Дуел помеѓу Зоран Заев и Силвана Бонева

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Абе брат ако не беше криминалец немаше да ја прифати аболицијата, туку фино лепо ке чекаше да дојде правдата. Очигледно се исплаши па другар му Б.Ц. мораше да го аболицира. Абе брат не се ни почнани да се градат патиштата кои му беа планирани во програмата. А за тоа дали е глупача ке видиме на 22.
Во право си...Требаше Заев да си чека во притвор уште едно 5-6 месеци ако не и подолго и после тоа ајде оди си дома, како што се случи во скоро сите фамозни апсења на Владата.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Во право си...Требаше Заев да си чека во притвор уште едно 5-6 месеци ако не и подолго и после тоа ајде оди си дома, како што се случи во скоро сите фамозни апсења на Владата.
Да бе 5-6 месеца и да имаше предвремени и3бори...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
20
Поени од реакции
2
Хехе... овие од СДСМ многу се палат што зајакот викал "Бог да чува"! Од кога комуњарите почнаа толку да го ставаат Господ во уста кога до пред 15 години не сакаа во црква да влезат?! :toe:
Другари и другарки комуњари, проблеми не се решаваат со цинично и некултурно смеење и негирање на се што не ви одговара, а за кое постојат факти и докази! Знам дека вистината кажана во лице многу ве боли и бидејќи немате аргументи за да се одбраните достоинствено, се потсмевате и викате "Бог да чува"! :nenene:
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
1. Судството сите 3наеме дека е корумпирано кај нас, а со оглед на тоа дека ВМРО е на власт, со сигурност 3аев ќе беше во 3атвор, 3атоа што тој што ја ја власта го има и судството. И ти да беше на негово место и ти ќе ја прифатеше, 10000% сигурно.
2. Сичко шо имаше во програмата е направено.

Или ако мислаш на тие патишта шо ги спомна Христов, тие се под државата и на 3аев ич кур не го боли 3а нив. И веќе предвремено ја видовме каква е.

И со среќа нека и е правењето на водоводо, кој веќе е и3граден:pos2:
Сите знаеме дека судството во Македонија е под контрола на СДСМ иако ДПМНЕ го има извршната и законодавната власт. Изгледа не ти се јасни некои работи сеуште. Заев е и ке остане КРИМИНАЛЕЦ. ё
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
А сега слушам сношти после дуелот Силвана кога ојдела у штабо,имало смех:pos2::pos2::pos2:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Хехе... овие од СДСМ многу се палат што зајакот викал "Бог да чува"! Од кога комуњарите почнаа толку да го ставаат Господ во уста кога до пред 15 години не сакаа во црква да влезат?! :toe:
Другари и другарки комуњари, проблеми не се решаваат со цинично и некултурно смеење и негирање на се што не ви одговара, а за кое постојат факти и докази! Знам дека вистината кажана во лице многу ве боли и бидејќи немате аргументи за да се одбраните достоинствено, се потсмевате и викате "Бог да чува"! :nenene:
Да бе, не идевме у црква. И3вини али морам да го кажам, Бог да чува.
Каде ги и3несе она фактите и дока3ите? А 3аев нормално дека ќе и се смее на сите „вицеви“ што ги кажуваше.

Сите знаеме дека судството во Македонија е под контрола на СДСМ иако ДПМНЕ го има извршната и законодавната власт. Изгледа не ти се јасни некои работи сеуште. Заев е и ке остане КРИМИНАЛЕЦ. ё
Да бе не ми се јасни, ај ра3јасни ми ги. Само не3нам шо толко сераш 3а 3аев кога од друга општина си. И ок нека е 3а вас криминалец. Ае сеа дркајте на него:drk:
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Хехе... овие од СДСМ многу се палат што зајакот викал "Бог да чува"! Од кога комуњарите почнаа толку да го ставаат Господ во уста кога до пред 15 години не сакаа во црква да влезат?! :toe:
Другари и другарки комуњари, проблеми не се решаваат со цинично и некултурно смеење и негирање на се што не ви одговара, а за кое постојат факти и докази! Знам дека вистината кажана во лице многу ве боли и бидејќи немате аргументи за да се одбраните достоинствено, се потсмевате и викате "Бог да чува"! :nenene:
Јас очекував нешто малце филмски, кога Заев рече "Бог да чува" како вампир на светлина како што гори така и тој да почнеше да гори, бидејќи нели тој не верува во Господ, тој е Сатаната(сега јасно ви е како ги откраде парите нели).
Преку глава ми е од таквите стереотипи...:tapp:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Да даде Бог Силвана градоначалник на Струмичани да им стане,вака би изгледала една клетва од Џорџе Валандовецот,зошто Валандовчани одсекогаш патеа од комплекс на пониска вредност кон комшиите.:smir:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.760
Поени од реакции
9.927
Јас очекував нешто малце филмски, кога Заев рече "Бог да чува" како вампир на светлина како што гори така и тој да почнеше да гори, бидејќи нели тој не верува во Господ, тој е Сатаната(сега јасно ви е како ги откраде парите нели).
Преку глава ми е од таквите стереотипи...:tapp:
Гледан ти е скечот од К-15? Кога наместо оној што пцуеше, гром го удри на попот. Ништо чудно некој во близина да му ја скинал :pos2: Се зезам :smir:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
неможам да резберам („&*%%....)

како може да му се восхитувате на некого кој се збогатил , поседува 100 фирми , заебава на околу ( него , до него , со него ... )

деца кои немаат право на глас ... „..ка дојде у штабо...“

просто неможам да поверувам какви ли се постови имате создадено .... БРАВО .

како што го гледав јас дуелот Бонева кажа доста работи за кои ЗЗ немаше солиден одговор , кој е реален ќе каже дали било така .

22 е доста близу така да излишни се сите муабети ќе се виде тоа .
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
20
Поени од реакции
2
Јас ѓи кажувам работите такви какви што се, а ако не ви е јасно тоа за црквите и не го знаете, прашајте ги вашите родители, баби или дедовци и ќе ви кажат! Тоа не се стереотипи, а зошто толку ве боли "еволуцијата" на партијата не ми е јасно! Се срамите од партијата?! Кажете си го отворено, имајте доблест, а не да правите вака :kesa:
BTW дали забележавте како зајакот сакаше да ја избегне темата за "Глобал", ама водителот бидејќи 2 пати го праша, овој немаше каде да оди и прифати инаку ќе беше ептен очигледен криминалот што го направил! Но има време, има институции на кои им е работа да контролираат кој што работи и како работи, но тогаш веќе Б.Ц. нема да биде BIG BROTHER и да го аболицира! :tapp:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.760
Поени од реакции
9.927
неможам да резберам („&*%%....)

како може да му се восхитувате на некого кој се збогатил , поседува 100 фирми , заебава на околу ( него , до него , со него ... )

деца кои немаат право на глас ... „..ка дојде у штабо...“

просто неможам да поверувам какви ли се постови имате создадено .... БРАВО .

како што го гледав јас дуелот Бонева кажа доста работи за кои ЗЗ немаше солиден одговор , кој е реален ќе каже дали било така .

22 е доста близу така да излишни се сите муабети ќе се виде тоа .

Ништо да не те чуди. Они просто свршија вчера сите до еден. Посебно кога Заев рече во стилот на интелектуалец на точните тврдења на Бонева: Жално е што толку ве лажат само незнам дали пари би земаат за тоа госпоѓо Бонева. Оваа изјава, со смисла од почеток до крај, изречена во стилот на Цезар...како да не свршиш? Толку им е капацитетот другар. Леле како и ја залепи Зочето. Ова се е од муабет со типични симпатизери. На секое друго тврдење арогантно велеше Банално Банално, научил нов збор градоначалникот наш. Абе...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
20
Поени од реакции
2
WOW...WOW...WOW... ДАЛИ ГО ГЛЕДАВТЕ ПРЕСОТ НА ГОСПОЃАТА СИЛВАНА БОНЕВА ШТО СЕГА БЕШЕ НА ИНТЕЛ ?!?!?! Леле каков шамар и тоа од жена изеде зајакот! И ТОА СО ФАКТИ, А НЕ СО "Бог да чува" или "Банално, банално"!
СИЛВАНА извади ДОКУМЕНТИ пред камери што зајакот ги потпишал без да има право за тоа, ги демантираше документирано изјавите дадени од него дека не бил сопственик на вчера спомната фирма, извади лажни сведоштва на зајакот што ги давал пред судот, покажа материјали од кои се гледа како зајакот си ги менува ставовите според тоа како него му одговара...
А знаете каков беше одговорот од штабот на СДСМ?! Не се чудете, типично во нивен стил "се фатила баба на оро...се пуштила баба од оро...под маса...над маса" и други слични "високо интелектуални изрази" кои зборуваат за нивното ниво и за интелектуалниот багаж што го носат зајакот и неговата компанија! Не покажаа ниту еден документиран демант!
БРАВО ЗА СИЛВАНА ШТО СЕКОГАШ СЕ ПОВИКУВА НА ОФИЦИЈАЛНИ ДОКУМЕНТИ, А НЕ НА ЧАРШИИСКИ МУАБЕТИ И НА ИЗЛИТЕНИ ФРАЗИ!
 
Г

Грејвдигер

Гостин
А што ве боли вас дека 3аев успеал во животот и има повеќе фирми во негова сопственост? Јеби га, не може сите да бидат како него способни. Ајде бидете ми по3дравени сега сите, седете си на топло дома, а јас 3аминувам да се видам со останатите симпати3ери на 3аев!

 
V

Viktoranius

Гостин
А што ве боли вас дека 3аев успеал во животот и има повеќе фирми во негова сопственост? Јеби га, не може сите да бидат како него способни. Ајде бидете ми по3дравени сега сите, седете си на топло дома, а јас 3аминувам да се видам со останатите симпати3ери на 3аев!

Заев пред да станеше градоначалник имаше 3 фирми, сега има 33.

Иначе некој спомна Ѓело не земал пари за песната? :pos2::pos2::pos2::pos2:

Не земал, на вересија била таа песна.:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom