Претседателски избори втор круг: Ѓорѓе Иванов е новиот претседател на Македонија!

Кој ќе биде новиот претседател на Македонија?

  • Ѓорѓе Иванов - ВМРО ДПМНЕ

    Гласови: 207 48,3%
  • Љубомир Фрчковски - СДСМ

    Гласови: 143 33,3%
  • Нема да гласам / сеуште не определен

    Гласови: 40 9,3%
  • Ќе го поништам ливчето, не сакам да гласам за ниту еден од кандидатите.

    Гласови: 39 9,1%

  • Вкупно гласачи
    429
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Kako sto napisav pogore,na albancite im e gajle i za imeto i za se vo drzavava,sakaat vo UN,Selmani kade kade e popameten od Gwujo,za Ivanov pa da ne praam muabet,taka da ke izigraat taktika so SDSM,ne se glupi,eventualno bi se spoile so Gwujo ako igraat na podelba na zapadna Makedonija,pa sea ti vidi,ovie ovcive bas mozat da gi strizat.
Da da celo vreme brkate bugarski vesterki i podelba na Makedonija i
povtorno vleguvate od poraz vo poraz, nesto ne e vo red ili narodot e glup ili vie treba da ja smenite taktikata. ne mislam deka narodot e glup.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Mislam deka go otece zborov,iam doma Vujaklija,ti ja pozajmam na kratko,so vikas a?Ti kazuvam Budzaku ti e so gwujo-dpmne,i nema da povtoruvam zasto,mislam deka e jasno vekje,a toa sto ne vi vlaga u crpkata toa e druga rabota,Selmani ide so Frcko.
Hahaha :pos: не биди смешна, од кај сеа па со Фрле, Селмани иде со Груевски да влезе во власта.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Da da celo vreme brkate bugarski vesterki i podelba na Makedonija i
povtorno vleguvate od poraz vo poraz, nesto ne e vo red ili narodot e glup ili vie treba da ja smenite taktikata. ne mislam deka narodot e glup.
Sami ke si ja zaebeme idninata,kaj Srbite ne mrazat,radi Kosovo,Grcine ne popustaat,drugite od balkanot ne gledaat so sozaluvanje,ostanete si gordi makedonci,izolirani od svetot,sto da vi kazam,a ako mislite deka so Gwujo ke vlezete u EU bez promena na ime e GADNO STE SE SJEBALI,na Bakojani moze voda da i nosi.
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
E pa mene ako me prasas ne sakam vo EU za da promenam ime, a ako ti ne si srekna
taka odi preseli se vo Grcija ili Bugarija pa ke bides vo EU.
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Дали го има вујаклија терминот букефализација и хунзинизација.4 порази еден за друг и уво не ги боли овие од СДСМ.И тоа маклу членство што остана ке избега преку глава им е.Како рекол Иус полесно ке видиш дрвце у туго око него греда во свое
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Љубе го нема па сеа не би знаел за кого би гласал ...:nesum:
 
Член од
24 март 2009
Мислења
22
Поени од реакции
1
Sami ke si ja zaebeme idninata,kaj Srbite ne mrazat,radi Kosovo,Grcine ne popustaat,drugite od balkanot ne gledaat so sozaluvanje,ostanete si gordi makedonci,izolirani od svetot,sto da vi kazam,a ako mislite deka so Gwujo ke vlezete u EU bez promena na ime e GADNO STE SE SJEBALI,na Bakojani moze voda da i nosi.
Zona te citam i me isprovocira pa specijalno se registrirav za da dadam komentar!!!
Aj vaka kazi mi Dali misis ti deka Ivanov i Gruevski voedno ne SAKAAT da vlezeme vo Ey?!?!?!?
Dali mislis deka so SDSM ke vlezeme vo Ey,,ti padna lo li na pamet deka eden od najgolemite DOMASNI Makedonski dusmani e Frckovski?!?!??!
Dali mislis deka i so promena na imeto taka LESNO ke vlezeme vo Ey?!?!?
Ne li pomisluvas deka i plasticna operacija da napravime treba maka da izmacime dodeka staneme polnopravna clenka na Ey?!?!?!

EPA AJ KAZI MI DALI VREDI DA SE STAVI NA KOCKA SE?!?!?TREBA LI DA VLEZEME U KAZINO U GRCIJA I DA STAVIME NA CRNO SE!!!!!!!??????
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Zona te citam i me isprovocira pa specijalno se registrirav za da dadam komentar!!!
Aj vaka kazi mi Dali misis ti deka Ivanov i Gruevski voedno ne SAKAAT da vlezeme vo Ey?!?!?!?
Dali mislis deka so SDSM ke vlezeme vo Ey,,ti padna lo li na pamet deka eden od najgolemite DOMASNI Makedonski dusmani e Frckovski?!?!??!
Dali mislis deka i so promena na imeto taka LESNO ke vlezeme vo Ey?!?!?
Ne li pomisluvas deka i plasticna operacija da napravime treba maka da izmacime dodeka staneme polnopravna clenka na Ey?!?!?!

EPA AJ KAZI MI DALI VREDI DA SE STAVI NA KOCKA SE?!?!?TREBA LI DA VLEZEME U KAZINO U GRCIJA I DA STAVIME NA CRNO SE!!!!!!!??????
Abe Vlatko mislis deka mozes na magareno da mu kazes da ne rika?
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Нема одговори на вакви прашања ке чуеш ти си Хунз антички македонец и толку СЕ БАРАЈ АМА ОБЈАСНУВАЊЕ ОД СДС НЕ БАРАЈ ТОА ТИ Е СОЛ У ЖИВА РАНА.Доколку СДСМ се вратат на власт ке бидеме во идилата од 1992-1998 и о 2002-2006 кога се беше се европско стандард голем бевме на чекор од решавање на спорот за името.Ама овој клет народ не казнува од 2005-2009 а ние сме толку исправни:pos2::pos2::pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom