LGBT-популацијата и современиот свет

  • Креатор на темата Out Boy
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Точно.
Зар толку ви е тешко да не се мешате во туѓи животи и во нечиј избор??
Секој нека си гледа за себе,без осуда и омраза.

Геј бил,нека е...која сум јас да судам и осудувам.
Види јас не осудувам ама мора да предупредам на опасност на раскинување на анус од секс односи па да мора да се прави операција. И ова од доктор хирург го имам видено кој кажува дека не е препорачливо во анусот да се става туѓ полов орган имало тешки последици од тоа.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Види јас не осудувам ама мора да предупредам на опасност на раскинување на анус од секс односи па да мора да се прави операција. И ова од доктор хирург го имам видено кој кажува дека не е препорачливо во анусот да се става туѓ полов орган имало тешки последици од тоа.
Ако некој бута сешто во задник - да, и тоа ќе го снајде. Како оној гнаснион клип што се вртеше со ненормалнион што пикна тегла во гз и теглата се скрши. Кутриот мислам дека цркна.

Како и да е, 99.99% од хомосексуалците пазат што прават со својот гз, не се грижи :helou:.

Daj mi gi mene da vidis jas kako kje gi izlecum za 1 mesec pak normalni kje bidat.
А какво е тоа лечење? Да не е како она рускине свештеници што прават?
 
O

Out Boy

Гостин
Daj mi gi mene da vidis jas kako kje gi izlecum za 1 mesec pak normalni kje bidat.
Знам, знам, од аватарот ти се гледа како ќе го направиш тоа.
Типично за квази-патриотите и националистичките свињи.

Сигурно не ти падна на памет вакво нешто?


Пред иконите на Христ и Богородица...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Постојат две врсти гејски болести.
Едната е генетска, поради некоја причина дојде до мутација на гените и некои здробени нишки во ДНК низата предизвикуваат кај мажите желба да бидат сексани од друг маж и апетит за врла машка сперма. Кај овие нема помош за сега но секако генетиката напредува и еден ден ќе може да им се поправи генетската структура и да се нормализираат.
Другиот вид на гејој се гејој на нервна база, значи гејој се оти то било модерно или оти мислат дека се гејој а не се. Тука помага психијатриска помош во комбинација со лекарства, дијета и физички активности.
Значи треба само да се постави правилна дијагноза, дали пацијентот е геј поради генетски хендикеп или само треба малце да му се размрда моозокот и да му се доведат невроните во ред.
 
O

Out Boy

Гостин
Постојат две врсти гејски болести.
Едната е генетска, поради некоја причина дојде до мутација на гените и некои здробени нишки во ДНК низата предизвикуваат кај мажите желба да бидат сексани од друг маж и апетит за врeла машка сперма.

...
Другиот вид на гејој се гејој на нервна база, значи гејој се оти то било модерно или оти мислат дека се гејој а не се. Тука помага психијатриска помош во комбинација со лекарства, дијета и физички активности.

Значи треба само да се постави правилна дијагноза, дали пацијентот е геј поради генетски хендикеп или само треба малце да му се размрда моозокот и да му се доведат невроните во ред.
Уау... Патентирај ја теоријава, и Нобелова не ти бега. За белосветски глупости...

Ти си со жена само заради секс? Она е со тебе само заради апетитот за врела МАШКА :pos2: (демек има и женска) сперма?

Ах бре Лет... кога те читам како описно раскажуваш, страв ме фаќа за тебе, човек. Знаеш, има еден куп “стрејтери“ кои мислат дека се стрејт, а не се. И нив треба малце да им се размрда мозокот и да им се доведат невроните во ред. :smir: Не вреди цел живот да живеат во лага...
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Сигурно не ти падна на памет вакво нешто?


Пред иконите на Христ и Богородица...
Pa tuka negde si slicni metodi samo ne pred ikonite na hristos i bogorodica tuku vo Negorckoto pole letno vreme na + 40 temperatura bez voda i nogo kjotek !
 
S

smart ass

Гостин
Знам, знам, од аватарот ти се гледа како ќе го направиш тоа.
Типично за квази-патриотите и националистичките свињи.

Сигурно не ти падна на памет вакво нешто?


Пред иконите на Христ и Богородица...
Чекај малце,на видеото оставаш комент дека го сакаш господ,а ваму го ругаш.

Плус човекот кој го малтретираат не е геј туку личност болна од зависност.Нормално "методот" е за осудување...ама како пример е невкусно и арогантно...да не речам гејски:toe:

Патем на парадата...ќе има пријателчиња:pos2:

Е сега за "Современиот свет" кога збориме треба да имаме предвид и некои факти како на пример-еве луѓе што биле во странство,имаат кажувано по тоа геј баровите-ретко некој да одел за љубов....туку мењале партнери побрзо и од чорапи.

Тоа е ширење болести низ популацијата.

Патем-има еден филм се вика Irreversible со моника белучи...гледај го...

Pa tuka negde si slicni metodi samo ne pred ikonite na hristos i bogorodica tuku vo Negorckoto pole letno vreme na + 40 temperatura bez voda i nogo kjotek !
Полека без садо мазо:tapp::tapp:

аххх абе стварно ова навијачиве...дали навивањето предизвикува импотенција...само за манчестер јунајтед не:vozbud:...баталете звезди
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Плус човекот кој го малтретираат не е геј туку личност болна од зависност.Нормално "методот" е за осудување...ама како пример е невкусно и арогантно...да не речам гејски:toe:
Јас кога прв пат го гледав видеото ми беше кажано дека се работи за хомоескуалец, а не нарко зависник. Али нема везе.

Е сега за "Современиот свет" кога збориме треба да имаме предвид и некои факти како на пример-еве луѓе што биле во странство,имаат кажувано по тоа геј баровите-ретко некој да одел за љубов....туку мењале партнери побрзо и од чорапи.
Зборуваш како тоа да не е случај во обични барови и кафичи таму. Ако веќе ја црниш репутацијата на едната група луѓе, барем спомни ја реалноста и кај другата.

Колку што има хетеросексуалци кои одат по барови во потрага по секс/љубов, толку и за хомосексуаците.

Тоа е ширење болести низ популацијата.
И патем не се само хомосексуалците кои шират болести, најголемиот дел од машките кои не користат кондоми се хетеросексуалци, a уште поголем број се бисексуалците.

Pa tuka negde si slicni metodi samo ne pred ikonite na hristos i bogorodica tuku vo Negorckoto pole letno vreme na + 40 temperatura bez voda i nogo kjotek !
Знаеш, знам слични методи за луѓе хетеросексуалци кои "боледуваат" од стерилност. Што велиш јас да отворам еден центар таков а? Неколку серии ќотек ќе им ја доведат спермата во ред.
 
O

Out Boy

Гостин
Феноменот “Актив“ и “Пасив“

Поделбата на дел од хомосексуалците на строго актив или строго пасив, од секогаш ме терала на смеење. Многу пати сум се обидувал, низ рзговор, да ги пронајдам причините за тоа, зошто некој сака (т.е. може) да има само инсертивен, односно, рецептивен секс.

Причината за тоа што огромен дел од хомосексуалците тврдат дека се неодредени (т.н. “бисексуалци“) до некаде е јасна: стереотипот дека хомосексуалците се феминизирани, “тетки“ и строго пасивни ( :pos2: ), па зборот “би“ си го присвојуваат со надеж дека преку него ќе си додадат бонус нефем карактеристики (која игноранција).

Строго пасивните, најчесто одбиваат да разговараат за тоа. Или едноставно кажуваат дека не знаат ни тие. На прашањето, зошто, како машки, не сакаат инсертивен секс, најчесто луто мрчат и бараат да не ги сметам за “половина човек“. Сепак, фактите говорат дека станува збор за луѓе кои имаат психичка сексуална дисфункција, односно неможност да постигнат ерекција. Друга причина е неостварената транссексуалност. Кај други дури, и малата должина на половиот орган, ја наведуваат како причина :tapp:

Од друга страна, строго активните хомосексуалци се лица со насобрани фрустрации: околината им ги наметнала стереотипите дека “педерите“ се само пасивни, а неможноста за сексуален контакт со лице од спротивниот пол, ја надополнуваат со строго инсертивната улога со машко. Всушност, најголемиот дел од неодредените се само актив :jaj: Од здравствен аспект, и хемороидите имаат пресудна улога :pos2: Не, сериозно ова зборам.

За разлика од претходните две групи, уни-групата нема вакви проблеми и поединецот од неа ја сфаќа инсертивната потреба кај партнерот, без разлика дали ужива во рецептивната, или не.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Поделбата на дел од хомосексуалците на строго актив или строго пасив, од секогаш ме терала на смеење. Многу пати сум се обидувал, низ рзговор, да ги пронајдам причините за тоа, зошто некој сака (т.е. може) да има само инсертивен, односно, рецептивен секс.
Знаев кои причини ќе ги наведеш и ете ги подолу. Ама мен интересира, зошто тие мораат да бидат објаснение зошто некој е исклучиво пасивен или активен во кревет? На начинот на кој ги постави работите изгледа дека преференцијата не игра никаква улога во сето тоа. И јас не гледам ништо смешно во преференциите на некоја личност.

Причината за тоа што огромен дел од хомосексуалците тврдат дека се неодредени (т.н. “бисексуалци“) до некаде е јасна: стереотипот дека хомосексуалците се феминизирани, “тетки“ и строго пасивни ( :pos2: ), па зборот “би“ си го присвојуваат со надеж дека преку него ќе си додадат бонус нефем карактеристики (која игноранција).

Строго пасивните, најчесто одбиваат да разговараат за тоа. Или едноставно кажуваат дека не знаат ни тие. На прашањето, зошто, како машки, не сакаат инсертивен секс, најчесто луто мрчат и бараат да не ги сметам за “половина човек“. Сепак, фактите говорат дека станува збор за луѓе кои имаат психичка сексуална дисфункција, односно неможност да постигнат ерекција. Друга причина е неостварената транссексуалност. Кај други дури, и малата должина на половиот орган, ја наведуваат како причина :tapp:
Сигурен си дека ова се сите причини? Факти не се. Факти не се добиваат со група од 50на мажи кои ќе пополнат даден прашалник, или пратени на разговор. Да се вадеа така заклучоци, хомосексуалноста се уште ќе беше рачуната за избор.

Од друга страна, строго активните хомосексуалци се лица со насобрани фрустрации: околината им ги наметнала стереотипите дека “педерите“ се само пасивни, а неможноста за сексуален контакт со лице од спротивниот пол, ја надополнуваат со строго инсертивната улога со машко.
Wow, кој заклучок. Не знам со колку души си разговарал на ова, ама е навистина смешно и неточно.

Всушност, најголемиот дел од неодредените се само актив :jaj: Од здравствен аспект, и хемороидите имаат пресудна улога :pos2: Не, сериозно ова зборам.
За разлика од претходните две групи, уни-групата нема вакви проблеми и поединецот од неа ја сфаќа инсертивната потреба кај партнерот, без разлика дали ужива во рецептивната, или не.
Можам да претпоставам зошто последнава група ја наведе како "најидеална", и ја опиша како категорија без никакви проблеми. Браво.
 

Zodiak DJ

♥ I feel you... Anyway ♥
Член од
8 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
21
Знаев кои причини ќе ги наведеш и ете ги подолу. Ама мен интересира, зошто тие мораат да бидат објаснение зошто некој е исклучиво пасивен или активен во кревет? На начинот на кој ги постави работите изгледа дека преференцијата не игра никаква улога во сето тоа. И јас не гледам ништо смешно во преференциите на некоја личност.



Сигурен си дека ова се сите причини? Факти не се. Факти не се добиваат со група од 50на мажи кои ќе пополнат даден прашалник, или пратени на разговор. Да се вадеа така заклучоци, хомосексуалноста се уште ќе беше рачуната за избор.



Wow, кој заклучок. Не знам со колку души си разговарал на ова, ама е навистина смешно и неточно.



Можам да претпоставам зошто последнава група ја наведе како "најидеална", и ја опиша како категорија без никакви проблеми. Браво.

Очигледно Аутбој не ги разбира оние што не прават како него, иако и самиот се бори некој да ги сфати неговите ставови... Едностано... од она што го имам читано по форумиве и што сум разговарал со дел од таквата популација... Муабетот е во тоа што тие што се нарекуваат уни секогаш и не се подготвени да ја имаат улогата на пенетриран, или пентратор... малку може невкусно звучи ова ама морав така да го објаснам... Мислам дека и Аут бој секој ден не јаде само кисело млеко и кромид... дури и исхрана која ја содржи една од овие компоненти, а таа компонента секогаш се наоѓа во различно јадење ќе му се одјаде да ја јади па ќе сврти на друго... така и хомосексуалците каде изборот е стеснет... да биде пенетриран или да биде пенетратор... нели ??

Пренеси му на Аутбој нај пријателски совет... нека ги отвори бар за процент погедите кон другите ако сака и тој да биде сфатен за она што тој го зборува... :) Иако безрезервно го поддржувам за поголем дел од темите... ама за ова не знам од кај си го заклучил...
 
O

Out Boy

Гостин
NeptuneGate, работиве кои ги изнесов се резултат на собрани податоци директно од контакти со трите подкатегории хомосексуалци. Е сега, би било корисно, ако сметаш или знаеш дека нешто е поинаку или дека има плус или други причини (еве, ти оставаш се’ на преферирањето, ама од моја гледна точка, какво е тоа машко кое не посакало инсертивен секс со партнерот???) Од друга страна, да знаеш дека партнерот сака инсеривен секс, ама да одбиеш? Заради што? Ако веќе и самиот тврдиш дека преку рецептивниот секс се стимулира одредена Г-точка, т.е. сексуално возбудува? Што е причината за тоа, ако не некоја искомплексираност и фрустрација?

Не дека се контрам, ама сакам твое мислење, по можност поткрепено со реални случки и муабети. Оти никаде не можев да најдам на нет за овој феномен, кој од секогаш ме вчудоневидувал, да не речам, засмејувал :smir:

Очигледно Аутбој не ги разбира оние што не прават како него, иако и самиот се бори некој да ги сфати неговите ставови... Муабетот е во тоа што тие што се нарекуваат уни секогаш и не се подготвени да ја имаат улогата на пенетриран, или пентратор...

Пренеси му на Аутбој нај пријателски совет...
Не, тоа е во ред и ми е јасно, од искуство зборам. Ама, јас дискутирав за СТРГО АКТИВ И СТРОГО ПАСИВ хомосексуалците, т.е. оние кои никогаш немале инсертивна, односно, рецептивна улога за време на сексот.

И не знам зошто индиректен разговор со мене? :toe: :nesum:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Очигледно Аутбој не ги разбира оние што не прават како него, иако и самиот се бори некој да ги сфати неговите ставови... Едностано...
Се согласувам до некој степен со ова што го кажа, иако мислам дека дел од начинот на кој ги сфатив работите се должи на тоа како Оут Бој ги постави нештата. Иако не го делам ставот со него. Ми личи како анализата да е неправена од некој кој нема баш најдобри погледи кон хомосексуалците, но нема везе.

од она што го имам читано по форумиве и што сум разговарал со дел од таквата популација... Муабетот е во тоа што тие што се нарекуваат уни секогаш и не се подготвени да ја имаат улогата на пенетриран, или пентратор...
Се плашат од обврска, да бидат ексклузивно пасив или актив. Најчесто доаѓа од стравот да бидат етикетирани. Како да се карактеризираат со машко или женско ебате. Па бираат измеѓу. Не знам, пак ќе кажам, нема везе. Секој има право на свое мислење.

малку може невкусно звучи ова ама морав така да го објаснам... Мислам дека и Аут бој секој ден не јаде само кисело млеко и кромид... дури и исхрана која ја содржи една од овие компоненти, а таа компонента секогаш се наоѓа во различно јадење ќе му се одјаде да ја јади па ќе сврти на друго... така и хомосексуалците каде изборот е стеснет... да биде пенетриран или да биде пенетратор... нели ??
Да. Точно.

Пренеси му на Аутбој нај пријателски совет... нека ги отвори бар за процент погедите кон другите ако сака и тој да биде сфатен за она што тој го зборува... :) Иако безрезервно го поддржувам за поголем дел од темите... ама за ова не знам од кај си го заклучил...
Хаха, мислам дека сам ќе ти каже, мислам, негова е темава, сигурно ќе види.

NeptuneGate, работиве кои ги изнесов се резултат на собрани податоци директно од контакти со трите подкатегории хомосексуалци.
Луѓе со кои ти имаш контактирано?

Инаку категории има 5. Порано беа три, сега се пет основни. Ама веројатно знаеш за што зборувам, сепак си запознаен со многу работи. :wink:

Е сега, би било корисно, ако сметаш или знаеш дека нешто е поинаку или дека има плус или други причини (еве, ти оставаш се’ на преферирањето, ама од моја гледна точка, какво е тоа машко кое не посакало инсертивен секс со партнерот???)
Зошто не знам колку е точно тоа што го кажа, не можам да давам заклучоци, би било несериозно о дмоја страна да го направам тоа, но би го додал на твојата листа тоа што го кажав.

Исто е како да имаш преференца да си само со плавуши. Едноставно не сакаш со црни коси, и сега некој да те праша, "како може да не сакаш партнери со црни коси!? Па какво машко си ти?"

Од друга страна, да знаеш дека партнерот сака инсеривен секс, ама да одбиеш? Заради што? Ако веќе и самиот тврдиш дека преку рецептивниот секс се стимулира одредена Г-точка, т.е. сексуално возбудува? Што е причината за тоа, ако не некоја искомплексираност и фрустрација?
Не требаше да напишам тоа што го напишав во мојот пост на таа тема за G-Точката, за кој, не знаев дека си го прочитал. како и да е, тоа се однесуваше на 90% кај мажите. Геј или стреит. Ама го напишав на начин како да е одлика кај сите мажи, заради темата, малку да се позезам со волците од форумов. Инаку ако сум ставил таков пост, не значи дека сум пасив/уни.

И да, би одбил ако партнерот посака да играм сексуална улога која јас не ја практикувам. Ама затоа гледам да дознаам што се сака а што не пред да се забега работата до кревет. За да нема проблеми.

Не дека се контрам, ама сакам твое мислење, по можност поткрепено со реални случки и муабети. Оти никаде не можев да најдам на нет за овој феномен, кој од секогаш ме вчудоневидувал, да не речам, засмејувал :smir:
Не си контраш, не си таков, но ова студијава ме зачуди, ако е навистина базирана на изјави од геј мажи. Ај може јас ќе ти дадам една студија да видиш. :smir:. Не е баш како твојата.

Не, тоа е во ред и ми е јасно, од искуство зборам. Ама, јас дискутирав за СТРГО АКТИВ И СТРОГО ПАСИВ хомосексуалците, т.е. оние кои никогаш немале инсертивна, односно, рецептивна улога за време на сексот.

И не знам зошто индиректен разговор со мене? :toe: :nesum:
Да беше ова за машко кое има фобија од задникот да му биде фатен од машко/женско, ќе разберев зошто е смешно. Ама вака, само ме зачудува зошто некои геј луѓе го гледаат како комично нешто.
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123

Пред иконите на Христ и Богородица...


Да видам дали после ќотекот ќе стави шприц во вена.И ти од сите најде да збори религиозно ,ко што викаше еден хрвоје Адам и Ева се а не Мирко и Станко.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom