Каде може да најдам? (Општи прашања)

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Може ли некој да ми објасне каде да најдам металски дуксерки и маици во ск ама да ми објасне дека е тоа метал шоп и лептокарија шо го спомнувате дека не сум од ск?Во југотон имам проверувано нема некој голем избор на маици и дуксерки...Ама за дуксерки мислам на оние со бендови или барем ако не се со бендови да се некој типски
 
M

M del Mar

Гостин
Може ли некој да ми објасне каде да најдам металски дуксерки и маици во ск ама да ми објасне дека е тоа метал шоп и лептокарија шо го спомнувате дека не сум од ск?Во југотон имам проверувано нема некој голем избор на маици и дуксерки...Ама за дуксерки мислам на оние со бендови или барем ако не се со бендови да се некој типски
Ќе дојдеш во скопје и ке си фатиш такси лепо и ке му речеш на чичкото до лептокарија ве молам и ке те остави до посакуваната дестинација и ти само малку ке се прошлаеш и ке го најдеш метал шопот, имаш се таму од металски работи ...али совет земи со тебе вишок пари...
а за алки и такви тракатанци исто така имаш во ботони во ГТЦ приземје
и мислам дека има маици и дуксери со бендови во елит и еко, порано имаше сега нз...провери тоа исто ти се наоѓа во ГТЦ само нз на кој спрат му доаѓа...:toe: најгоре мислам.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.735
Поени од реакции
12.166
Патики за кикбокс негде во Скопје ?!
Дали има у емилијано у ГТЦ не сум сигурен, порано имаше нешто од опрема.
Види и од Веро во ГТЦ приземје кога се иде кон автобуската, во пролазот имаше една продавница со ракавици и вреќи, Квон мислам се викаше-специјализирана за опрема за боречки спортови. Провери таму, можеби имаат и патики.
Ако ти е блиску Флекс карши фонтана у доаѓа. Продавницата е воглавно за теретани, али видов и вреќи за бокс па можеби (не ми се верува али ако не ти е далеку види) има.
И уште едно место, пред ГТЦ тоа чудото кога идеш према плоштад, од лева страна. Имаа појаси, тегови, вреќи. Провери и таму, али на прво место би било продавницата Квон-едно време (одамна, а можеби уште држат) мислам имаа дури и кендо опрема.
 
Член од
21 септември 2009
Мислења
47
Поени од реакции
3
Не сум сигурен но мислам дека видов пред кеној ден во Мироспорт (Аеродром, кај Три Бисери). Или можеби во ОРКА сум видел? Не сум баш сигурен ама мислам дека кик-бокс патики има во една од овие две продавници во Аеродром.
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
каде може да се најдат дуксери од комити,канцеларијата на кеј им е затворена.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Каде може да се истетовира привремена тетоважа, месец дена - два што трае ?
 
Член од
21 септември 2009
Мислења
47
Поени од реакции
3
Каде да најдам ДЕТАЛНИ информации за увоз на возило од странство постаро од 6 години? Сите давачки до регистрација? :kesa:
Благодарам
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
машки пижами, карирани, како на филмови ако сте виделе...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Кажете ми дали некој знае некаква си крема или маст која помага за „отстранување“ лузни од изгореници по можност поефикасна... И секако, каде можам да ја најдам.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Можно е да сум прашал и претходно , меѓутоа виолетови или црвени машки панталони ?


Нешо како овие на сликава.
 
Член од
21 септември 2009
Мислења
47
Поени од реакции
3
www.pazar3.com.mk

ако мислиме за исто
Уствари ми треба детали за увоз на возило од Германија.
На пример, акциза хх посто, царина хх посто, данок хх посто итн.
Каталогизација, трошоци за тегистрација ако машината е над 2000 цм3 итн?

Мора да има некаде некои упатства. Фала
 

Kajgana Shop

На врв Bottom