LGBT-популацијата и современиот свет

  • Креатор на темата Out Boy
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
А за пописот... не се прави тоа на попис, туку на анонимна анкета, каде одговорот ќе се собира од секој полнолетен, па ќе се пакува во запечатен плик без податоци. Што мора секој да зне кој што е?
А на таа анкета кој повеќе ке отиде, хомосексуалците или хетеросексуалците? Секако тие што се засегнати т.е. хомосексуалците. Затоа и со тоа процентот е голем.
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Болест е национал-фашизмот, драг мој “Словену“.

ГЛБТ се стока со генетски дефект.Уште ми е во сеќавање Белград 2001ва..........:back: Да видиме дали ќе се повтори во 2009та :helou:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Не не, Холандија “ќе дојде“ кај нас :helou:
Па така пикнати под кревети и скриени... ќе се изначекате. Таква Холандија вашите правнуци ќе ја дочекаат.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Па така пикнати под кревети и скриени... ќе се изначекате. Таква Холандија вашите правнуци ќе ја дочекаат.
кои правнуци ... кога не се множат ..
ете го прашав не му било гајле за генетски потомок :toe:
:pos2:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
кои правнуци ... кога не се множат ..
ете го прашав не му било гајле за генетски потомок :toe:
:pos2:
сурогат мајка...тестостерон...вијагра што ти знам..и аут бој какви се искуствата конкретно за холандија по што нели ги дозволила тие унии и сега дали се одржуваат тие унии или секако има разводи...дали тие разводи процентуално се помали или поголеми од хетеро....мислам у холандија може некој да се надува трава и да рече оп јас ке се мажам..јас пред 4 месеци толку се надував шо не можев да ја преминам улицата на пешачки от страв да не ме згазат...и после дојде една баба и она додека ја минеше улицата јас поминав со неа:vozbud:...то ти се вика параноја..дали овие пушат трава па после ке рече дај ке се мажам или па ја ке имам женска од таму и да ме одстај за друга жена...ами тоа ке има последици мислам да те остави за жена...еве ти на пример некое девојче ке оставиш за некоја психа...зошто-речи му брат оди пуши трава и лечи комплекси:toe:

ГЛБТ се стока со генетски дефект.Уште ми е во сеќавање Белград 2001ва..........:back: Да видиме дали ќе се повтори во 2009та :helou:
ДА има логика во чернобил после несреката совјетите пратија 50000 војска да извршат деконтаминација и требаше 50 и фазла сантима земја да се замени со нова бренд њу...арно ама не им дадоја опрема со голи раце..и сега 80% од нив се умрени тоа ечернобилски синдром а тије шо имале наследство фактички тоа станало геј највероватно ТАТУ пејачките се от такви:toe:
 
O

Out Boy

Гостин
А на таа анкета кој повеќе ке отиде, хомосексуалците или хетеросексуалците? Секако тие што се засегнати т.е. хомосексуалците. Затоа и со тоа процентот е голем.
Не не, за попис зборам, кај што секој полнолетен граѓанин ќе се изјасни.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Не не, за попис зборам, кај што секој полнолетен граѓанин ќе се изјасни.
шо има да се изјаснуе бе ...
испаднете да ве видиме барајте права ...
ако сте многу може ќе добиете внимание ...
ако имате муда нормално ...

еве јас барам попис за секој хетеро, за секој Би, за секој наркоман ...
како тоа на кој шо му текне Оп Попис ...

испаднете барајте права, привлечете прво внимание ....
зар да се прават трошоци за попис специјално за вас педерите ..
и ако испадне дека сте 1000 у цела Македонија ..
шо праиме ..
многу бе вие ...

не ми одговори прееска ..
ако сте 20% да не ќе барате и у устав да ве ставиме ..?

кои глупости еј ...
само тој шо е претседателот ви го признаам за геј со муда ...
сите други сте без муда ...
кога ќе испаднете да си барате права тогаш ќе имате лице за муабетов да го праите ...:toe:
 
O

Out Boy

Гостин
..јас пред 4 месеци толку се надував шо не можев да ја преминам улицата на пешачки от страв да не ме згазат...и после дојде една баба и она додека ја минеше улицата јас поминав со неа...
Добро е што знам со кого правам муабет.

ДА има логика во чернобил ... ТАТУ пејачките се от такви:toe:
Да, тоа ќе да е. А Аце беше геј оти Филип носеше штит од радиоактивен криптонит... нели...? :pos:

шо има да се изјаснуе бе ...
зар да се прават трошоци за попис специјално за вас педерите ..

ако сте 20% да не ќе барате и у устав да ве ставиме ..?


само тој шо е претседателот ви го признаам за геј со муда ...
туку на анонимна анкета, каде одговорот ќе се собира од секој полнолетен, па ќе се пакува во запечатен плик без податоци. Што мора секој да зне кој што е? (Иако јас на факс секогаш искрено одговарав на анкети дали поддржувам геј-двојки и бракови, без разлика што коментираа тие што седеа околу мене и се обидуваа да препишат )

А терминот за време на попис е добар. Таман ќе се преброиме.
Мислев јас и на тоа, да не го оштетиме Буџетот, и така е преголем, само ти неме читаш убаво.

Алооо, јас сум Македонец, чист, горд Македонец.
Хомосексуалноста не е националност па во Устав да бараме да не има. Ме има мене во уставот, во преамбулата. Македонец!

И мене Хорхе ми е претседател. Други не признавам.

кои правнуци ... кога не се множат ..
ете го прашав не му било гајле за генетски потомок :toe:
:pos2:
Гајле ми е бре exlexmk, зарем има нешто посвето од дете што носи твоја крв? Ама освен сурогат-мајка, друго не доаѓа предвид.

А да беше хомосексуалноста зависна од “множењето“ како што викаш, се’ стрејтери ќе бевме денес. :smir:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
само тој шо е претседателот ви го признаам за геј со муда ...
сите други сте без муда ...
кога ќе испаднете да си барате права тогаш ќе имате лице за муабетов да го праите ...:toe:

ова морам да го повторам ... тоа е тоа
 
O

Out Boy

Гостин
ГЛБТ се стока со генетски дефект...
В наших венах - аријскаја Кровь-В наших руках - аријскаја Сила-В наших сердцах - аријскаја Честь
Ова Хитлер (кој беше со намера да ги “исчисти“ Словените) го цитираш или сега и Словените се “ариевци“?

Уште едно убиство од страна на фашистичкиот исламски режим во Иран


На 5 декември 2007 година, во 5 часот наутро по локално време, во затворот Dizel Abad (западноирански град Kermanshah) беше убиен Макван Малуѕадех (Makwan Moloudzadeh), 21-годишно момче со курдско потекло, поради сексуална врска со другар од одделението кога двајцата имале 13 години!!!

На 7 јуни 2007, седмиот окружен суд го прогласи Малуѕадех за виновен, досудувајќи му смртна казна. И покрај жалбата од неговиот адвокат, Врховниот суд ја потврди казната на први август истата година, со образложение до момчето и неговот семејство дека единствено што можат да „помогнат“ е казната да не биде извршена јавно!?!?



Со ова, продолжува примената на срамната и перверзна правда практикувана од шеријатските водачи, кои ги кршат сите потпишани меѓународни договори за човекови права. Не постојат зборови со кои може да се изкажат бесот и фрустрациите на хомосексуалните заедници и сите широкогледни луѓе поради овој нечовечки акт. Илјадници луѓе од целиот свет правеа очајнички обиди да го спречат ова убиство, упатувајќи апел до авторитетите во своите земји, кои воопшто не беа земени во обзир од иранските убијци.
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Ова Хитлер (кој беше со намера да ги “исчисти“ Словените) го цитираш или сега и Словените се “ариевци“?

Уште едно убиство од страна на фашистичкиот исламски режим во Иран


На 5 декември 2007 година, во 5 часот наутро по локално време, во затворот Dizel Abad (западноирански град Kermanshah) беше убиен Макван Малуѕадех (Makwan Moloudzadeh), 21-годишно момче со курдско потекло, поради сексуална врска со другар од одделението кога двајцата имале 13 години!!!

На 7 јуни 2007, седмиот окружен суд го прогласи Малуѕадех за виновен, досудувајќи му смртна казна. И покрај жалбата од неговиот адвокат, Врховниот суд ја потврди казната на први август истата година, со образложение до момчето и неговот семејство дека единствено што можат да „помогнат“ е казната да не биде извршена јавно!?!?



Со ова, продолжува примената на срамната и перверзна правда практикувана од шеријатските водачи, кои ги кршат сите потпишани меѓународни договори за човекови права. Не постојат зборови со кои може да се изкажат бесот и фрустрациите на хомосексуалните заедници и сите широкогледни луѓе поради овој нечовечки акт. Илјадници луѓе од целиот свет правеа очајнички обиди да го спречат ова убиство, упатувајќи апел до авторитетите во своите земји, кои воопшто не беа земени во обзир од иранските убијци.


Словените одсекогаш биле ариевци,тоа што Адолфчо читкал книги и лупал копи пасте е друга приказна(и тоа што беше исчистен он од словените).

Одвратни сте ,перверзни...... незнам што да кажам што може да го опише тоа.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Добро е што знам со кого правам муабет.



Да, тоа ќе да е. А Аце беше геј оти Филип носеше штит од радиоактивен криптонит... нели...? :pos:





Мислев јас и на тоа, да не го оштетиме Буџетот, и така е преголем, само ти неме читаш убаво.

Алооо, јас сум Македонец, чист, горд Македонец.
Хомосексуалноста не е националност па во Устав да бараме да не има. Ме има мене во уставот, во преамбулата. Македонец!

И мене Хорхе ми е претседател. Други не признавам.



Гајле ми е бре exlexmk, зарем има нешто посвето од дете што носи твоја крв? Ама освен сурогат-мајка, друго не доаѓа предвид.

А да беше хомосексуалноста зависна од “множењето“ како што викаш, се’ стрејтери ќе бевме денес. :smir:
значи педерски финти....добро само Hooligan за таквите:smir:

значи поентата ми беше општеств кое е издрогирано ама премногу мислам печурки ово оно...значи тоа нема прогрес....значи дај бројка да видам колку геј паровите се разведуваат у холандија ја сум сигурен дека е повеке от стрејтерите.

E moj zlatni sloveni i pravoslavci sakat da ni go rasipat duhot i da ni nametnat "evropski" bolestni vrednosti.
Ama nema da uspee.
види види бидна и тоа...знаеш со тебе имаме 99% различен поглед во смисол дека јас сум полоиберал односно ти поконзервативен ама тука би се сложил со тебе-замо не се сите вредности на ЕУ болесни:nenene::nenene:

Словените одсекогаш биле ариевци,тоа што Адолфчо читкал книги и лупал копи пасте е друга приказна(и тоа што беше исчистен он од словените).

Одвратни сте ,перверзни...... незнам што да кажам што може да го опише тоа.
овакви треба појке да има.....опиша доволно бе

шо ке објасниш кога природен ПАЗИ природен избор е сурогат мајка-тоа е оправдано у одредени случаи не кучето и мачето сакаат дете и ајде..или ке има по огласе геј пар бара лезбо пар за сурогат мајки:kesa:
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
шо ке објасниш кога природен ПАЗИ природен избор е сурогат мајка-тоа е оправдано у одредени случаи не кучето и мачето сакаат дете и ајде..или ке има по огласе геј пар бара лезбо пар за сурогат мајки:kesa:
Мене само ме интересира дали знаеш што значи сурогат бременост или сурогат мајка?
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Мене само ме интересира дали знаеш што значи сурогат бременост или сурогат мајка?
многу бре заинтересиран........добро.па то не е природно јасно ти кажав по огласи ке се бараат и ке вршат вештачко оплодување....шо преостанува.........освен вијагра..може три четири ама ако нема проблеми со срцето инаку БУМ:vozbud:

Ова Хитлер (кој беше со намера да ги “исчисти“ Словените) го цитираш или сега и Словените се “ариевци“?

Уште едно убиство од страна на фашистичкиот исламски режим во Иран


На 5 декември 2007 година, во 5 часот наутро по локално време, во затворот Dizel Abad (западноирански град Kermanshah) беше убиен Макван Малуѕадех (Makwan Moloudzadeh), 21-годишно момче со курдско потекло, поради сексуална врска со другар од одделението кога двајцата имале 13 години!!!

На 7 јуни 2007, седмиот окружен суд го прогласи Малуѕадех за виновен, досудувајќи му смртна казна. И покрај жалбата од неговиот адвокат, Врховниот суд ја потврди казната на први август истата година, со образложение до момчето и неговот семејство дека единствено што можат да „помогнат“ е казната да не биде извршена јавно!?!?



Со ова, продолжува примената на срамната и перверзна правда практикувана од шеријатските водачи, кои ги кршат сите потпишани меѓународни договори за човекови права. Не постојат зборови со кои може да се изкажат бесот и фрустрациите на хомосексуалните заедници и сите широкогледни луѓе поради овој нечовечки акт. Илјадници луѓе од целиот свет правеа очајнички обиди да го спречат ова убиство, упатувајќи апел до авторитетите во своите земји, кои воопшто не беа земени во обзир од иранските убијци.
тије таму не спроведуваат ни ислам ни фашизам...туку тортура врз населението...замисли ја инквизицијата де...овије се слични само друга религија е во прашање нека ја дадат власта на прогресивните сили инаку вака плукаат и на самите себе и на државата и на религијата општо земено се ПРИМЕР шо не треба:toe:
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
многу бре заинтересиран........добро.па то не е природно јасно ти кажав по огласи ке се бараат и ке вршат вештачко оплодување....шо преостанува.........освен вијагра..може три четири ама ако нема проблеми со срцето инаку БУМ:vozbud:
Чекај нели сурогат бременост. Како сега дојде до вештачко оплодување. Тие две не ти се секогаш поврзани.

Друго секс по природен пат е секогаш возможен дури и без вијагра (освен ако си импотентен).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom