Каде може да најдам? (Општи прашања)

Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Си пишуваше на коцката: Only for blondes!

Нема зошто навреда, пишавме на позадината дека е мала шала, сепак интересно беше...
Oва е рубикова коцка за слепи луѓе...


Оф-топик сум но нема каде на друго место , колку чини еден ваков покер ,горе долу некоја цена дајте ми.

004.jpg 005.jpg
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Oва е рубикова коцка за слепи луѓе...


Оф-топик сум но нема каде на друго место , колку чини еден ваков покер ,горе долу некоја цена дајте ми.

Прегледај го приврзокот 39091Прегледај го приврзокот 39092
Оди кај Ангеле има за продавање, или кај Рафче он има доста и ги продава
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Во Sewa знам дека има. Има од класичните, има скроз црни со бројки 1-9 на нив да ги местиш бројките и најинтересната од сите што мојот цимер Bobi[Mkd] како горда плавуша ја доби на поклон за неговиот роденден, ваква, само скроз розева...



Се прашувам дали ја има наместено :pos:
Thanks dude... :D ... сепак најдов една на пазарче и нели одма си ја купив... ама ако не ми оди лесно местењето на истата ќе си купам еднобојна... :D
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Во Џамбо имаш повеќе комплети за покер.
Тој со куферче што е последниот пат кога видов беше околу 900 денари.
Имаш и поефтини варијатни, само карти и чипови по 300 денари мислам дека се.
Имаш и само чипови без карти.
Anyhow, провери си во Џамбо
 

bikerboy_87

F*CK...all i need is U!
Член од
30 март 2009
Мислења
42
Поени од реакции
4
знае ли некој каде можам да најдам традиционални македонски гајда/кавал/шупељка??? и одприлика цена...благодарам
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
Oва е рубикова коцка за слепи луѓе...


Оф-топик сум но нема каде на друго место , колку чини еден ваков покер ,горе долу некоја цена дајте ми.

Прегледај го приврзокот 39091Прегледај го приврзокот 39092
брат види за покеров во матица...пред малце бев да купувам книги и види има еден комплет, ама не тој што е кај вториот штанд со книги, туку скроз на крај кај шо се макетите и игрите ко монопол во долниот дел таму е забутан...
прееска видов само едно...
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52
знае ли некој каде можам да најдам традиционални македонски гајда/кавал/шупељка??? и одприлика цена...благодарам
У Гитар Хаус имаше нешо , само незнам дали беше како експонат или за продажба беше...
Иначе и по чаршија ги има...
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Е за ваква коцка зборев пред 2 страни, не за таа што ја имам постирано која била за слепи:

 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
230
Поени од реакции
74
Зевзекманија видео

Ако може некој да го најде видеото од последната емисија на зевзекманија каде што машко и женско (уствари компјутери или монитори), се запознаваат демек па се засакуваат па прават дете преку кабелот.... и кога на крај детето излага I-pod.
:pos2:

Многу јако видео ако некој го видел и има линк нека го стави, фала однапред. :icon_lol:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Ако може некој да го најде видеото од последната емисија на зевзекманија каде што машко и женско (уствари компјутери или монитори), се запознаваат демек па се засакуваат па прават дете преку кабелот.... и кога на крај детето излага I-pod.
:pos2:

Многу јако видео ако некој го видел и има линк нека го стави, фала однапред. :icon_lol:
Клик ТУКА и ги имаш сите емисии од Зевзекманија цели.

ПС: Мислам дека втората, односно онаа од 24.12.2010 е таа што ја бараш ама не сум 100% сигурен.
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
да ми предложи некој добра печатница во скопје со услуги на највисоко ниво, и добра цена....по можност да работи и денеска....
у прашање се накај 3 000 страни.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
ова е бакља нели??? пробај во Влае,има една продавница за пиротехника :) ~500 денари... +-...
да да ама многу скапа е 500 ден,
ќе идам утре ќе прашам само кога и да отидам затворена е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom