Хрватска и Албанија од денеска членки на НАТО

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Slezi mi od madina dete malo zosto dosaden si.

Bolje u grob nego rob.
Епа тогаш гроб, пошто сега си роб.
Русија, таа ке не спаси.
Европа таа ке не спаси.
Нема Македонија без Југославија.
Во што се разликуваш ти од лигавите желни за господар?

Македонија е створена за да води, а не да следи.
каде се пронаоѓаш ти тука?

Најголем успех ти е што ги плукаш сите, не можеш да направиш разлика меѓу луќето, за тебе сите се исти.

И дај пишувај на кирилица, жити се.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Епа тогаш гроб, пошто сега си роб.


Во што се разликуваш ти од лигавите желни за господар?

Македонија е створена за да води, а не да следи.
каде се пронаоѓаш ти тука?

Најголем успех ти е што ги плукаш сите, не можеш да направиш разлика меѓу луќето, за тебе сите се исти.

И дај пишувај на кирилица, жити се.
Za mene Rusija i ruskiot narod se braka i od nezavisnost nemat napraveno nesto negativno protiv makedonija, a za evropa, amerika i nato sve imam kazano i ne me zanimavat.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Za mene Rusija i ruskiot narod se braka i od nezavisnost nemat napraveno nesto negativno protiv makedonija, a za evropa, amerika i nato sve imam kazano i ne me zanimavat.
Aма ни нешто позитивно немат направено,Русите се пички кои ги гледаат само своите интереси...На Србите им го акнаа до во коски.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Za mene Rusija i ruskiot narod se braka i od nezavisnost nemat napraveno nesto negativno protiv makedonija, a za evropa, amerika i nato sve imam kazano i ne me zanimavat.
Да гледаме реално - русија ја заболе за Македонија, а Санстефанска Бугарија, не можам да ја заборавам така лесно/
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Aма ни нешто позитивно немат направено,Русите се пички кои ги гледаат само своите интереси...На Србите им го акнаа до во коски.
Ti ova go vide koga odmori od sto ebesh 24/7 ili nekoj ti kaza dur ebeshe?
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Za mene Rusija i ruskiot narod se braka i od nezavisnost nemat napraveno nesto negativno protiv makedonija, a za evropa, amerika i nato sve imam kazano i ne me zanimavat.
Додуша немаат направено нешто и позитивно,или “братот-брат,ама сирењето со пари“?:toe:
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Да гледаме реално - русија ја заболе за Македонија, а Санстефанска Бугарија, не можам да ја заборавам така лесно/
:kesa:
Odi begaj be. Albanski rob si ti kako site drugi.

Додуша немаат направено нешто и позитивно,или “братот-брат,ама сирењето со пари“?:toe:
Pa ne mozat da bide pogolemi makedonci od makedoncite samite.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ti ova go vide koga odmori od sto ebesh 24/7 ili nekoj ti kaza dur ebeshe?
Барем прам нешо е не одам контра на сите овде бе бугар еден...
Прво ти не си Македонец, не пишиш на кирилица.
А инаку Русија не ја боли за нас, нема више студена војна или нешо за да се гледа на создавање на Православен сојуз на балканот, освен ако не го сака тоа нема други интереси кон нас.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Барем прам нешо е не одам контра на сите овде бе бугар еден...
Прво ти не си Македонец, не пишиш на кирилица.
А инаку Русија не ја боли за нас, нема више студена војна или нешо за да се гледа на создавање на Православен сојуз на балканот, освен ако не го сака тоа нема други интереси кон нас.
Ti najde da me vregash? Ti albanec si sto ziveesh vo albanski grad i odi pukni od maka koga se shetash vo grad na sekoja bandera albansko zname, taka vi treba ebavi evropskite i natovskite ovci.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ti najde da me vregash? Ti albanec si sto ziveesh vo albanski grad i odi pukni od maka koga se shetash vo grad na sekoja bandera albansko zname, taka vi treba ebavi evropskite i natovskite ovci.
Може живеам во албански град но не сум ја продал душата како тебе за без пари.
Не сакам во НАТО, и дефинитивно сакам да се чува името до крај...Ако се смени името и се влезе во НАТО тогаш навистина ќе изгубиме.Тоа го сакате и вие бугарите.
 
S

smart ass

Гостин
Поздрави и честитки до Албанија и Хрватска:toe:
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
ТМРО, убаво е што има такви како тебе на форум .. не е досадно, барем има кој да го трпи реметот .. :wink:
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Може живеам во албански град но не сум ја продал душата како тебе за без пари.
Не сакам во НАТО, и дефинитивно сакам да се чува името до крај...Ако се смени името и се влезе во НАТО тогаш навистина ќе изгубиме.Тоа го сакате и вие бугарите.
Dete ti si nepismeno ama te zalam koga nemate makedonski skola vo illyria, jas od sekogash sum bil protivnik na nato i eu taka da odi negde i uci se da citash makedonski.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom