Студенти Албанци повикуваат на бојкот на изборите

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Toa drug muabet.
I jas ke bojkotiram.

Ama fintata e sto pretsedatel na studnetski sojuz nema sto kur da dava politicki izjavi, i plus od druga strana da favorizira odreden kandidat za gradonacalnik.

Me kupton apo?
Potpolno te razbiram brate sto sakas da kazes, mene poentata mi bese druga, a toa deka navistina albancite treba da gi bojkotirat ovie izbori vo vtor krug.

Sigurisht të kuptoj.:smir:
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
zatoa sto nitu edniot nitu drugiot ne nudat nisto za albancite...
Па тие нудат за државата. Ќе бидат претседатели на државата т.е. Република Македонија. А последен пат кога видов во МК имаше и Албанци. Ако нудат нешто за Македонија значи нудат и за Албанците... барем колку за вас, толку и за нас.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
nema veze dali e PDSH ili BDI .. no imaat pravo , albancite ne treba da glasat sa presedatel , koga tie vo svojata programa ne gi vklucuvat albancite nikade...

a i makeodncite vikat deka nie ne sme ni 25% , da gi bojkotirame pa da vidime kako ke go izberat idniot pretsedatel...

Ме интересира како Албанските партии ги вклучуваат Македонците во својата програма..

Треба и ние да ве условуваме, оти само тој начин го разбирате.

А напрајте ми услуга и озбилно ич да не гласате за Претседател, многу значај си придодавате.

Претседателот ќе биде избран со или без ваша асистенција, макар имале и 10 круга избори.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
nema veze dali e PDSH ili BDI .. no imaat pravo , albancite ne treba da glasat sa presedatel , koga tie vo svojata programa ne gi vklucuvat albancite nikade...

a i makeodncite vikat deka nie ne sme ni 25% , da gi bojkotirame pa da vidime kako ke go izberat idniot pretsedatel...


Незнам што барате вие и во кој контекст да ве спомнуват , да не сте некој посебен вид случајно????...
Навистина не сте ми јасни , ако претседателот е добар за мене добар е и за тебе, не живееме во две држави...

Ако мене ми оди добро и тебе ќе ти оди...
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
280
Поени од реакции
25
Незнам што барате вие и во кој контекст да ве спомнуват , да не сте некој посебен вид случајно????...
Навистина не сте ми јасни , ако претседателот е добар за мене добар е и за тебе, не живееме во две држави...

Ако мене ми оди добро и тебе ќе ти оди...

kako mene ke mi odi dobro koga toj vo svojot mandat ke raboti samo za tebe ..? i gi gledat samo vasite interesi .. ehmm
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Toa drug muabet.
I jas ke bojkotiram.

Ama fintata e sto pretsedatel na studnetski sojuz nema sto kur da dava politicki izjavi, i plus od druga strana da favorizira odreden kandidat za gradonacalnik.

Me kupton apo?


Не пак ти, студентите не се политизирани и не се мешат во политика ...

Ти текнува НЕЛИ???
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Бараат нова дефиниција за демократија...
Некоја која наместо 51% од цела држава, ќе се рачунаат само 20% од еден дел на државата... или пак 51% од одредени општини да бидат земени како показател за 100% од државата.:kesa:
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
Toa drug muabet.
I jas ke bojkotiram.

Ama fintata e sto pretsedatel na studnetski sojuz nema sto kur da dava politicki izjavi, i plus od druga strana da favorizira odreden kandidat za gradonacalnik.

Me kupton apo?
zosto da bojkotiras ..treba da se izbere be predsedatel be Quark .... izbiranjeto na ovakva minorna funkcija kao sto e predsedatel so mnogu malku ingerencii da ne koci ne e vo red ..bez razlika koja figura ke se izbere ....barem da nema glup izgovor EU za viznata liberalizacija ako ne drugo
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
pa taka treba site albanci da napravat...
До петок навечер секој има право по еднаш да гукне пред микрофон, а притоа да остане жив. Партииве не треба да се грижат за нивната иднина, студентите сте дигатели на .............нивниот рејтинг. Народи што имаат такви студенти, Прогресот им е заполитизиран!:toe:
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
koj bojkot be,,ne se palete kako mladi majmuni )))))

- prvo struga,gostivar,tetovo,cair se vo trka kandidati kade albanskite partii si pravat esap.znaci za lokalni akale nejkele ke izlezat....duri mislam vo tetovo i gostivar pa i strugake stanat i ``mrtvite`` da glasaat, od niv garant 70-80 posto ke si zemat i livce za predsedatelskite.

- vtoro nova demokratija i dui si ima zadaca za zavrsuvanje koja mislam pak so 80 % ke si ja zavrsi

-treto povikot od liderskata sredba mislam jasen bese

- cetvrto...))) i ako ima bojkot da ne se cudite ))))) ako vo zelino na primer za ivanov bidat 99,6 od izbiracki spisok )))))))))))))

p.s. ova poslednovo onaka od ``pokvaren`` um so iam ))))
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Ме интересира како Албанските партии ги вклучуваат Македонците во својата програма..

Треба и ние да ве условуваме, оти само тој начин го разбирате.

А напрајте ми услуга и озбилно ич да не гласате за Претседател, многу значај си придодавате.

Претседателот ќе биде избран со или без ваша асистенција, макар имале и 10 круга избори.
Albanskite partii nemora i da gi vklucuvat makedoncite vo svojata programa tie gi imaat svoite partii, osven toa tuka se diskutira za pretsedatel na drzava, pretsedatel za site gragani na drzavata, kako ucekuvat ovie pizdive da glasame za niv koga nemaat vo svojata programa ama bas nisto konkretno za albancite i nivnite interesi kako na primer da se zalagat za pobrzo implementiranje na ramkovniot dogovor i sl.. Edno e jasno bez glasovite na albancite nema pretsedatel na drzavata, barem jas taka mislam.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Па тие нудат за државата. Ќе бидат претседатели на државата т.е. Република Македонија. А последен пат кога видов во МК имаше и Албанци. Ако нудат нешто за Македонија значи нудат и за Албанците... барем колку за вас, толку и за нас.
Не! Тие се Албанци заштитени со рамковен и за нив важат посебни правила.:toe:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
kako mene ke mi odi dobro koga toj vo svojot mandat ke raboti samo za tebe ..? i gi gledat samo vasite interesi .. ehmm


Јас незнам како тоа ќе му успее...
Физички гледано...
Ако добијам јас безвизен режим ќе добиеш и ти, ако јас имам повеќе пари да купувам на битпазар , ќе има и тој на Бит Пазар, ако влезам јас во Европа и Нато ќе влезеш и ти ....

Навистина не ми е јасно во кој контекст сакате да бидете спомнати...

Што треба една претседателска кампања за сите грагани на Македонија и една СПЕЦИЈАЛНА програма за Албанците...

Незнам еве ти кажи ми во кој контекст сакаш ти а пример да бидеш СПОМНАТ од претседателските кандидати???

И дали ова автоматски значи дека идниот претседател нема да биде легитимен за Албанците, уште и пред да биде избран???
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Kje pukjame bje, njato ke dojde bushi bje..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom