Претседателски избори втор круг: Ѓорѓе Иванов е новиот претседател на Македонија!

Кој ќе биде новиот претседател на Македонија?

  • Ѓорѓе Иванов - ВМРО ДПМНЕ

    Гласови: 207 48,3%
  • Љубомир Фрчковски - СДСМ

    Гласови: 143 33,3%
  • Нема да гласам / сеуште не определен

    Гласови: 40 9,3%
  • Ќе го поништам ливчето, не сакам да гласам за ниту еден од кандидатите.

    Гласови: 39 9,1%

  • Вкупно гласачи
    429
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 јануари 2009
Мислења
686
Поени од реакции
662
ТРН, мислев оти си попаметен малку ! Па нормално дека се Македонци сите коишто се родени на територија на Македонија. Ако тоа не ти е расчистено, незнам.
П.С. чисто илустративно , и Охоланга е Македонка :vozbud:
ппс. знам оти знаеш ама си помешал нешто
пппс. ИДЕНТИТЕТОТ е посебно прашање за кое сите се залагаат.Никој не е толку мутав да го даде идентитетот.
А тие што ќе се родат на територијата на Северна Македонија, што се?
П.С. Со тоа географската одредница ќе бидат среќни сите негатори на Македонскиот народ. Тие цело време трубат, дека Македонија е само географски поим. :toe:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Јофче,осештам дека че те унапредет од црна хроника во колумнист во Дневник...:wink:
Чул те... уредникон :)
до Јован го прчитав текстот и не е лош ништо не е различноод тоа што си напишал, а за кафе муабетот Миленко и пред почетокот на оваа сезона најави дека на сите ќе им се обраќа на ТИ и така и прави во цела сезона
инаку мој коментар за емисијата не очекуваше Грујо изгледа некои прашања да му се постават па затоа различен став досега ни прикажуваше за во емисијава немаше одговор или па смени став
Можда најавил ама логично ми е така да и се обраќа Тони Михајловски на Елена Ристевска, а не некој икс водител на премиер на држава. Како и да е, негов проблем.

А тоа дека Грујо не очекувал... зарем стварно мислиш дека го изненади некое прашање? :tv:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Чул те... уредникон :)

Можда најавил ама логично ми е така да и се обраќа Тони Михајловски на Елена Ристевска, а не некој икс водител на премиер на држава. Како и да е, негов проблем.

А тоа дека Грујо не очекувал... зарем стварно мислиш дека го изненади некое прашање? :tv:
да повеќе прашања посебно тоа за Струга и Кичево па за уште неколку закони за кои Грујо досега ни прикажуваше и ветуваше еден стаф а во емисија неподготвено го кажа вистинскиот став дека немал ветено дека тоа е тоа дека нема што да се поправи
дека мора да се донесе тој закон бла бла мижи да ти баам
а до вчера се скапа од ветување
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
да повеќе прашања посебно тоа за Струга и Кичево па за уште неколку закони за кои Грујо досега ни прикажуваше и ветуваше еден стаф а во емисија неподготвено го кажа вистинскиот став дека немал ветено дека тоа е тоа дека нема што да се поправи
дека мора да се донесе тој закон бла бла мижи да ти баам
а до вчера се скапа од ветување
За разлика од дуелот, емисијата на Миленко не ја изгледав во целост, па така да не можам да коментирам за ова, али вака на невидено се сомневам дека Груевски не ги знаел сите прашања уште пред емисија. Ај да беше кај друг гостин да, ама за кај Миленко... апла е очигледно...
 
Член од
25 август 2008
Мислења
156
Поени од реакции
5
ТРН, мислев оти си попаметен малку ! Па нормално дека се Македонци сите коишто се родени на територија на Македонија. Ако тоа не ти е расчистено, незнам.
П.С. чисто илустративно , и Охоланга е Македонка :vozbud:
ппс. знам оти знаеш ама си помешал нешто
пппс. ИДЕНТИТЕТОТ е посебно прашање за кое сите се залагаат.Никој не е толку мутав да го даде идентитетот.
Zif'ti se.. albanec na primer mozhe da bide gradjanin/drzhavjanin na Makedonija ako e roden tuka no NIKOGASH nema da bide Makedonec.
Poslem se chudam koi se tie shto glasaat za frchkopoulus
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
За разлика од дуелот, емисијата на Миленко не ја изгледав во целост, па така да не можам да коментирам за ова, али вака на невидено се сомневам дека Груевски не ги знаел сите прашања уште пред емисија. Ај да беше кај друг гостин да, ама за кај Миленко... апла е очигледно...
па е очигледно иако беше емисијата како и претходните имаше по некое прашање кое Грујо не го очекуваше
изгледа си појде на емисија како досега мислејќи како на кафе па пофалби ќе добива ама Миленко фино си ја најави емисијата му ги постави прашањата и овој немаше соодветни одговори
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Zif'ti se.. albanec na primer mozhe da bide gradjanin/drzhavjanin na Makedonija ako e roden tuka no NIKOGASH nema da bide Makedonec.
Poslem se chudam koi se tie shto glasaat za frchkopoulus
Ох брее, прост народ не може да сфати. Ама не се секирајте јас ве сфаќам така да уживајте.
И само едно, настрана партија. Горге или Фрчко, кој е подобар?
 
Член од
25 август 2008
Мислења
156
Поени од реакции
5
Daj be objasni na prost narod.
demek albanec a toj da ti bil celo vreme Makedonec..eee belja rabota, a nie celo vreme gi zaebavame zapadnjacive so ovie etnichki problemi, dur sega ke bideme izolirani :tv:
 
Д

Демијан

Гостин
Ох брее, прост народ не може да сфати. Ама не се секирајте јас ве сфаќам така да уживајте.
И само едно, настрана партија. Горге или Фрчко, кој е подобар?

Кој е подобар?За мене е Иванов,за тебе можда е Фрчко.Ова е демократија,слобода на говор изразување и мислење.На 5ти ќе се види кој е подобар за народот.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Јас несакам ова ВМРО да биде исто од тоа порано.
Јас несакам оратор-сератор, јас сакам претседател кој ќе ги брани интересите на Македонија а не на Грција.
И со кој образ, Министер за внатрешни кој дирекно ја сноси одговорноста за атентатот на Киро Глигоров, денеска го предлагаат за претседател.
И башка, самиот Киро Глигоров на кого му тежи зборот, го посчува Фрчковски како личност која му понудила 1 милион долари за промена на име.
Не ве разбирам како може таков човек да е кандидат за претседател.
Od kaj pa sea toa,Kiro samiot kaza vo intervjuto deka sam TOJ znaci licno potpisal za promena na ime,togas i branko i ljupco ne se slozuvale so toa,so go mesas frcko,pa ti poim si nemal.I sto so atentatot na Kiro,znaes koj go izvrsil,NE,epa so zboris gluposti.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
После избори ќе биде интересно.
Не можам да разберам зошто од сдс толку се пенават и се однесуваат како ова да им е последна шанса за било што.
Претседател или градоначалници, не се толку важни функции.
Зарем вреди за нив да ја накурчиш власта, па да не си мирен бар 3.5 години.
Да ти дише некој инспектор на врат, да те апсат бидејќи го претера.
Полека се топи толеранцијата на ВМРО и во следниот период, ќе се работи засилено на приведување на криминалците од сдс.
Се разбира дека и некој невин ќе настрада, но останува прашањето...
Што се курчат безвезе? Нека си ќутат и бидат среќни што не се сите во ќорка.
Зарем не знаат дека во време на економска криза е подобро да си подалеку од радарот на власта.
Што мислат, како ќе се одржува задоволството и поддршката на народот.
Сака народот спектакли, сака крв, а кој е подобра мета од веќе виновните за неговото ограбување и донесување на ова дереџе.
Катран и пердуви и линчувања. Народот тоа го сака и ќе го добие.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Bravo Armin, vidi ja ti vosocnata figura kakvi kletvi znaela da frla:nesum:
хихихихи и ова за вас беше фрлање клетва? Ова е исто како да кажеш, што си сеел тоа ќе си жнееш...

е сега кој им е крив што си сееле што нетреба... па сега пиздат дека некој ги колне...:helou:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
321
Поени од реакции
8
ОД ОВА ДО СЕГА ШТО ГО ПРОЧИТАВ ГЛЕДАМ ДЕКА НИКОЈ НЕ ГИ СЛЕДЕЛ СО ВНИМАНИЕ ИВАНОВ И ФРЧКОСКИ, ДАЛИ ВО НИВНИТЕ КАРИЕРИ ИЛИ НА ПОСЛЕДНИВЕ ИЗЛАГАЊА.

ДРУГО ГЛЕДАМ ДЕКА НИКОЈ НЕ ЗНАЕ КАКО ТРЕБА ДА ИЗГЛЕДА ЕДЕН ДУЕЛ НИТИ ПАК НЕКОЈ ГЛЕДАЛ КАКО СЕ ОДВИВААТ ДУЕЛИТЕ НА ДРУГИТЕ ДРЖАВИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НИТИ ПАК ЗНАЕ ШТО СЕ СЕ КАЖУВА ТАМУ.

ГЛЕДАМ КОМЕНТАРИ - НИШТО НОВО. А ШТО ОЧЕКУВАВТЕ?

ГЛЕДАМ ДЕКА СТЕ ПИШУВАЛЕ ДОДЕКА ТРЕАШЕ „ДУЕЛОТ“ ШТО ЗНАЧИ ДЕКА НЕ СТЕ ГО СЛУШАЛЕ ВНИМАТЕЛНО.

:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Poslem se chudam koi se tie shto glasaat za frchkopoulus
Ti ko Ivanov si,ne te biva a da ne skinish zelena,aj prochitaj se shto si shlaknal pogore,znachi odekji po tvojata trula logika vo Makedonija ima 200.000 i kusur Grci ili progrchki orientirani.

Сака народот спектакли, сака крв
Ako toa narodot go saka jas togash ne sakam krv i spektakli tuku odgovorna politika sakam,a siguren sum deka i Mr.Kjush (Ivanov) saka krv i crni scenarija bash isto kako tebe,eve ti go Dzole Kjush vo najnoviot biser:

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom