Македонци има во Бугарија - и тоа среде Софија

Член од
20 јуни 2007
Мислења
809
Поени од реакции
18
Вистината е дека БГ от ништо не зависи од МК. Нито економски, нито сте ни на некои жажен пат. Па вие сте по малко од Софиа. А МК сега зависи од БГ. И ного е смешно кога бугарите сакаме добри односи, а вие не.
Аи бидете здрави. Ова шо сакаате ке го добиете.
Аааа, па тука те чекав бре Бугарче, значи сепак вас не ве боли курот за некакви добрососедски односи, туку настапувате од позиција на сила. Да не ви се другарчиња Грциве нешто бе ? Многу сакам кога ќе почнете картите да ги вадите на маса како што треба.

Може е помала Македонија, се сложувам, но и Албанците на Косово беа помалку и помали па види ги каде се сега. :smir:
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
а
da ti ja peat na grobot

шо е бе другар?:toe:
Шо повикало това се обадило. Не навредувам додека не ме навредат
пеење и серење не е исто...едното е добра желба другото навреда

плус не се научи македонски а тоа е казниво
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
951
Поени од реакции
18
плус не се научи македонски а тоа е казниво
Сметам дека петричкиот е македонски, нели? Или грешам.

А ако стануве сбор за пцуене, калнене и навреди нема кои да бие петричани. И фаштат оти са до Рупите.

Ас сум готов да си зема думите назад, ако и другарот ги земе неговите.:toe:

Никогаш не сам сакал да навредам некои, ако е фер.

Аааа, па тука те чекав бре Бугарче, значи сепак вас не ве боли курот за некакви добрососедски односи, туку настапувате од позиција на сила. Да не ви се другарчиња Грциве нешто бе ? Многу сакам кога ќе почнете картите да ги вадите на маса како што треба.

Може е помала Македонија, се сложувам, но и Албанците на Косово беа помалку и помали па види ги каде се сега. :smir:
Не сам кажал вакво нешто. Просто вистината и ми е чудно дека сички бугари имат добро мислене за вас, а вие ги плукате и навредувате.
А спомни си грчкото ембарго и кои ви помогна. Ного малко помнете убавото
 

Soreno

Big Brother
Член од
14 јануари 2009
Мислења
530
Поени од реакции
19
А ако стануве сбор за пцуене, калнене и навреди нема кои да бие петричани. И фаштат оти са до Рупите.


:pos2::pos2::pos2:Ха ха ха , ова веке е аргумент и тотално ме срази. Како гледам и не само мене.
Верно е - со петричани враг да не ставаш.
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
951
Поени од реакции
18
:pos2::pos2::pos2:Ха ха ха , ова веке е аргумент и тотално ме срази. Како гледам и не само мене.
Верно е - со петричани враг да не ставаш.
А ако ти е другар, живото си дава за теб.
Аиде сичко убаво на сите. И на тие дека ме пцуат.:smir:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Има како да нема еве на сликата са таман пет:pos2::pos2::pos2:!
I CAN NOT BELIVE vo 50-setite koga bese LEGALNO DA SI MAKEDONEC imase 3oo ILJADI MAKEDONCI a denes leta nekoja bezveza cifra so 3 do 5000 pa da ne se NA MARS BRE KAKO???

so koj zdrav mozok govorite deka nema makedonci i seir si terate vas ve plasi drugo...OMO ilinden ne planira da bide nacionalna partija TUKU vas ve plasi so ke ima NAD 500000 clenovi i najverojatno koalicija so turcite

zatoa ne pravete se legalno glupi i ne ja sledete politikata koja za zal go unazadi balkanot 50 godini SVESTETE SE
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Тоа е се пропаганда од Скопје, се знае дека ако сакаме Македонија да опстане во Европа може само како северна или славомакедонија , само време губиме со тоа што бараме македонци во соседите кога нема ми во Македонија да има. Лутете ми се на овааа ама така е !
Мора нешто да ти фали веројатно зборуваш со задникот!:uvo:

:zver::aplauz::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:

Се извинувам на сите што не ме прочитаа меѓуредови.
А што пишувањето во редови не ти иде?
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Тези хора некога да са читали државни податочи за населението от 2001 година? Има македонци и те са точно 5071 за 2001 година.Ова са фактите.
Нема заблуда,ни наjмалка.Ова беше плод на договорите между Тито и Георги Димитров.Ова е се.
Само едно ми е интересно,зашто тези хора сметат дека медиумите треба да отразат нивното собиране?!
Дали ова не е вик за привличане уште еднаж на внимание,което отдавна немат?
Нон стоп се преповторуваш со едно исто напишано. Тешко тоа мислите ти одат или пак реалноста не ја гледаш. Што „рејбугаранки“ носиш па вистината не ја гледаш?

ostaj go..ako recat grcite da se soblecema STOKA ponizeni pa da odime vo EU togas on misli i taka treba da napravime...pa ne sme vlekaci de
Помеѓу неговото реално размислување, а тврдам дека длабоко во себе е убеден дека е Македонец и неговиот задник, преку кој зборува стои една бариера која не му дава да го каже вистинското свое мислење. Жално е што таа бариера е толку слина и не му дава вистинските чуства да ги насочи кон устата и таму да ги каже, туку мора да ги насочува кон задникот. Кога ќе успее таа бариера да ја потисне тогаш гласно ќе каже дека е Македонец . До тогаш дел од таа бариера и преку никот ќе ја величи.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Тези хора некога да са читали државни податочи за населението от 2001 година? Има македонци и те са точно 5071 за 2001 година.Ова са фактите.
Нема заблуда,ни наjмалка.Ова беше плод на договорите между Тито и Георги Димитров.Ова е се.
Само едно ми е интересно,зашто тези хора сметат дека медиумите треба да отразат нивното собиране?!
Дали ова не е вик за привличане уште еднаж на внимание,което отдавна немат?
a ovie 5000 patat od kompleks za slava...da ne sakaat da bidatbred pit ili nesto slicno:nenene::nenene::nenene:
pustite da imat partija i po toa popisite da nema civilki policajci..a i tie so se izjasnile ko makedonci da ne gi povikuvaat na 'informativen razgovor'vo policija(taka e so site popisi)zosto 80%od tie potpisi za OMO ilinden bile maltretirani od policija....ako TITO kazal VO bugarija kolku makedonci ima oti ste go slusale...od koga popisite se dogovaraat:pos2::pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom