Претседателски избори втор круг: Ѓорѓе Иванов е новиот претседател на Македонија!

Кој ќе биде новиот претседател на Македонија?

  • Ѓорѓе Иванов - ВМРО ДПМНЕ

    Гласови: 207 48,3%
  • Љубомир Фрчковски - СДСМ

    Гласови: 143 33,3%
  • Нема да гласам / сеуште не определен

    Гласови: 40 9,3%
  • Ќе го поништам ливчето, не сакам да гласам за ниту еден од кандидатите.

    Гласови: 39 9,1%

  • Вкупно гласачи
    429
Статус
Затворена за нови мислења.
Z

Zona Pelucida

Гостин
Реков и пак ќе речам - никој од понудените 7 не сакам да ми биде претседател.

Уште од почеток не го сакав „фаворитот“ Иванов.

Е сеа, размислувам дали во вториот круг да гласам за Фрчко или да нацртам на ливчето некој интересен цртеж кој би го насмеал избирачкиот одбор :tv:
Не го троши гласачкото право за џабе,и не ги слушај другите,имаш време до 5-ти април,размислувај со своја глава:smir:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Поарно крава отколку предавник и криминалец
да :pos2:
патем имаше и многу кои гласаа против фрчко предавникот ... а не дека подржувале некој ...

и биста да стаат наместо Иванов ќе гласам за бистата а не за фрчко предавникот ..
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
да :pos2:
патем имаше и многу кои гласаа против фрчко предавникот ... а не дека подржувале некој ...

и биста да стаат наместо Иванов ќе гласам за бистата а не за фрчко предавникот ..
Толку ти сече
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
да да ...
доволно ми сече ако ништо друго да препознаам предавник ...
А ти за претседател гласаш или за вмро?А љубе ако беше во втор круг што ќе праеше.Љубе ти е вмро не она твоето мајмунче
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Crazy in Love напиша:
Предложи го дедо ти на наредните избори.

Јас верувам во Ѓорѓе Иванов. Тоа е мое мислење и точка.
Ја искрено би гласал за дедо и на Тамарче. Не за друго, бар дедо и коа ќе го прашаат некаде низ светот зошто не може да сврзе два збора, ќе рече толку школо имам (Тамарче извини, може чоекот стварно е учен, ама демек овој со бугарскава фаца бил ептен).

Иначе, ја дефинитивно од изборот кој го имам, ќе гласам за самоубиство, ама за типов шо не знае да бекне, не гласам.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
А ти за претседател гласаш или за вмро?А љубе ако беше во втор круг што ќе праеше.Љубе ти е вмро не она твоето мајмунче
Кај е Љубе Вмро бре, коалиција е со Сдс.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
така ти мислиш ...
Беше ли ти на плоштад да чекаш илии на аеродром да славиш,што ти ја бранел Македонија,сите вмровци се лупавте во гради за Љубе од коа ви го сврте грбот Грујо ви го испра паметот,остани си доследен на твоите верувања,и не го мењај мислењето врз основа на тоа што ќе ти кажат во пратија,имаш мозок,користи го!!!!!
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Не го троши гласачкото право за џабе,и не ги слушај другите,имаш време до 5-ти април,размислувај со своја глава:smir:
Да де, секогаш размислувам со моја глава, а не со главата на шефот на партијата :pipi:

Туку, ај советувај ме, и искажи се јасно, не пишувај вака меѓу редови, кажи ми за кого треба да гласам?
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Zona Pelucida
Ненадарена од природата

Ова кажува доволно за тебе
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Втор пат го слушам ова,смисли нешто пооригинално

Да де, секогаш размислувам со моја глава, а не со главата на шефот на партијата :pipi:

Туку, ај советувај ме, и искажи се јасно, не пишувај вака меѓу редови, кажи ми за кого треба да гласам?
Ни јас ни фановите на дотичниот грујо неможат да ти кажат за кого да гласаш,секој си гласа со свој памет,ќе има тв-дуели се надевам ако не кида Џолета пак,па ќе може да си оформиш мислење.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom