Претседателски избори втор круг: Ѓорѓе Иванов е новиот претседател на Македонија!

Кој ќе биде новиот претседател на Македонија?

  • Ѓорѓе Иванов - ВМРО ДПМНЕ

    Гласови: 207 48,3%
  • Љубомир Фрчковски - СДСМ

    Гласови: 143 33,3%
  • Нема да гласам / сеуште не определен

    Гласови: 40 9,3%
  • Ќе го поништам ливчето, не сакам да гласам за ниту еден од кандидатите.

    Гласови: 39 9,1%

  • Вкупно гласачи
    429
Статус
Затворена за нови мислења.

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Каков дебакал на Комуњарите а они слават. Голтари.
Вчера Бучко на пресот изјавува, Сеуште не е изгубено, можеби во вториот круг ке нема излезеност од 50%.
Срамота се вадат на таа карта, да не излезе народот на гласање.:kesa:
Вчера Б(а)УЧКо си тресна уште една од „неговите„..зелени ги нарекуваат..
А и што тука може..кога е дојден од ДемирХисарско..а тамо.....
И најверојатно...ако е умен (и овојпат) навредениот..и ќе му „лапне„ арна паричка..исто ко и „онојпат„...на Шврчковски што му зема ...де..
:pipi:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Предложи го дедо ти на наредните избори.

Јас верувам во Ѓорѓе Иванов. Тоа е мое мислење и точка. Не мораш да ми реплицираш.

Ако си присуствувала барем на едно од неговите предавања би ја осетила енергијата која ја дава и познавањата кои ги има.
Крејзи, доста жити се со тие твојте предавања.
Реков претходно, и јас имам професори достојни за да бидат претседателски кандидати, можеби и подостојни од Иванов, кој фрла клетви до седмо колено :)pos:), и кој Македонија ја споредува со Космодиск :)pos:)

Никој не рече да не бидиш за Иванов, ама и мое е правото да ти се спротиставам и да си кажам мое мислење.

Или Иванов ве учеше да ќутите и да не влегвате во дуел, како што тој претпочита?
Знаев. :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Зашто отварате нова тема, јасна е состојбата, комунистиве се минато.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Крејзи, доста жити се со тие твојте предавања.
Реков претходно, и јас имам професори достојни за да бидат претседателски кандидати, можеби и подостојни од Иванов, кој фрла клетви до седмо колено :)pos:), и кој Македонија ја споредува со Космодиск :)pos:)

Никој не рече да не бидиш за Иванов, ама и мое е правото да ти се спротиставам и да си кажам мое мислење.

Или Иванов ве учеше да ќутите и да не влегвате во дуел, како што тој претпочита?
Знаев. :)
Не, туку немам намера да дискутирам зашто ќе си го искористам моето легитимно право на глас.

И не ми ги врти зборовите немаш поима што не учел нас Иванов, како човек и како професор пола од луѓето во Македонија не можат на мал прст да му се фатат.

И Тамарче, доста со твоите ставови како ти се да знаеш и како се што е твој став е најправилно.

Пријатно и гласај за кого сакаш, ама на мене веќе во ниедна тема во иднина да не ми реплицираш.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.413
Поени од реакции
5.694
Ostanaa vo vtor krug , edniot koj ne go biva za pretsedatel (Ivanov) , edniot totalno isprlaven so valkanosti od sekoj tip (Frckovski).

Znaci ne vredi da se glasa za niedniot , ke pobedi Ivanov , i ke bide najslabiot pretsedatel na Makedonija , ic ne mi e simpaticen , mnogu mi izgleda smotan.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Не, туку немам намера да дискутирам зашто ќе си го искористам моето легитимно право на глас.
Кога твоите професори ќе бидат поканувани од најпризнаетите правни факултети и факултети за политички науки во Америка да предаваат, нека се кандидираат.

И не ми ги врти зборовите немаш поима што не учел нас Иванов, како човек и како професор пола од луѓето во Македонија не можат на мал прст да му се фатат.

И Тамарче, доста со твоите ставови како ти се да знаеш и како се што е твој став е најправилно.

Пријатно и гласај за кого сакаш, ама на мене веќе во ниедна тема во иднина да не ми реплицираш.
Оти, ќе ме банираш или?..
Не ти го сфаќам муабетот Крејзи, воопшто. Ако сакам ќе реплицирам, мое е правото.

Господ да чува. Сега па ни да зборни некој не можи.
И не било тоталитаризам. :)
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Фрчко дефинитивно. Иако не го сака многу, барем ми е поасален од Ѓорѓе Иванов, кој, со извинување до сите негови поддржувачи, ми делува на човек извлечен од нива кој не може асално да склопи две реченици. Додатна негативна работа беше што се уплаши да дојде во петокот на дуел и дојде на 20 минути пред крај. Претседателот треба да е репрезентативен, да се бори за своите ставови, а не да се плаши да се соочи со конкурентите. Не сум партиски определена и гласав за сосема трет човек, ама кога би бирала, а треба да бирам помеѓу овие двајца, дефинитивно ќе гласам за Фрчко.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Оти, ќе ме банираш или?..
Не ти го сфаќам муабетот Крејзи, воопшто. Ако сакам ќе реплицирам, мое е правото.

Господ да чува. Сега па ни да зборни некој не можи.
И не било тоталитаризам. :)
Пер свати, професор е не е заебанција. Космодискот е решението за све. Газ стопанкин.

Фрле фор президент, Фрле фор хоуп.
Шиткам маици со Фрле у Обама стил праени, ефтино:)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Кандидати за претседател
Ѓорге Иванов 343.374
Љубомир Фрчкоски 200.316
Имер Селмани 146.795
Љубе Бошкоски 145.638
Агрон Буџаку 73.567
Нано Ружин 39.645
Мируше Хоџа 30.281


Собирајте, одземајте, додавајте :)))
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Фрчко дефинитивно. Иако не го сака многу, барем ми е поасален од Ѓорѓе Иванов, кој, со извинување до сите негови поддржувачи, ми делува на човек извлечен од нива кој не може асално да склопи две реченици. Додатна негативна работа беше што се уплаши да дојде во петокот на дуел и дојде на 20 минути пред крај. Претседателот треба да е репрезентативен, да се бори за своите ставови, а не да се плаши да се соочи со конкурентите. Не сум партиски определена и гласав за сосема трет човек, ама кога би бирала, а треба да бирам помеѓу овие двајца, дефинитивно ќе гласам за Фрчко.
ТЕПАНА ЛИ СИ СКОРО...??
пс
Извини..за мојата индискреција..само чиста човечка радозналост..хехехе ????
:pipi:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Се знае тој што победи сега ќе победи и тогаш:helou:
иначе што викате Љубе ќе ги дадел гласовите на фрки нема Љубе кои гласови да ги даде него сега го гласаа бранителите и некои од членството на Вмро Дпмне така да во 2 круг се знае тие за кого ќе гласаат:pipi:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
џоле космодиск клетвар трети vs. фрчко државјанковски фрле.
уф тешко, кој од кој поубав избор. лепота!
едниот незнае да гукне, другиот се отепуе од серење :pos:
мада, фрле ми е боље, ем ради јебачкиот фриз, а овој другиов со "р"-то...
повелете:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Деца бе азбукава ќе ја смениме наместо Р ќе имаме W.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Добро бе уште не ми е јасно.....абе вие од СДС сите сте удрени со мокар чорап...

Па со кој памет уште се надевате за победа во втор круг....зошто сакате да бидете ретардирани кога ви се посочени фактите при здрав разум????

И уште една работа....никогаш нема да имам позитивно мислење за СДС се додека не ви текне да се критикувате самите меѓу себе за состојбата....оти ми јадете бурек дека Грујо шо ќе речел така правеле од ВМРО....а вие сте бетер...страв ви е да живеете во реалноста...оти Б.Ц има тешка рака:pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom