Изборни резултати од Локални избори 2009 (генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Така брате!На овие избори СДСМ доби повеќе од очекуваното.Тие се победници на овие избори.Ако може некој да ги Гласовите во општините каде е неизвесно(поготово кај што води СДСМ).
Овај па озбилно го сфати :pos2:
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
Сега ДПМНЕ имаат целосна власт во Р.Македонија.
Нема веќе "не блокираат", "сопки ставаат" и што уште не знам не.
И нема веќе за 4 години не може да постигнеме - сакам работни места отварање, инвестиции да фрчат на сите страни, покачување на стандардот итн,итн.

Само немој после за 2-3 години некој да им е крив ,оти ако не исполнат тоа што ветуваат маме ќе им е....

Ах да, да ја поздравам само Виолета Аларова и нејзиното заминување во пензија како најуспешен градоначалник во Р.М.
,и да му посакам на новиот градоначалник да продолжи по нејзините стапки.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Ako gi prashash Skopjani kje ja pratat Alarova na elektrichna stolica od shto raboteshe poshteno,go napolni centarot so divogradbi.

ЉОЉ, кажете што победија овие лузериве на овие избори, за џабе се фали Емилијан, глупо чоече ебаго.
Vidi gi opshtinite i napraj matematika na glasovite osvoeni t.e. brojkata EBAGO :helou:

Само немој после за 2-3 години некој да им е крив
Nema da docheka 2-3godini Grujo.Prosto e,Branko se vrakja vo SDSM.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
25
Поени од реакции
0


Nema da docheka 2-3godini Grujo.Prosto e,Branko se vrakja vo SDSM.[/QUOTE]




А Бранко ако се врати ке теце мед и млеко? Ајде Бегај времето на бранко заврси не му ни треба да се врати има доволно црни дамки
и мозе само по надолна линија да оди неговата СДСМ..
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Ako gi prashash Skopjani kje ja pratat Alarova na elektrichna stolica od shto raboteshe poshteno,go napolni centarot so divogradbi.



Vidi gi opshtinite i napraj matematika na glasovite osvoeni t.e. brojkata EBAGO :helou:



Nema da docheka 2-3godini Grujo.Prosto e,Branko se vrakja vo SDSM.
e so koga ke se vrati firerot????

aman de mislev si SDS ne brankovist...razbiram da branis SDS ama tuka me razocara:jaj::jaj:...

vidi sega VMRO ne se krsti na ljubco..taka treba i vie so SDS pratete go vo penzija najposteno i tolku...pa ne gledam on nisto da napravi osven da go prati SDSM vo klasicen nokdaun SDSM:toe:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Бранко од Сдсм во историја.
Istorija ili ne na zhalost na Grujo se vrakja pak.

А Бранко ако се врати ке теце мед и млеко?
Mozhe nema da teche med i mleko ama Grujo kje padni na predvremeni,slichno na Ljubcho samo polosho_Odamna e smislena strategijata kaj Branko,se cheka Maj :helou:

e so koga ke se vrati firerot????
Nemozhe dvajca fireri da ima,eden e firer,Gruevski!A shom kje padni nema vrakjanje,kje go snajdi dpBne ona sho ja snajde Narodna.
 
Член од
27 февруари 2009
Мислења
22
Поени од реакции
1
Istorija ili ne na zhalost na Grujo se vrakja pak.



Mozhe nema da teche med i mleko ama Grujo kje padni na predvremeni,slichno na Ljubcho samo polosho_Odamna e smislena strategijata kaj Branko,se cheka Maj :helou:



Nemozhe dvajca fireri da ima,eden e firer,Gruevski!A shom kje padni nema vrakjanje,kje go snajdi dpBne ona sho ja snajde Narodna.

Ej samoubico .......vi cestitam na pobedata,stvarno bez sala lom napravivte go rasturivte VMRO (4 selski kmetovi) i vi posakuvam pod vodstvo na ovie doblesni luge vo SDS da pobeduvate vaka i vo narednive 20 godini.
PS: Nemojte da dozvolite glupi progresivni sili da vi ja rasturat najakata ,najmudrata,najpostenata CEKA vo ovie 19 godini nacelo so B.C. Zajko Mafija,Tito,KIrce Pederce i ostanata mlada napredna generacija.

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::baeh::baeh::baeh::baeh::baeh::baeh::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Nema da docheka 2-3godini Grujo.Prosto e,Branko se vrakja vo SDSM.
Со Бранко и со сегашното раководство во централата и по општините, не се надевајте дека ќе го падните Груевски. Напротив ќе се срамите уште долго време и ќе ви паѓа рејтингот.

Треба да се ребрендирате, (наново да почните со нови луѓе) а не да одите со стари финти, веќе видена работа е тоа, и зато ви избега членството, шо ги туркате луѓето а поединците да се истакнат.

Николче и Илинка не се будали шо се тргнаја настрана.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Za site onie shto lechat kompleksi so Branko Crvenkoski,so najgolemo zadovolstvo :

Црвенковски: Ќе му ја исполнам желбата на Груевски да се соочиме на избори

Претседателот Брако Црвенковски денеска излезе со одговор на обвинувањата од страна на Владата на неговите одуки за аболиција на струмичкиот градоначалник Зора Заев и непотпишувањето на шесте закони, истакнувајќи дека се неосновани оти тој единствено го почитувал Уставот од кој произлегува неговото право да помилува обвинети. Црвенковски истакна дека неговиот единствен и примарен мотив, и покрај, како што рече крупните морални дилеми, за овие одлуки било нормализирање на парламентарната демократија во земјава и враќaње на опозицијата во Собранието.
“Секој оној кој не гледа на ова како на проблем кој треба да се реши, не знае што е демократија и не сака да ја види Македонија во ЕУ и НАТО. Зошто премиерот Никола Груевски не покрена никаква иницијатива и не покажа елементарна загриженост за ваквата состојба“, рече претседателот Црвенковски на денешната прес конференција.
Во однос на обввинувањата за преседани од страна на Црвенковски, претседателот на државата јавно му упати прашање на премиерот Груевски, зошто не го споменува “најгоемиот преседан во историјата на македонското судство кога Судскиот кривичен совет во два наврати преиначи одлука на надлежниот истражен судија?“.
“Господине Груевски, еден поранешен министер од редовите на ВМРО-ДПМНЕ по изборите во 1998 изјави “Сега кога конечно ја грабнавме власта, никој никогаш нема да ни ја земе и ќе владееме во следните 100 години“. Топло ви препорачувам да не влегувате и вие во таков филм, бидејќи бидете уверени дека и вашиот ќе заврши исто како и претходниот“, рече Црвенковски.
Во контекст на јавниот повик од Груевски до Црвенковски да се кандидира на претседателските избори за да се соочат, претседателот истакна дека ќе му ја исполни желбата, но не на претседателски, туку на парламентарни избори.
“Ќе се соочиме на парламентарни избори кога и да се одржат. Ви ветувам дека вистинската политичка битка за вас, допрва почнува“, му порача претседателот Црвенковски на премиерот Груевски.
Тој воедно потврди дека по истекување на неговиот претседателски мандат се враќа и активно ќе учествува СДСМ и ќе стори се што е во негова моќ да ја афирмира политиката на партијата, без неговото враќање во редовите на СДСМ да го условува со раководна функција во партијата.
Во однос на можноста за надминување на блокадата во Собранието, Црвенковски рече дека спикерот Вељановски на првата наредна седница да ги стави петте спорни закони (Указот за законот за јазици вчера веќе претседателот го потпишал) и парламентарното мнозинство да ги изгласа повторно.
“Истиот ден јас ќе ги потпишам указите“, рече Црвенковски.
Тој и спикерот на Собранието денеска ќе одржат средба на оваа тема, но претседателот на државата не сакаше однапред да дава коментар.
Во врска со, како што рече, медиумската кампања против него и хистеријата во изминатите две недели од страна на досега непознати т.н. невладини организации, претседателот порача:
“Ако имате намера да ме уплашите, ако имате намера со ваков притисок да ме замолчите се обраќате на погрешна адреса. Баталете ја таа работа, не губете време, не трошете пари и енергија залудно. Оваа политика која ја спроведувам е политика во која верувам и од која јас нема да отстапам“.
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Za site onie shto lechat kompleksi so Branko Crvenkoski,so najgolemo zadovolstvo :
И со ова наседна на фората на ВМРО и сеа СДС со Бане ќе изгубат ан следни избори 100 посто. Бане и комнани имаат премногу дамки за да им се верува. Грујо не е сјаен, ама барем нема Бачило и Иснифарис.
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
БУУУ...плашете се деца Бранко се враќа.....

 
R

RAYTHEON23

Гостин
Za site onie shto lechat kompleksi so Branko Crvenkoski,so najgolemo zadovolstvo :
zadovolstvoto e tvoe..a replikata moja..

e sega koj toa se plasi od brankpo...ima li takov,pa ako se vrati vo SDSM ke gi dotepa:vozbud::vozbud:

i duri togas gvujo ke bide firer veruj mi..treba reforma ne go spori toa B.C e so pominat rok pa imame hasapi i kasapi standardi neli??

ZBORAM REORGANIZACIJA ne B.C-ovizacija i slepa verba u nego...so napravi on dobro za makedonija osven sto dokaza deka barem ima stav i ne otstapuva...so e ova SDS biblija....mesijata???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom