Претседателски избори втор круг: Ѓорѓе Иванов е новиот претседател на Македонија!

Кој ќе биде новиот претседател на Македонија?

  • Ѓорѓе Иванов - ВМРО ДПМНЕ

    Гласови: 207 48,3%
  • Љубомир Фрчковски - СДСМ

    Гласови: 143 33,3%
  • Нема да гласам / сеуште не определен

    Гласови: 40 9,3%
  • Ќе го поништам ливчето, не сакам да гласам за ниту еден од кандидатите.

    Гласови: 39 9,1%

  • Вкупно гласачи
    429
Статус
Затворена за нови мислења.

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
Bi trebalo da e se jasno vo 2 krug koj ke bide pretsedatel , no da vidime mislenja :toe:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Ако паметно ги искористат граѓаните гласовите што ги дадоа за останатите членови се знае дека Фрчко ќе биде претседател,а знам дека ќе успеат во тоа.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
зар е потребно да се стави анкета ...
:pos2:
се знае кој е претседател :wink:

Ако паметно ги искористат граѓаните гласовите што ги дадоа за останатите членови се знае дека Фрчко ќе биде претседател,а знам дека ќе успеат во тоа.

непоправливи сте еј :pos2:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Буџаку му дават на Хорхе,
Селмани на Хорхе,
Љубе не знам на кој
Фрле + Нано
Мируше...незначително.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ако паметно ги искористат граѓаните гласовите што ги дадоа за останатите членови се знае дека Фрчко ќе биде претседател,а знам дека ќе успеат во тоа.
Фрчко за претседател? Ова сериозна си... и да фала Богу што си една од ретките за Фрчко и примероците како тебе се ретки.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Буџаку му дават на Хорхе,
Селмани на Хорхе,
Љубе не знам на кој
Фрле + Нано
Мируше...незначително.
Не биди толку сигурен за Селмани,и тој сака у ЕУ да влезе,знае дека Џолета му е неисплатлива варијанта,така да тие што гласаа за него незнам баш дали ќе гласаат за дотичниот Хорхе.Љубета може да коалицира со СДСМ,повероватно ми е тоа.Од Нано сигурно кај Фрчко идат гласовите,и од кај Хоџа.Единствено Буџаку што има договор со вмро.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Не биди толку сигурен за Селмани,и тој сака у ЕУ да влезе,знае дека Џолета му е неисплатлива варијанта,така да тие што гласаа за него незнам баш дали ќе гласаат за дотичниот Хорхе.Љубета може да коалицира со СДСМ,повероватно ми е тоа.Од Нано сигурно кај Фрчко идат гласовите,и од кај Хоџа.Единствено Буџаку што има договор со вмро.
Селмани му дава на својот добар пријател Гвујо, верувај. Гласачкото тело на Љубе пре би гласало за Вемеро, него за Сдсм. Луѓево гледаат партија, за жал.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
СДСМ да имаше малку поасален кандидат ќе имаа добри шанси.
Неможам да сватам зошто Фрчко, најлошата варијанта ја одбраа.
Сега ќе треба на бојкот да размислуваат.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Селмани му дава на својот добар пријател Гвујо, верувај. Гласачкото тело на Љубе пре би гласало за Вемеро, него за Сдсм. Луѓево гледаат партија, за жал.
Е да,многу знаат зашто гласаат за Ѓорѓе,ти викам сега ако ја покажат својата итрина СДСМ може да победат,да коалицираат со другите членови,паметни се,ќе им текне нешто.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Се знае веќе Иванов дека ќе победи.
На Бошковски гласовиве ќе одат кај Вмро, другиве не ни мора да се спомињаат.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Не биди толку сигурен за Селмани,и тој сака у ЕУ да влезе,знае дека Џолета му е неисплатлива варијанта,така да тие што гласаа за него незнам баш дали ќе гласаат за дотичниот Хорхе.Љубета може да коалицира со СДСМ,повероватно ми е тоа.Од Нано сигурно кај Фрчко идат гласовите,и од кај Хоџа.Единствено Буџаку што има договор со вмро.
Пазете го постов на Зона:

Sum imala nekoja baba sto se baftala so karti,pretskazuvanja,gleanje na gravcinja,tolkuvanje na sonovi i slicno,moze ja iam neso nasledeno od nea.Ednas si sedevme so sestra mi i se praevme neso muabet,i taman da mi kaze ona edna slucka od prethodniot den,jas se isklucuvam 2 sekundi,mi doagja slikata u glava zatoa so i se desilo,ja prekinuvam i i kazuvam so napravila,a od kaj ke go znam toa,koa se nemavme videno,nitu pak praeno muabet prethodno,hmmm,cudno
Дали имаш повторно некоја визија :pos2::pos2::pos2:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
СДСМ да имаше малку поасален кандидат ќе имаа добри шанси.
Неможам да сватам зошто Фрчко, најлошата варијанта ја одбраа.
Сега ќе треба на бојкот да размислуваат.
Следиш политика од самите почетоци или само сега кога Гвујо дојде на власт,да следеше од одамна немаше да мислиш така за Фрчко.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Е да,многу знаат зашто гласаат за Ѓорѓе,ти викам сега ако ја покажат својата итрина СДСМ може да победат,да коалицираат со другите членови,паметни се,ќе им текне нешто.
Еве пример ќе коалицира со Бошковски за џабе им е кога народот ги дава гласовите а не Бошковски или Селмани.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom