Pro evolution soccer 2010

Статус
Затворена за нови мислења.
Y

Young J

Гостин
А да не знае некој дали може да се игра онлајн???? на јутуб пишував со еден и ми кажа дека мора играта да биде оргинал, и ми даде линк од играта значи да ја симнам и од почеток да ја инсталирам. Е сеа да не може со некој пач или нешо така....:toe:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
А да не знае некој дали може да се игра онлајн???? на јутуб пишував со еден и ми кажа дека мора играта да биде оргинал, и ми даде линк од играта значи да ја симнам и од почеток да ја инсталирам. Е сеа да не може со некој пач или нешо така....:toe:
Ако сакаш да играш онлајн сега мораш да ја имаш оригиналната, а ако сакаш со начинот кој излева во Март-Април не се замарај со оригиналот.:)
Иначе видете голот кој го манав со Ибра

 
Y

Young J

Гостин
steta... a so ti e so brojkive na dresovite Anri 18??? hhh
da ti predlozam da go kupis Silva od Valencia ili Zarate od Lazio, na mestoto na Anri :)
Zarate stanuva zver za 2-3 godini:zver::zver:
 
Член од
15 декември 2009
Мислења
383
Поени од реакции
46
Стисни старт, all programs и барај pesedit.com 2010 patch, и стисни ги жутите.
Jas gi instalirav patch-ovite, mi pojavi na desktop icona PESEdit.com 2010 Patch, no vo start nikade nemam vakvo nesto na slikata. Dali e do patch-ovite ili nekoja greska pravam pri instalacija. Mene mi dava bundes liga, igraci, transveri, no liga na sampioni mi dava da igram i exbition, na sve drugo, se gasi. Pa ke moze li malku pomos okolu ova, kade da napravam switch ili kade da go najdam toa?

Fala odnapred
Pozdrav
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Bidejki sum pocetnik vo vrska so PES Bi bil mnogu blagodaren dokolku nekoj moze da mi objasni kako moze da vmetnuvam vo igricata novi topki, rakavici i sl (novi kopacki vmetnav ama ova drugovo neznam kako treba probav ko kopackite no ne mi gi prepoznava)
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Некој да ми предложи добар едит да симнам, повторно ми се приигра. Дресови, логоа, последни трансфери и остало..
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Некој да ми предложи добар едит да симнам, повторно ми се приигра. Дресови, логоа, последни трансфери и остало..
Ако не сакаш да користиш Kitserver и слично ова ти е добар едит(Option File)
sammy_k_84's Option File (including Championship and missing CL teams)
Дефинитивно еден од најдобрите OF само симни си Patch 1.3 од кога ќе направиш Update потоа вклучи ја играта во System Settings/Download направи и таму Update и ќе работе OF :wink:
 
Член од
15 декември 2009
Мислења
383
Поени од реакции
46
Ако не сакаш да користиш Kitserver и слично ова ти е добар едит(Option File)
Napravi kako sto si napisal u toa upatstvoto, no koga odam na download na novi update ili neso taka u settings, mi dava couldn`t find server on pes 2010. Barav neso na net, kako da go sredam, no niso konkretno. Ako ti se desilo nesto vakvo, dali si go resil i kako?

Fala unapred pozdrav
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Овоа ми е конфигурацијата
AMD Athlon (TM) 64 X2 Dual
Core processor 4400 +
2.31 Ghz Ram 1gg
Ge Force 9400 gt 512 ddr 2

Е сеа проблемо е следнио до пред 2 дена си ја игра играта со sеttings под дефаулт значи од како ја симна не сум чепкал ништо таму и одеше супер ама пред 2 дена додека играм почнаа да ми трпере нешто сликата како кога телефоно ти ѕвоне и на мониторо се појават линии не е до толку де ама има си некој линии и ја кочат работата е сеа да ми кажете кој сетингс да ги намстам за да го опраам воа значи видите ја конфигурацијата и кажите ми ...Инаку не е до мониторо мониторо си е Ок.:smir:Инаку до пред 2 дена пред да се појаве проблемo играше на 1024x768 на high и ми беше супер како подмачкано а тие доле штиклирано е само use frame skkiping .
 
Член од
1 април 2009
Мислења
660
Поени од реакции
571
Леле ич не ми се ареса како е направена играта со судиите, фаул што е за жолт картон не ни го судат, а па некој непостоечки фаул што е го судат.:tapp:
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Леле ич не ми се ареса како е направена играта со судиите, фаул што е за жолт картон не ни го судат, а па некој непостоечки фаул што е го судат.:tapp:
Лугето се само потрудиле да биде реално.:smir:
 
H

-HRO

Гостин
Najdobra fudbalska igra sto izlegla do sega e PES 2010!
No comment ! Sekoja cest na KONAMI za vakvata realna igra! :helou:
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Дајте бе фајл за некој јебозован коментатор>>>>>>>>само не германски.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Najdobra fudbalska igra sto izlegla do sega e PES 2010!
No comment ! Sekoja cest na KONAMI za vakvata realna igra! :helou:
Аехахах, нема везе.

Ова е једината PES која 4 месеци ја влечкам за да стигнам до пола сезона на Мастер Лига.
Вчера играв, притисокот ми скрена, фаули не судат во шеснаесетник (апла косење), твојата одбрана трупови (кога ќе ги земеш, односно смениш играч, првите 2 секунди не можеш да го контролираш), AI-то кој ги контролира твоите играчи дебил...

Со другариве веќе не ни играме PES друштвено, се пребацивме на Virtua Tennis и Street Fighter 4, нема ваљда живци да вадиме. :)
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Па ја не ги играм сите натпревари во PES10 во Мастер Лигата на некој неважен натпревар идам Leave To Coach :P
А сега има и начин да се маа на интернет ќе пробам после да маам.:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom