Дали ВМРО освои 150.000 гласови помалку од претходните избори?

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Еве го ДИК:
Во првиот круг на локалните избори избрани се градоначалници во 32 општини, ВМРО-ДПМНЕ освои 23, СДСМ и ДУИ по четири и Демократската партија на Турците едно градоначалничко место.

Резултатот ВМРО-ДПМНЕ:СДСМ е 24:4.
Не е 0:0.

Гледам весели математики кај СДСМ, тотално пропаднале.
Некој календар да им однесеше.
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Од 130 000 гласа за Љубе 70 000-80 000 ке одат за Ѓорге Иванов, новиот Претседател на Македонија
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Дали освестување би било да гласам за бранко, гробарот на Македонската економија?
Среќа што младиве имаат интернет. Фала богу има и youtube. Има снимки од сите изјави на сдс-елитата што ја упропасти државава. Младите ги изгуби сдсм за секогаш. Додека таа партија не се промени 100 посто, нема да дојде на власт.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Дали освестување би било да гласам за бранко, гробарот на Македонската економија?
A sega kako zivees,gleam se bogatasi po makedonijava,u grad site so 1000-ki iskacaat,od diesel kupuvaat.Btw Branko ne e kriv za toa,neli Gvujo e tezok ekonomist,sto mesas babi i zabi.

Среќа што младиве имаат интернет. Фала богу има и youtube. Има снимки од сите изјави на сдс-елитата што ја упропасти државава. Младите ги изгуби сдсм за секогаш. Додека таа партија не се промени 100 посто, нема да дојде на власт.
Pa da polesno e da isperes novopecen mozok,ili kako sto bi rekol Frcko:Lesno e da dupis zbuneta osoba.
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
A sega kako zivees,gleam se bogatasi po makedonijava,u grad site so 1000-ki iskacaat,od diesel kupuvaat.Btw Branko ne e kriv za toa,neli Gvujo e tezok ekonomist,sto mesas babi i zabi.
Тебе ти треба итно вградување на поголема меморија во твојот процесор (мозок)

Грујо е од вчера бре дете, врати се од 91 навака

Грујо неможе само да напрај подобро да е, а лошо е од 91

Грујо е крив шо не е подобро, а не е крив шо е многу лошо,

А за луѓето во Македонија, и те како имаат пари, па иначе како би оделе на шопинзи по Солун, како ќе праќаат сопруги на 8ми март во Солун, како одат на одмори во гејланд?????
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
А за луѓето во Македонија, и те како имаат пари, па иначе како би оделе на шопинзи по Солун, како ќе праќаат сопруги на 8ми март во Солун, како одат на одмори во гејланд?????
Da idat tie sto privatno si rabotat,toa e samo spasot.
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Da idat tie sto privatno si rabotat,toa e samo spasot.
хахахахаахахаха, хахахахахаха спасот е тоа велиш? па земи работи си приватно бе ак ти држи газот, што чекаш друг да те почеша....

Убо било ко мал да ги глеаше македонските народни приказни имаше една, ја памтам и ќе ја памтам...

„Волкот е голем во вратот, заш сам си фаќа овци“
- јас живеам по оваа, и не свршувам на политичари и не чекам од нив ништо..., може за тоа одам и подалеку од гејланд (каде што и никогаш не сум бил)
 
S

smart ass

Гостин
A sega kako zivees,gleam se bogatasi po makedonijava,u grad site so 1000-ki iskacaat,od diesel kupuvaat.Btw Branko ne e kriv za toa,neli Gvujo e tezok ekonomist,sto mesas babi i zabi.


Pa da polesno e da isperes novopecen mozok,ili kako sto bi rekol Frcko:Lesno e da dupis zbuneta osoba.
как бе бранко не е крив кој е дедо мраз он беше премиер кога се смени името ,кога се смени знамето ,150 000 косовари им даде државјанство за да гласат за него пеколна приватизација итн.....
и како што кажа пере грујо може само да подобри оти полошо и нема
а патем овие се председателски избори помегу двајца професори од кои едниот е фрчко......добро познат на македонската јавност и џорџе ........помалку познат но барем човекот нема афери позади него:toe:
а ти замижуваш пред овие работи
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Најдобро да се соберат гласовите за советници во општините и ќе се види кој колку гласа добил/изгубил. Љубе нема улога во тие гласови.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
A sega kako zivees,gleam se bogatasi po makedonijava,u grad site so 1000-ki iskacaat,od diesel kupuvaat.Btw Branko ne e kriv za toa,neli Gvujo e tezok ekonomist,sto mesas babi i zabi.
Кој дел од мозокот го користиш ти момак?? Меѓуножниот? Абе од капитализам ни е ваква државава.. Кој има, има.. Кој нема даби имал.. Така сакаш да кажиш ти?? Оти сите од СДСМ, ги торија магарињата?? А што викаш дека Грујо е тежок економист, побарај низ форумов ке видиш кој водел подобра политика до сега.. Сакаш Да Се Муваме(СДСМ) или ВМРО- ДПМНЕ!! И кога тебе би те тепале 10 души ти како ке ја сносиш болката?? Како еден да те тепа??

Pa da polesno e da isperes novopecen mozok,ili kako sto bi rekol Frcko:Lesno e da dupis zbuneta osoba.
Да да.. Од тоа многу знаење на луѓе како Фрчко, Бране, Бучко стигнавме до ова дереџе!!
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
A sega kako zivees,gleam se bogatasi po makedonijava,u grad site so 1000-ki iskacaat,od diesel kupuvaat.Btw Branko ne e kriv za toa,neli Gvujo e tezok ekonomist,sto mesas babi i zabi.


Pa da polesno e da isperes novopecen mozok,ili kako sto bi rekol Frcko:Lesno e da dupis zbuneta osoba.
Да ама фрчко заборави да ви напомене дека поради тоа што тие кои не се со новопечен мозок и не збунети па да ги дупи некој не живеат вечно ид ека треба да иам некој млад со новопечен мозок и нови луди идеи за ја наследи партијата.
Да не испадне со сдс како во вицот со старите римјани:
Зошто изумреле старите римјани?
Зошто биле стари.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Вмро како што гледам освои повеќе од лани во Јуни. А не помалку.

Туку што е работата Сдс освои помалку. Јуни 2008 230.000 Сега 200.000
 

Kajgana Shop

На врв Bottom