Вооружен грабеж во Про Кредит банка

Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
На сител што туку објавија дека се уапсени двајца од пљачкашите..линк се уште нема
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Приведени две лица осомничени за грабежот на Прокредит банка


Полицијата привела две лица за кој се сомнева дека се учесници во грабежот на Прокредит банка кога беа повредени двајца полицајци и неколку граѓани. Тие од банката однесоа 50.000 евра.

Како што се наведува во полициското соопштение, во синоќешната акција околу 23 часот во близина на фабриката за цемент „УСЈЕ“ приведен е Б.Т.(29) од Скопје. Истовремено во близина на ТЦ „Рамстор“ приведен е Ф.М.(43) од с. Здух, кој поседува косовско и хрватско државјанство. Во текот на ноќта и утринава извршен е претрес и во домот на А.Т.(31) од Скопје, братучед на приведениот Б.Т., но тој не е пронајден во неговиот дом и се трага по него. Во извршените претреси во домовите на двајцата братучеди со потврда се одземени два компјутери, а извршен е и претрес во станот каде што косовскиот државјанин времено престојувал заедно со две македонски државјанки при што се одземени повеќе предмети за кои се претпоставува дека е можно да потекнуваат од кривични дела.

Извор: http://netpress.com.mk/vest.asp?id=54910&kategorija=4
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.171
Приведени две лица осомничени за грабежот на Прокредит банка
За вакви злочини не е лошо да се изведе и смртна казна. Или доживотен +30 години.
 
P

Princ

Гостин
Јас пак мислам дека ќе му го плеснат на некого делото нит крив нит дужен. Нели извршителите беа во Косово? Како тоа сега овој да ти пиел кафе у Рамстор?
Засега сум скептичен.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Јас пак мислам дека ќе му го плеснат на некого делото нит крив нит дужен. Нели извршителите беа во Косово? Како тоа сега овој да ти пиел кафе у Рамстор?
Засега сум скептичен.
А можи и финта да е, од Косово се, од Косово се, а тие одавде да се.
Чим глупиве цајкани си мислат дека се од Косово помина опасноста, можи ја кафенце во Рамстор да си направам :helou:.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.171
Јас пак мислам дека ќе му го плеснат на некого делото нит крив нит дужен. Нели извршителите беа во Косово? Како тоа сега овој да ти пиел кафе у Рамстор?
Засега сум скептичен.
Да, не мора да значи дека се овие, можи е фарса. Али ако ги фатат, сепак заслужуваат најстрога казна. Како и оние за поштенските возила.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Правдата не работи со "може" :)
Сакав да кажам намерно МВР има пуштено погрешна информација за да ги фатат полесно, тоа спаѓа под може.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
додека никој не фанаа ... зошто никој не фанале ...
кога некој фанаа ... не лажат ....
а тие од косово немале врска со некој Македонец?
или дојдоа ограбија си отидоа ....

чоек вас никако да ви погоди ...
ја да сум како вас сега ќе протестирам за овие да ги амнестираат ...
може ли
ц ц ц

(ова за Принц и скептиците):smir:
 
P

Princ

Гостин
А од кај тоа ти мене треба да ми погодиш?
Некој пукаше 5 минути во центарот на градот, рани неколкумина, ограби 50.000 евра... јас мислам дека тој (тие) заслужува затвор и никој ништо не мора мене да ми угодува.
Муабетот не е ДА СЕ ЗАТВОРИ НЕКОЈ. Поентата е да се затвори вршителот на кривичното дело.
А мене лично не ми се верува дека извршителите се фатени знаејќи како се движеше целата постапка. Во Косово се, колите натаму ги најдоа, вреќите веќе и ТАМУ ги најдоа... а тоа да ти пиеле кафе у Рамстор, на втори спрат.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Јас пак мислам дека ќе му го плеснат на некого делото нит крив нит дужен. Нели извршителите беа во Косово? Како тоа сега овој да ти пиел кафе у Рамстор?
Засега сум скептичен.

Некој како на пример човекот што ги купил двете коли и тоа го призна...
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
А од кај тоа ти мене треба да ми погодиш?
Некој пукаше 5 минути во центарот на градот, рани неколкумина, ограби 50.000 евра... јас мислам дека тој (тие) заслужува затвор и никој ништо не мора мене да ми угодува.
Муабетот не е ДА СЕ ЗАТВОРИ НЕКОЈ. Поентата е да се затвори вршителот на кривичното дело.
А мене лично не ми се верува дека извршителите се фатени знаејќи како се движеше целата постапка. Во Косово се, колите натаму ги најдоа, вреќите веќе и ТАМУ ги најдоа... а тоа да ти пиеле кафе у Рамстор, на втори спрат.
ама кој си ти за тебе некој да те убеди ...
даваш коментари а поима немаш кои се фактите ...
мислиш тие од Косово немале Македонски контакти??
фала богу муабетот не е да се затвори некој ...
но што ак оовие шо ги фанаа се дел од групата ...
ако не тие шо пукаа ... можеби се нивна логистика ...
ти многу површно размислуваш ...
во косово се колите ... вреќите ... и крај а ...
:tapp:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
А од кај тоа ти мене треба да ми погодиш?
Некој пукаше 5 минути во центарот на градот, рани неколкумина, ограби 50.000 евра... јас мислам дека тој (тие) заслужува затвор и никој ништо не мора мене да ми угодува.
Муабетот не е ДА СЕ ЗАТВОРИ НЕКОЈ. Поентата е да се затвори вршителот на кривичното дело.
А мене лично не ми се верува дека извршителите се фатени знаејќи како се движеше целата постапка. Во Косово се, колите натаму ги најдоа, вреќите веќе и ТАМУ ги најдоа... а тоа да ти пиеле кафе у Рамстор, на втори спрат.
крадецот секогаш се враќа на местото на злосторот. они си се... ќе го јадат и другите немиен.
едит-што пишувам воопшто незнам... кога ти, римз и другите "ваши" по секоја цена ги браните, место ЕДНАШ бар да сте објективни и да кажете, "ТАКА им е МАМИЦАТА ЛОПОВСКА, ПАК ДА КРАДЕТЕ! МАРШ У ЗАТВОР!"
но не, секогаш има простор дека полицијата апси билокој, дека секогаш местат албанци, иако не се и тн. варијанти во ваша полза. аман...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.171
(ова за Принц и скептиците):smir:
Крајот ако го има ќе каже. Досега немаше завршници на овие злодела, а злоделата ги имаше бааги. Ај еве може да се почека, но од претходни исходи со ваков тип на криминал, како човек да не е скептик :smir: Кога ќе се изгори од млеко, човек ќе дува...
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Крајот ако го има ќе каже. Досега немаше завршници на овие злодела, а злоделата ги имаше бааги. Ај еве може да се почека, но од претходни исходи со ваков тип на криминал, како човек да не е скептик :smir: Кога ќе се изгори од млеко, човек ќе дува...
сепак нешто се работи ...
еве Култизин вели некој признал дека ги набавил колите ...
значи неможеме да коментираме дека е фарса додека не се види крајот ...
вероватно до вечер утре другиден ќе има пообемна изјава околу ова ...
не е наше предвреме да осудуваме :smir:

ете Принц со фактот дека колите на граница ги најдоа .. вреќите незнам у Косово го затвори случајот ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom