Pro evolution soccer 2010

Статус
Затворена за нови мислења.

M!K!

supersonic
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.225
Поени од реакции
1.966
Не е тешка Пес 10 јас ја навикнав сега на Топ Плеер го победив Реал Мадрид 2-0 со Барселона.Прв гол Ибрахимович втор Меси.
ПС ако сакате пач ке ви дадам линк јас го користам алл-ин-оне 0.3 многу е добар сум го пробал и 0.7 ама 0.3 е многу подобар па ако сакате линк кажете:smir:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Vcera ja instalirav, denes vise na Top Player pocnav da gi mackam, i toa so Milan, inace igrata epten mi se svidga :smir:
 

DVX

Член од
22 мај 2009
Мислења
85
Поени од реакции
5
ПЕС сега за сега ги оправдува очекувањата. Нормално дека е далеку од идеална, има некои ситници кои може и мора да се поправат, ама сепак ова е далеку најреалната фудбалска игра досега направена (FIFA SUCK BALLZ!!!!:bip:).

ПС: Имам еден проблем со било кој пач што ќе го симнам. Инсталирам се по ред, најнормално, како што треба, а ипак на крај не ми ја отвара играта кога ќе кликнам на shortcut-от. Кликам и ништо не се случува.

NOTE: Имам Пентиум 4, 4гб рам, 500гб хард-диск, Виндоус 7... Така да се сомневам дека до тоа би бил проблемот. Help... :icon_neut
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
ПЕС сега за сега ги оправдува очекувањата. Нормално дека е далеку од идеална, има некои ситници кои може и мора да се поправат, ама сепак ова е далеку најреалната фудбалска игра досега направена (FIFA SUCK BALLZ!!!!:bip:).

ПС: Имам еден проблем со било кој пач што ќе го симнам. Инсталирам се по ред, најнормално, како што треба, а ипак на крај не ми ја отвара играта кога ќе кликнам на shortcut-от. Кликам и ништо не се случува.

NOTE: Имам Пентиум 4, 4гб рам, 500гб хард-диск, Виндоус 7... Така да се сомневам дека до тоа би бил проблемот. Help... :icon_neut
Не ти ја отвара во смисол ти дава ерор, или не ти ги дава промените ?
 

DVX

Член од
22 мај 2009
Мислења
85
Поени од реакции
5
Не ми ја отвара во смисол "не ми ја отвара". :icon_bigg Kликам на иконата на ПЕС за да се стартува играта ама ништо не се дешава. Исто ко да не сум кликнал. Воопшто нејќе да се стартува. Не ми искача ништо. Едноставно не се уклучува. Get it?
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Не ми ја отвара во смисол "не ми ја отвара". :icon_bigg Kликам на иконата на ПЕС за да се стартува играта ама ништо не се дешава. Исто ко да не сум кликнал. Воопшто нејќе да се стартува. Не ми искача ништо. Едноставно не се уклучува. Get it?
Незнам што може да е, еве пробај го пачов и не би требало никаков проблем да имаш.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
абе брат има ли некој пач да играм со македонската репрезентација??
Немам видено засега, Gunner го правеше за деветката, незнам дали му е во план и за десеткава.
 

Urban_Mover

Madridista
Член од
31 октомври 2005
Мислења
2.160
Поени од реакции
125
Не ми ја отвара во смисол "не ми ја отвара". :icon_bigg Kликам на иконата на ПЕС за да се стартува играта ама ништо не се дешава. Исто ко да не сум кликнал. Воопшто нејќе да се стартува. Не ми искача ништо. Едноставно не се уклучува. Get it?
Десен клик на иконата “Run As Administrator“, треба да ти ја пушти, пробај.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DVX
?

..........

Гостин
Еве една критика да дадам.......се однесува и за 2009 и 2010 ката..
значи фудбалов го играм повеке со пријатели другари ....поретко против компјутерот..
играв лига на шампиони со интер на топ плеер земав титула освоив 1во место
сега играм сведско првенство со бразил до полуфинале сум добро ми оди...........отсекогаш игрите ги играм на најтешко така и за фудбалов ....мислам и најинтересно и возбудливо е на топ плеер .......значи се е во ред ....
ама многу ме нервира судењето........за мало туркање од моите играчи суди фаул.....а овие нози кршат туркат клизат и не дава фаул............тоа е единствено нешто шо ми смета и тоа многу.......
зошто морало да ја прават така нефер играта на топ плеер чисти фаули кој се за црвен картон не ги суди судијата исто беше на2009 исто е и со новиов ....:toe:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Еве една критика да дадам.......се однесува и за 2009 и 2010 ката..
значи фудбалов го играм повеке со пријатели другари ....поретко против компјутерот..
играв лига на шампиони со интер на топ плеер земав титула освоив 1во место
сега играм сведско првенство со бразил до полуфинале сум добро ми оди...........отсекогаш игрите ги играм на најтешко така и за фудбалов ....мислам и најинтересно и возбудливо е на топ плеер .......значи се е во ред ....
ама многу ме нервира судењето........за мало туркање од моите играчи суди фаул.....а овие нози кршат туркат клизат и не дава фаул............тоа е единствено нешто шо ми смета и тоа многу.......
зошто морало да ја прават така нефер играта на топ плеер чисти фаули кој се за црвен картон не ги суди судијата исто беше на2009 исто е и со новиов ....:toe:
Вии, на 2010ката за клизачи не суди фаули секогаш кога има допир со топката. Собери го ти играчот отпозади, али допри ја топката успат, нема фаул.

А од друга страна, пресингот врз играч (на D по дифолт) и сопирањето со поставување на тело, доведуваат до фаули и црвени.
Совет: Учете да клизате, заборавете на фер игра оваа година. :)
 
?

..........

Гостин
Вии, на 2010ката за клизачи не суди фаули секогаш кога има допир со топката. Собери го ти играчот отпозади, али допри ја топката успат, нема фаул.

А од друга страна, пресингот врз играч (на D по дифолт) и сопирањето со поставување на тело, доведуваат до фаули и црвени.
Совет: Учете да клизате, заборавете на фер игра оваа година. :)
Друже фудбалот го играм непрекинато 3-4 години од 2008..2009..2010,..
клизањето ми е така истренирано кога играм со другарите коси кубат:icon_lol:
јасно ми е се за фудбалот како оди играта фаулите и клизањето на топка без да направам фаул.........
а на топ плеер навистина има неправилно судење ...ги гледам клизањата на реплеи и станува збор за чисти прекршоци шо се дури и за црвени картони а судијава ни фаул не дава:toe:
се е во ред само неморало така да го направат тоа многу ме иритира:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom