Пребрзо свршување

Член од
18 март 2006
Мислења
35
Поени од реакции
1
Дали треба да се има срам од прерано свршувње?
Имал некој проблем?
Лек за прерано свршување?
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Дурекс перфома или така некако се викаа х)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
790
Искуство и редовен тренинг.
 
I

InF3cTeD

Гостин
Дурекс перфома или така некако се викаа х)
па не би рекол дека и тие лечат....тоа ти е дарба....нема срам и бегање од тоа кој за колку време ќе сврши...некој се повеќе издржливи некој не...зависи до тренингот
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
па не би рекол дека и тие лечат....тоа ти е дарба....нема срам и бегање од тоа кој за колку време ќе сврши...некој се повеќе издржливи некој не...зависи до тренингот
Лечат лечат :) имаат анестетик и го продолжуваат задоволството :kesa: checked :pipi: , дури некои се жалаат и дека едвај свршуваат од нив :toe: .
 

Serengeti

Има само една вистина сето друго е лага
Член од
4 февруари 2009
Мислења
260
Поени од реакции
63
Пребрзо свршувње

Мислам дека се е во главата, зависи од тоа како гледаш на работите...има техники како на пример кога ти е најубаво пред да свршиш ќе излезеш ќе одмориш или менувате поза за подолго да трае...стварно има девојки кој стварно си ја знаат работата:kesa:џабе ти е концентрација и менување пози и се али затоа после тоа одма се ставате во 2-ра па и 3-та мора да се импресионира ..
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Дурекс перфома или така некако се викаа х)

Да да и јас мислам дека така се викаа.
Мада ја не користам ногу кондоми чунки си имам стална врска а ретко да забегувам понекогаш. Е тоа еднаш ми се деси и дури и се изненадив си викам аааииијјјј шо машинерија ке беше ова :pos2::pos2::pos2:.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.740
Поени од реакции
12.184
Со тие најлоните (кондомите) шо ги спомнаа колку сакаш може да тераш, ќе се заборавиш од веслање.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Дурекс перфома или така некако се викаа х)
Да , помага , ама ако немаш 3 саата време воопшто не ставај освен ако неќеш со надрвен да шеташ на улица.
Бегај бе ко локална анестезија делува ова , макар да помага.
ИНаку до авторот на темата , зависи до возраста , ако си тинејџер и ако имаш проблеми со „прерано свршување“ доека мастурбираш , ондак шибај си , ќе ти трае подолго со женска + тренинг.
А ако си постар , незнам. Перформата е добра секако за подолг секс , ама не е пријатна за машкото (не многу) . А дефинитивно немој да земаш онакви спрејови што ги рекламираат по нет и што ги продаваат некој поединци (нешо мислам со Змеј беа на сликичка ги имаше на пазар3.ком) бидејќи може да ти предизвикаат осип или други посериозни оштетувања.
Можеш исто така до валијант да отидеш да прашаш дали имаат нешто против прерано свршување , т.е. да е скапо ама барем сигурно ти е .
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Nemoj da ve provozam jas poradi of topici.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Шо се подразбира под прерано свршување?
Тајминг ќе ве молам.
Шо? 15 мин ? 30? 1 саат?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.740
Поени од реакции
12.184
Добро Garfield, ќе се корегирам за офтопикот.

За срамот од пребрзо свршување од читање барем моето мислење е дека зависи од личноста со која си. Доколку постои љубов и разбирање, најверојатно и за оваа појава чувството би било исто. Секако треба прво да се реши ова помеѓу партнерите низ разговор. Ако не, односно ако продолжи ова да се случува, мислам дека треба лицето да се консултира со доктор. Не сум сигурен кој доктор е за оваа област, па можеби некој од членовите ќе ми помогне во ова.

За самолекување или самопомагање може да се проба со техника на стегање на коренот на пенисот (силно стегање) за да се оневозможи дразбата на половиот орган. Нормално при ова треба да се намали малку интензитетот на движења на половиот орган. Доволно е и неколку секунди. Неколкупати повторена оваа техника (значи да се намалат движењата, силно да се стегне долниот дел од п. орган неколку секунди пред ејакулација) би требало да помогне да се намали дразбата на половиот орган. За тоа време, ако е можно да не се мисли на сексуално возбудливи сцени, пожелно е и да се замижи (пошто партнерката е пред тебе), па и може малку да си создадеме и мала физичка болка на некое друго од телото. За ова сум сериозен.

Исто она погоре што е споменато за кондомите држи вода. Имено со нив се намалува директната дразба на половиот орган па со тоа и подолго може да се издржи.

Во секој случај потребен е и подолг петинг, со тоа партнерката ќе е повозбудена и секако ќе и треба помалку време да се задоволи. Ова е подобро отколку веднаш да се пенетрира во женскиот полов орган.

Мислам дека ова Е проблем кој со малку вежби и самоконтрола може да се канализира некако, но многу поголем проблем е импотенцијата, но за тоа најверојатно има друга тема.

Се надевам не употребив многу вулгарни изрази.
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
прво на мене ми е нормално првиот пат да свршам брзо,и мислам дека е така на повекето,барем на другарите со кои сум моабетел на оваа тема.потоа,вториот пат,може да се тера подолго шо е нормално,а за третиот пат да не збориме.некој спомна во минути да се изразиме.епа зависи и од ситуација и од напаленост,и од тоа колку време си немал секс и многу други работи.мене ми се има случено и за 3-4 минути да биде првиот пат и шо има веза тоа,да не треба да тркнам на доктор сеа,глупости.шибајте и не се замарајте,првиот пат е нормално тоа,потоа продужуаш и коваш едно 15-20 минути без гајле,па и после тоа и има душата да и ја извадиш.впрочем,предлагам да отворите тема за тоа колку време ви трае една секс партија.поздрав
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Пробај да легнеш со грда цура па ќе видиш за колку време ќе свршиш:vozbud:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Пробај да легнеш со грда цура па ќе видиш за колку време ќе свршиш:vozbud:
Ама муабет од сабајле еј, браво! Со грда цура може само да не ти се дигне! А ако се дигне тогаш е веќе друг проблемот.
И да, ми се десило и незнам, не сум гледал како некој проблем, сум праел уште една партија или две и за да се извадам некад дипломатски делам комплимент дека многу ме возбудила партнерката! И толку, ништо страшно! Не сум добил впечаток дека е некој голем проблем.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom