Каде може да најдам? (Општи прашања)

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.467
Поени од реакции
10.171

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Дали некаде во Скопје има да прават привезоци, на пример, да им однесам векторска слика од лого и да ми исечат привезок во форма на логото?
Нешто вака да изгледа (не во форма на куче, туку за формата, аутлајн уствари да се направи), не мора од метал, може и од дрво, плекси, каков и да е материјал.
Прегледај го приврзокот 36789

Или ако нема можност за целосно да се направи формата, барем да се изгравира во метална плочка?
Вака нешто би изгледало тоа:
Прегледај го приврзокот 36790

Значи, каде би можело вакво нешто да се направи? И, ми треба за еден привезок само, има шанса да се направи еден?
Фала однапред (или одназад, кој како сака).
За изработка по желба на фигури само у аверс таму сечат, лијат, составуваат :D а за гравирање на привезоци има едно кај универзална сала од Центар према Карпош кога идеш се вика Џордано и таму гравираат секакви привезоци и на секаков материјал стакло, дрво, месинг, алуминиум итн е сега е проблемот само еден што ти треба али ако замолиш можда и ке успееш нели добриот збор железни врати отвара :P поз

--- надополнето ---

Дајте некој линк со неколку пасоси од Мак.современа поезија..Благодарам однапред :)
http://www.docstoc.com/docs/11328607/Nesho-za-makedonskata-poezija%29 може ова да ти помогне нешто :) поз

--- надополнето ---

епа сеа..
нарачај си ја
http://www.lids.com/pid/1092113?cpid=froogle
34 долари = 1 520 денари
+ 10 долари шипинг - 2иљадарки :D
Само уште да беше шипингот 10$ од сајтот што го препорача 5 вакви ке земев :))))
 

Milla*

100% Milla
Член од
15 јуни 2009
Мислења
254
Поени од реакции
41
А каде има печатница што печати визит карти. Мој дизајн они само да ми испечатат?!
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Знае некој кај може да се најдат Sherpa winter hats?

 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Ам, а знаете некои сајтови на македонски скејтшопови?
 
Член од
22 август 2010
Мислења
45
Поени од реакции
1
Ај некој ако може да најде од amazon.com што носат ваква капа кај нас...ја се скапав од барање..
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.424
Поени од реакции
7.779

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
дупчење на уши?:) по можност Буњаковец или Лептокарија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom