Претседателски избори втор круг: Ѓорѓе Иванов е новиот претседател на Македонија!

Кој ќе биде новиот претседател на Македонија?

  • Ѓорѓе Иванов - ВМРО ДПМНЕ

    Гласови: 207 48,3%
  • Љубомир Фрчковски - СДСМ

    Гласови: 143 33,3%
  • Нема да гласам / сеуште не определен

    Гласови: 40 9,3%
  • Ќе го поништам ливчето, не сакам да гласам за ниту еден од кандидатите.

    Гласови: 39 9,1%

  • Вкупно гласачи
    429
Статус
Затворена за нови мислења.

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
И шо има врска ова со политичката зрелост на кандидадите?? Мизерија, уште се занимавате со трачарски глупости. Тоа си е неговиот приватен живот, ако залужил има судство- нека каже! Ако ништо не каже значи не е обвинет! У осталом приватност и професионалност се 2 крајности!
ти сфаќаш дека кандидатза председател а можеби и председател е јавна личност, личност која треба да има морален кодекс на понашање???? ако тој за дома и фамилија е насилник , неодговорен родител, фрустриран тепач по паркинзи, како може да е доблесен репрезент на држава?
политичката зречост на дотичниот не презрена како скапано јаболко -труе. од афери кои дирекно го засегнале националното битие на македонскиот народ .

морална одговорност за свои постапки-0, би рекол класичен макро за врбување грчки интереси ништо друго.

до кај дојдовме бе ало , ало транзицијо...децаа грешни идоли имате алоооо
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Ман бе иди на НАТО и ЕУ топикот ,твојне се :jaj::jaj: ,вади ја ситуацијата жити се....батали го фрчето ,дан ти дојде некој ден мајагери и тебе! :pos2:
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
Ако има глупав народ во државата да гласа некои за тиа клошарот фрче тогаш тиа треба да одат да се лечат и тиа не и мислат добро на оваа држава тогаш :smir:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Јас би сакал да ве прашам нешто врмовци.Дали ако Иванов не беше подржан од Вмро вие ќе гласавте за него?
п.с Не се фајќајте за колку години имам јас,одговорете ми на прашањето.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Јас би сакал да ве прашам нешто врмовци.Дали ако Иванов не беше подржан од Вмро вие ќе гласавте за него?
п.с Не се фајќајте за колку години имам јас,одговорете ми на прашањето.
иванов доколку не беше подржан од вмро не се ни кандидираше.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
иванов доколку не беше подржан од вмро не се ни кандидираше.
Ти давам пример.Еве например сега Иванов е кандидран од СДСМ,а Фрчковски од Вмро.
Дали ти повторно би гласал за Иванов?
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Ти давам пример.Еве например сега Иванов е кандидран од СДСМ,а Фрчковски од Вмро.
Дали ти повторно би гласал за Иванов?
јас бе христов за сдсм ако гласам рака си сечам.....никогаш! јасно ти е...ганди да е кандидат од кај нив ќе знам дека го имаат направено насилник )))))))))))))
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
Ти давам пример.Еве например сега Иванов е кандидран од СДСМ,а Фрчковски од Вмро.
Дали ти повторно би гласал за Иванов?
братче не ја разбираш ти таа туку ајде продолжи ти само да го слушаш таткоти шо лафе оти...

а да и ВМРО да знаиш никогаш нема да подржи некои таков селак за прецедател на државата
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Ако има глупав народ во државата да гласа некои за тиа клошарот фрче тогаш тиа треба да одат да се лечат и тиа не и мислат добро на оваа држава тогаш :smir:
:pos2::pos2: Frcko bil klosar :pos2::pos2: pogolem klosar od toj vasiot Ivanov nema be brat.
Aj molimte na slikava sporedi gi i posle kazi koj e pogolem klosar
Прегледај го приврзокот 10563

Inace gabe vie diskusijava koga ni edniot nii drugiot nema da bide pretsedal Srgan Kerim ce bide pretsedatel i Frcko i Ivanov mozat voda da mu nosat najdobar e od site kandidati
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
:pos2::pos2: Frcko bil klosar :pos2::pos2: pogolem klosar od toj vasiot Ivanov nema be brat.
Aj molimte na slikava sporedi gi i posle kazi koj e pogolem klosar
Прегледај го приврзокот 10563

Inace gabe vie diskusijava koga ni edniot nii drugiot nema da bide pretsedal Srgan Kerim ce bide pretsedatel i Frcko i Ivanov mozat voda da mu nosat najdobar e od site kandidati
на кој начин од оваја слика се споредува кој е клошар?
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
686
Поени од реакции
662
M

Mario Gómez

Гостин
Иванов може сега прави некои грешки но верувам дека неговиот мозок има капацитет да сфати што и како треба со нашава државичка.Најважно е да успее некако да се усогласи со Грујо и да не ја брукаат земјава на меѓународен план.
Не дека Иванов не заслужува да ни биде претседател ама се надевам дека ќе има некое согласување на премиерот и претседателот, тоа до сега ја уназади Македонија неколку чекори, Бранко води екстремно негативна политика со цел да успее некако да задржи дел од власта во рацете на СДСМ.
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Жан Жак Русо многу одамна рекол: Секој народ заслужува влада онаква каков што е и самиот.
Мислам дека оваа реченица кажува се. Па кој како ме разбере.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Жан Жак Русо многу одамна рекол: Секој народ заслужува влада онаква каков што е и самиот.
Мислам дека оваа реченица кажува се. Па кој како ме разбере.
Секако Русо не ни предпоставувал дека во владите ќе влезат толку многу лажговци како денес.:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom