Како се прави машко дете:)

Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Потребен прибор за правење машко дете:
1. Машки полов орган такозван пенис, кур, Стојко, Ѓоле, Тасе...
2. Женски полов орган такозвана вагина, пичка, минџа, смоква...
3. Ерекција или кај народот попознато како дигнат кур...
4. Еден пар дигнати нозе а не отворена уста :)
5. Чекаш 9 месеци за да го видиш твојот производ :helou:

Измеѓу 4 и 5 ти фали уште еден глагол......(најглавното) како се употребува приборот:pos2:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
да прашам само нешо.. колку овој метод би бил сигурен т.е колкави се шансите да биде машко детето? чисто информативно ме интересира само..
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
да прашам само нешо.. колку овој метод би бил сигурен т.е колкави се шансите да биде машко детето? чисто информативно ме интересира само..
Ваљда не поверува :)))
Читнете ембриологија да видите како се развива плодот
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Не е потребно да се истакнува дека и денес машките деца во многу краишта на светот, па и во Македонија ’се на цена’. Но, без разлика дали се работи за машко или девојче, родителите би сакале да влијаат на одредувањето на родот на бебето.

Повеќето родители - според некои истражувања дури и 90%, би сакале да влијаат на одредувањето на полот на детето.

Во народот уште одамна се познати најразни совети како да се добие син, кои воглавно се сведуваат на препорака на сексуални пози, зачестеност на половите односи и слично, а изгледа дека тоа не се само бабини деветини.

Доктор Ландрум Шетлс за да им помогне на родителите во изборот на полот на детето им нуди здравствено проверени методи.

Според неговата теорија сперматозоидите кои носат Y хромозом се движат побрзо, но и побрзо умираат. Тоа значи дека во моментот на испуштање на јајце клетките во близина не би требало да има сперматозоиди, но затоа треба да се има брз полов однос за да се постигне најголема можна концентрација на сперматозоиди Y хромозоми.

За овој план да успее потребна е темелна припрема и пожртвуваност на родителите.

Жената мора добро да го запознае својот циклус, за да го одреди моментот по овулацијата. Мажите би требало да апстинираат 4 или 5 дена пред клучниот момент, а сексот би требало да се случи 12 часа по овулацијата.

Се препорачува и поза која ќе овозможи спермата што побрзо да дојде до цервиксот и секако жената побрзо да доживее оргазам.


хеве ви :smir: читајте-работете
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Лажеш другар

Имам слушнато дека во Црна Гора е најголем процентот на машки деца и соодносоот чак им бил загрижувачки, така да најсигурен метод според мене е еден бесен одмор во Будва :)и кога ке се вратиш роди ја ленштината на векот :)
:nenene: Јас го испробав ова лично, и што добив, уште една жена да ми чати на главата.

90% ако направиш се како што треба чекор по чекор:smir:
Ти убо си објасни за правењето машко дете, Јас штета што закаснив 9 месеци со читањето на твојава статија. За наредното че го испробам твојот рецепт. Поздрав.:vozbud: :helou:
 

Scorer

Set Your Spirit Free
Член од
30 март 2010
Мислења
63
Поени од реакции
4
Dojte koj saka masko dete ke vi pokazam kako se prajt :pos2::baeh::helou:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
ke i go piknes na zenata i posle ke vidis dali e masko ili e zensko:pos2:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Уште дискутирате за ова? *facepalm* Како што ви кажа Армин, читнете нешто стручно, нема шанси да влијаете било како кон полот на детето.
 
H

HITCH

Гостин
Искрено, што е важно дали е машко или женско??? Нека е живо здраво полот не е воопшто важен! Инаку рецептов за правење машко дете е смешки :ija::ija::ija::ija::ija:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom