Претседателски избори втор круг: Ѓорѓе Иванов е новиот претседател на Македонија!

Кој ќе биде новиот претседател на Македонија?

  • Ѓорѓе Иванов - ВМРО ДПМНЕ

    Гласови: 207 48,3%
  • Љубомир Фрчковски - СДСМ

    Гласови: 143 33,3%
  • Нема да гласам / сеуште не определен

    Гласови: 40 9,3%
  • Ќе го поништам ливчето, не сакам да гласам за ниту еден од кандидатите.

    Гласови: 39 9,1%

  • Вкупно гласачи
    429
Статус
Затворена за нови мислења.

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
како можат некои да си прават математики со туѓи гласови. абе тоа што не е мое не го чепкам, а она што е мое не го давам. мојот глас е само мој глас и ич не ми е гајле дали некој ќе повика оние што гласаа за мене нека го дадат гласот на овој или оној. ако сум сакал да го дадам гласот на оној или овој ќе сум го дал. што има некој друг да ми прави услуга и да мисли за мене и плус да тргува и профитира со она што е мое и само мое.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Таквите како тебе се малку. Можеби 10%. Другите подлегнуваат на притисоци, лажни ветувања и што ли уште не.
 
Член од
24 март 2009
Мислења
22
Поени од реакции
1
Ne praam muabet za niv,praam muabet za onie shto se luti na SDSM ili pak SDSM gi nabrkal pa po nekoja X prichina preminale vo dpBne ili slichno,pochni od Ivanov zavrshi do Bocevski.Ili odgovori mi koj od ovaa garnitura od dpBne e chist ideoloshki vmrovec kako Ljube?

Mi se cini deka tuka se slozuvas so mene ( i so ostanatite)-za Starata Garda- ali posto nemozes da kazes deka e taka ja zavrti temata--Celosno te razbiram...

IAKO me sovetuvaa da ne vleguvam so tebe vo konverzacija..sepak veruvam deka ne si tolku маѓепсан од некои догми во државава

Инаку со текстчево сакаш да ми казес дека ако некој се отказал од еден став и една политика и прифатил друга не е Човек (засто по говорите твои и на наша опозиција со тоа граничи)--ако ти текнува јас немозам да тврдам(88 сум роден) колку сто знам тогаш друга книшка немало---една е социјалистицка--можеби и тоа по малку влијае , а сто викаш......

и сакаш д ми кажеш ( за иванов и боцевски) дека ако на некому не му се допаѓа некоја политика и ставови --сепак треба да си остане доследен на партијата и слепо да ги следи....???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!---си ја слушал Мирка Велиновска-тежок комуњар--тоа значи дека треба да кленува на колена пред Бранко и Фрчко и да ќути за нивните Гревови?!?!?!?!?!?
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
IAKO me sovetuvaa da ne vleguvam so tebe vo konverzacija..sepak veruvam deka ne si tolku маѓепсан од некои догми во државава
Зашто те советувале да не влегуваш во конверзација со него,бидејќи со два збора ќе ти ги отвори очите можеби,бидејќи ќе испадне дека е во право,или пак како Иванов,неможеш да замислиш појак противник од тебе.А тие да те советуваа како се пишува Ч,Ш,Ќ,Ѓ,Ж.
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
148
Зашто те советувале да не влегуваш во конверзација со него,бидејќи со два збора ќе ти ги отвори очите можеби,бидејќи ќе испадне дека е во право,или пак како Иванов,неможеш да замислиш појак противник од тебе.А тие да те советуваа како се пишува Ч,Ш,Ќ,Ѓ,Ж.
Комплетно се согласувам ... :helou:
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Зашто те советувале да не влегуваш во конверзација со него,бидејќи со два збора ќе ти ги отвори очите можеби,бидејќи ќе испадне дека е во право,или пак како Иванов,неможеш да замислиш појак противник од тебе.А тие да те советуваа како се пишува Ч,Ш,Ќ,Ѓ,Ж.
Фрчко е најголемиот идиот до сега што се има појавено во Македонија. Да идеа Сдсм пример со Ханџиски ќе имаа 280 000 гласа ко ништо.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Фрчко е најголемиот идиот до сега што се има појавено во Македонија. Да идеа Сдсм пример со Ханџиски ќе имаа 280 000 гласа ко ништо.
Де бе ме чекаше да се уклучам одма да ме цитираш,мене нема да ме предомислиш за Фрчко,бидејќи ЈАС имам памет и свое размислување,оди раскажувај бајки на неопределените за Гвујо војвода и букефал.Фрчко бил,е,и ќе биде најкомпетентната личност на оваа улава политичка сцена.
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Де бе ме чекаше да се уклучам одма да ме цитираш,мене нема да ме предомислиш за Фрчко,бидејќи ЈАС имам памет и свое размислување,оди раскажувај бајки на неопределените за Гвујо војвода и букефал.Фрчко бил,е,и ќе биде најкомпетентната личност на оваа улава политичка сцена.
Не си објективен, само тоа можам да ти го кажам.
 

BJK

\m/ Master of Puppets \m/
Член од
21 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
23
Abe odi fati nekoja devojka ne drmi tuka gluposti, aj sto ke praime nie
patriotite ama sto ke prajte vie predavnicite ?Nie nesto ke napravime ama
vie nikogas samo ke prodolzite da :pusk:
ne se sekiraj ako mi treba devojka ke te izvestam da mi mestis nekoja tvoja bracetka za toa da ne se sekiras. a vie dobro znam sto prajte. sakate vo ohrid da mestite luge so bugarski pasosi. nikoj ne e budala se znae deka pojke od pola varos imate bugarski pasosi. a toj nance samo odi za fotelja. ne razbiram kako od vmro - np pomina vo dpmne, znaci ednostavno toj si nema nekoja odredena ideologija ili pak stav. kakov kuriozitet da imas bugarski pasos e patriotizam i toa vo makedonija. alal da vi e. samo taka prodolzete.
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Де бе ме чекаше да се уклучам одма да ме цитираш,мене нема да ме предомислиш за Фрчко,бидејќи ЈАС имам памет и свое размислување,оди раскажувај бајки на неопределените за Гвујо војвода и букефал.Фрчко бил,е,и ќе биде најкомпетентната личност на оваа улава политичка сцена.
Како бе тоа 200 000 имаат памет а останатите се морони. Јас оваа самобендисаност не можам да ја разберам.

Тешко на таа држава во која ВМРО ДПМНЕ е десница и СДС е левица
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Ко да не смее човек да се вклучи на форумов. Извини ако треба ќе побарам дозвола од тебе.
Не бе, не е мој форумов па да бараш дозволи...

Туку чудно ми падна овие два три дена ве има на секоја страна на темиве од политика и вести а пред тоа нигде ве немаше...

Сеа и двајцата ве забележав, а активен сум на подфорумов уште од поооооооодамнаааа.
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Не бе, не е мој форумов па да бараш дозволи...

Туку чудно ми падна овие два три дена ве има на секоја страна на темиве од политика и вести а пред тоа нигде ве немаше...

Сеа и двајцата ве забележав, а активен сум на подфорумов уште од поооооооодамнаааа.
Добро признавам се уклучив пред избориве за да бистрам политика. Порано бев активен на форумот кај Миленко, ама тој форум сеа е мртов.

Се на се мислам дека човек како Фрчко не смее да биде претседател на Македонија. Па таа ароганција во движење ќе треба да не претставува нас како држава? ВМРО не се сјајни ама додека не се реформира опозицијава, супер се. Едноставне Бане и компанија имаат премногу лош минат труд за да се гласа за нив.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom