани, “тетки“ и строго пасивни ( :pos2: ), па зборот “би“ си го присвојуваат со надеж дека преку него ќе си додадат бонус нефем карактеристики (која игноранција).

Строго пасивните, најчесто одбиваат да разговараат за тоа. Или едноставно кажуваат дека не знаат ни тие. На прашањето, зошто, како машки, не сакаат инсертивен секс, најчесто луто мрчат и бараат да не ги сметам за “половина човек“. Сепак, фактите говорат дека станува збор за луѓе кои имаат психичка сексуална дисфункција, односно неможност да постигнат ерекција. Друга причина е неостварената транссексуалност. Кај други дури, и малата должина на половиот орган, ја наведуваат како причина :tapp:

Од друга страна, строго активните хомосексуалци се лица со насобрани фрустрации: околината им ги наметнала стереотипите дека “педерите“ се само пасивни, а неможноста за сексуален контакт со лице од спротивниот пол, ја надополнуваат со строго инсертивната улога со машко. Всушност, најголемиот дел од неодредените се само актив :jaj: Од здравствен аспект, и хемороидите имаат пресудна улога :pos2: Не, сериозно ова зборам.

За разлика од претходните две групи, уни-групата нема вакви проблеми и поединецот од неа ја сфаќа инсертивната потреба кај партнерот, без разлика дали ужива во рецептивната, или не.
од ова заклучок е дека Сите хомосексуалци се психички пореметени,едните што сакаат да бидат пенетрирани,а и овие другите исто....:toe:

Фактички бисексуалците ги обвинуваш за мешање во геј џоб"с:pos2:

мене ова така ми изгледа:toe:
 
O

Out Boy

Гостин
Ми личи како анализата да е неправена од некој кој нема баш најдобри погледи кон хомосексуалците, но нема везе.
Аман бре, како тоа геј да нема баш најдобри погледи кон хомосексуалците??? Немам добри погледи кон тие што се промискуитетни, а овие СТРОГО актив и пасив само не ги разбирам!

Излегува како да постојат мажи стрејтери кои не сакаат/ не можат да имаат инсертивен однос со жена, односно жени кои не сакаат рецептивен секс со маж, туку само надворешна стимулација на клиторисот. Мене тоа не ми е логично!

Се плашат од обврска, да бидат ексклузивно пасив или актив. Најчесто доаѓа од стравот да бидат етикетирани. Како да се карактеризираат со машко или женско ебате. Па бираат измеѓу. Не знам, пак ќе кажам, нема везе. Секој има право на свое мислење.
Човече, ме изненадуваш! Обврска да бидеш актив или пасив? ОБВРСКА? Па како обврска го сфатиле тие кои се само едното или другото, очигледно.
 

Zodiak DJ

♥ I feel you... Anyway ♥
Член од
8 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
21
Аман бре, како тоа геј да нема баш најдобри погледи кон хомосексуалците??? Немам добри погледи кон тие што се промискуитетни, а овие СТРОГО актив и пасив само не ги разбирам!

Излегува како да постојат мажи стрејтери кои не сакаат/ не можат да имаат инсертивен однос со жена, односно жени кои не сакаат рецептивен секс со маж, туку само надворешна стимулација на клиторисот. Мене тоа не ми е логично!



Човече, ме изненадуваш! Обврска да бидеш актив или пасив? ОБВРСКА? Па како обврска го сфатиле тие кои се само едното или другото, очигледно.

човеку ако хомосексуалноста докажавме дека е од роџење... не значи дека и желбата што сакаш во сексот е од тогаш... имаш и жени што не сакаат анален секс... а имаш и такви што знам дека не сакаат да имаат секс во вагина... и сега што... јас не ти ја разбирам поентава што ти не ги разбираш ти таквите... Едноставно не мора да ги разбираш, е тоа е веќе нивен избор... не значи тоа дека ги дели на мажи и жени....

Се обидуваш да докажиш нешто ама гледам дека се исплетка... гледај во која насока замина твоето докажување... вака само ги збунуваш луѓево тука... од немање проблем ти правиш проблем... Тоа што ти нешто не разбираш, како некој што тебе не те разбира тука од овие подолу не значи дека има некој сериозен проблем...
 
O

Out Boy

Гостин
Луѓе со кои ти имаш контактирано?

Инаку категории има 5. Порано беа три, сега се пет основни. Ама веројатно знаеш за што зборувам, сепак си запознаен со многу работи. :wink:
Да, луѓе со кои јас имам контактирано. И кои се срамеле, или не знаеле да објаснат зошто се само едното или другото. Или како единствено објаснување дале нешто од погоре изнесеното.

А мислев на трите категории: актив, пасив и уни/версатил. За други не знам...

Тоа што ти нешто не разбираш, како некој што тебе не те разбира тука од овие подолу не значи дека има некој сериозен проблем...
Машко, здраво и право, со сите делови од телото, кое не може да има инсертивен секс, не знам дали нема проблем? Пенисот е така конструиран да со него може да се пенетрира. Ако некој не чувствува таква потреба, не знам дали е машко или дефинитивно транс... :toe:

Исто е како да имаш преференца да си само со плавуши. Едноставно не сакаш со црни коси, и сега некој да те праша, "како може да не сакаш партнери со црни коси!? Па какво машко си ти?"
Уф... колку само не е исто... па и хомосексуалците имаат преференци кон одредени надворешни карактеристики (плави, црни, депилирани, влакнести...) ама прашањето е друго:

-машкото, при секс, ИМА ПОТРЕБА ОД ПЕНЕТРИРАЊЕ, тоа е вродено, биолошко, анатомско... ЗА ШТО ГО КОРИСТИ МАШКОТО ПЕНИСОТ АКО НЕ ПЕНЕТРИРА СО НЕГО??? А да си геј и да имаш само инсертивен секс, го става партнерот во нерамноправна положба!

Сакаш да ми речеш дека ако си актив, а најдеш некој кој ептен, ама ептен, ти се допаѓа, ама ете, е уни, нема да имаш ништо со него и нема да прифатиш рецептивна улога во определен момент од водењето љубов (како што вика Лет 3, сексањето)??? Колку неверојатно!!!
 

Zodiak DJ

♥ I feel you... Anyway ♥
Член од
8 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
21
Да, луѓе со кои јас имам контактирано. И кои се срамеле, или не знаеле да објаснат зошто се само едното или другото. Или како единствено објаснување дале нешто од погоре изнесеното.

А мислев на трите категории: актив, пасив и уни/версатил. За други не знам...


Машко, здраво и право, со сите делови од телото, кое не може да има инсертивен секс, не знам дали нема проблем? Пенисот е така конструиран да со него може да се пенетрира. Ако некој не чувствува таква потреба, не знам дали е машко или дефинитивно транс... :toe:

Нема што да ти објаснувам... гледам дека за тебе има се проблем...Едноставно тоа чуство не го сака и тоа е тоа... Ако некое женско не сака да биде пенетрирано во вагина... значи дека има проблем... Аман молим те... доста проблематизираш... Ова првпат да ти се контрам на форумов... Ама стварно влагаш во теми каде што не мора да се бара решение, затоа што не е проблем... Си има активни пасивни уни асексуални и тоа е тоа... Си се определил ти?? Ако си се определил терај си... Не мора се да е ти како што сакаш... Кога те убедуваат тука зошто си хомо... убаво ти е... едноставно не се замарај до толку... опушти се... гледај си за себе...премногу се замараш со непотребни работи....
 

Zodiak DJ

♥ I feel you... Anyway ♥
Член од
8 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
21
Да, луѓе со кои јас имам контактирано. И кои се срамеле, или не знаеле да објаснат зошто се само едното или другото. Или како единствено објаснување дале нешто од погоре изнесеното.

А мислев на трите категории: актив, пасив и уни/версатил. За други не знам...


Машко, здраво и право, со сите делови од телото, кое не може да има инсертивен секс, не знам дали нема проблем? Пенисот е така конструиран да со него може да се пенетрира. Ако некој не чувствува таква потреба, не знам дали е машко или дефинитивно транс... :toe:



Уф... колку само не е исто... па и хомосексуалците имаат преференци кон одредени надворешни карактеристики (плави, црни, депилирани, влакнести...) ама прашањето е друго:

-машкото, при секс, ИМА ПОТРЕБА ОД ПЕНЕТРИРАЊЕ, тоа е вродено, биолошко, анатомско... ЗА ШТО ГО КОРИСТИ МАШКОТО ПЕНИСОТ АКО НЕ ПЕНЕТРИРА СО НЕГО??? А да си геј и да имаш само инсертивен секс, го става партнерот во нерамноправна положба!

Сакаш да ми речеш дека ако си актив, а најдеш некој кој ептен, ама ептен, ти се допаѓа, ама ете, е уни, нема да имаш ништо со него и нема да прифатиш рецептивна улога во определен момент од водењето љубов (како што вика Лет 3, сексањето)??? Колку неверојатно!!!


Човеку... колку што гледам постојано алудираш на нерамноправност... Уни си колку што разбирам од муабетов... најди си таков и ќе си бидите рамноправни... рамноправноста кај тие што се актив пасив е таква што си се наоѓаат едниот пенетратор другиот пенетриран... зар треба сега да речам и зошто жената е обесправена... па и во нејзе е пенетрирано... ?? Ајде молим те...
 
O

Out Boy

Гостин
Ако некое женско не сака да биде пенетрирано во вагина... значи дека има проблем... Аман молим те...
Па... би рекол дека има... Не сака/ не може да го користи половиот орган за тоа за што е наменет: рецептивен секс.

Човеку... колку што гледам постојано алудираш на нерамноправност... Уни си колку што разбирам од муабетов... најди си таков и ќе си бидите рамноправни... рамноправноста кај тие што се актив пасив е таква што си се наоѓаат едниот пенетратор другиот пенетриран... зар треба сега да речам и зошто жената е обесправена... па и во нејзе е пенетрирано... ?? Ајде молим те...
Да, добро сфати што сум.
Жената, и да сака, не може да биде таа што со својот полов орган ќе пенетрира. Од друга страна, ако мажот не го користи својот полов орган за пенетрирање, се поставува прашањето: за што му служи? за што го употребува? А ако не го употребува, мора да има објаснување ЗОШТО?

Сексот кај стрејтерите, по својата природа е рамноправен.
Ако мажот не сака да пенетрира, а жената не сака да биде пенетрирана, очигледно е дека има проблем! Барем јас така мислам. Ги нема другиве стрејтери да кажат нешто за ова...
 

Zodiak DJ

♥ I feel you... Anyway ♥
Член од
8 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
21
Навистина????
Просто неверојатно!!! Прв пат слушам? Мајке ми...

Ako ti nesto ne si videl ili ne si slusnal ne znaci deka ne postoi... mnogu mina ima nesto sto ne videle pa veruvaat... go nemas licno videno ni mars pa veruvas deka postoi i ucis za nego... prost primer

Па... би рекол дека има... Не сака/ не може да го користи половиот орган за тоа за што е наменет: рецептивен секс.



Да, добро сфати што сум.
Жената, и да сака, не може да биде таа што со својот полов орган ќе пенетрира. Од друга страна, ако мажот не го користи својот полов орган за пенетрирање, се поставува прашањето: за што му служи? за што го употребува? А ако не го употребува, мора да има објаснување ЗОШТО?

Сексот кај стрејтерите, по својата природа е рамноправен.
Ако мажот не сака да пенетрира, а жената не сака да биде пенетрирана, очигледно е дека има проблем! Барем јас така мислам. Ги нема другиве стрејтери да кажат нешто за ова...

Pa ima i druga funkcija osven reporduktivnata... odi da mocha so nego////

Сексот кај стрејтерите, по својата природа е рамноправен.
Ако мажот не сака да пенетрира, а жената не сака да биде пенетрирана, очигледно е дека има проблем! Барем јас така мислам. Ги нема другиве стрејтери да кажат нешто за ова...[/quote]

Па очигледно само ти гледаш проблем со тоа... туку јас будала шо се замарам тука... сакаш проблем.. ете ти проблем.. прај си го дека е проблем... поздрав
 
S

smart ass

Гостин
Да, луѓе со кои јас имам контактирано. И кои се срамеле, или не знаеле да објаснат зошто се само едното или другото. Или како единствено објаснување дале нешто од погоре изнесеното.

А мислев на трите категории: актив, пасив и уни/версатил. За други не знам...


Пенисот е така конструиран да со него може да се пенетрира
.




-машкото, при секс, ИМА ПОТРЕБА ОД ПЕНЕТРИРАЊЕ, тоа е вродено, биолошко, анатомско... ЗА ШТО ГО КОРИСТИ МАШКОТО ПЕНИСОТ АКО НЕ ПЕНЕТРИРА СО НЕГО??? !


Остај категории,пенисот е конструиран за пенетрација...ама во вагина,значи нема пенисот примарна функција да отекува чмарови.:toe:
 
O

Out Boy

Гостин
Остај категории,пенисот е конструиран за пенетрација...ама во вагина,значи нема пенисот примарна функција да отекува чмарови.:toe:
Еве еден конструктивен коментар. Фала дамб ес. Да те прашам, си чул ти за орален и анален секс меѓу стрејтери? Тешко, а...?

40% од машките (стр8) и 35% од девојките (стр8) помеѓу 25 и 44 години, имале анален секс. (Истражување на американскиот центар за контрола на заболувања, 2005) Едно друго истражување од 2008, фокусирано на стр8 адолесцентите и младите полнолетници (15-21), покажало дека 16% од 1350 испитаници на оваа возраст, имале анален секс. Едно друго истражување, пак, извршено од Универзитетот Британска Колумбија (2005), покажало дека аналниот секс е застапен кај стр8ерите од 35-50%.Француско истражување од 2001, наведува дека аналниот секс меѓу стрејтерите е застапаен во просек 29% од вкупната сексуално активна популација.Кај хомосексуалците, процентите варираат, во зависност од временскиот период на истражувањето. Така, во 1914, процентот демек бил 8. Во 1950 -50. Некои америкнаски истражувања од 1997, покажуваат дека меѓу 57 и 61% од хомосексуалците практикуваат анален секс. Останатите 39-43% од оваа популација практикувала само орален секс и останатите видови на сексуално задоволување.
Pa ima i druga funkcija osven reporduktivnata...
Јас никаде не ја спомнав репродуктивната функција...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom