Дуел помеѓу Зоран Заев и Силвана Бонева

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Јас сум неутрален и не ја гледах емисијата и саа не знам кој е бил подобар,СДСМ-овците викат оти Ѕаев бил подобар,ВМРО-овците викат оти Бонева била подобра,кој да верувам? :ne::ne:
Ја дават на ИНТЕЛ,реприза.Па после кажи ни ти што мислиш.:)
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Ја дават на ИНТЕЛ,преприза.Па после кажи ни ти што мислиш.:)
Проблемо е шо јас дек шо сум нема ни ИНТЕЛ ни ВИС,ако го има дуело на јутуб мош ќе ѕирнам шо го имат лажано народо?
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Проблемо е шо јас дек шо сум нема ни ИНТЕЛ ни ВИС,ако го има дуело на јутуб мош ќе ѕирнам шо го имат лажано народо?
Јас го имам снимано цел , ама 4 саата е , мрзе ме да го аплоадирам саа , ако сакаш на цд ке ти го снимам и гледи го ка ке дојдаш , да видаш циркус :pos2:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
ова ви е предвремено, добар ден, ГОСПОЖА БОНЕВА АКО ВЕ ВИДАМ И КОГА КЕ ВЕ ВИДАМ????
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Е ја ти незнааш , општина Струмица нема 72 села , туку општина Струмица опфаке 24 села... а општина Струмица заедно со другите општини , Босилово , Василево , Ново Село итн заедно имаат 72 села ... затва не се правејте паметни , ко ке наполнате 18 години тогај ми изигравајте политичаре ! :smir:
А Василево Босилово и Ново Село нели се под струмица бе
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
А Василево Босилово и Ново Село нели се под струмица бе

ИЛЕЕЕЕЕЕЕ ти батино колку годинки си а??? или не знаеш шо е децентрализација ???
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
А Василево Босилово и Ново Село нели се под струмица бе
Kako што вика Зоран Заев : Господ да чува и да бране !
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Некогаш не сте ми јасни, како може да идолизирате луѓе, а посебно политичари?
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Некогаш не сте ми јасни, како може да идолизирате луѓе, а посебно политичари?

Да не ти прече на тебе ? ако ти прече кажи одма ке ги одидолизираме , само нем да не банирате :pos2:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Да не ти прече на тебе ? ако ти прече кажи одма ке ги одидолизираме , само нем да не банирате :pos2:
Не, мене ич не ми пречи.
Јас немам идоли. Јас гледам луѓе од крв и месо, со сите сопствени доблести и мани.
А вие (а и вашите противници) од луѓето правите светци.
А незнаете дека се се руши како кула од карти.
Ние не банираме ако сте по пропис :)
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Сношти после дуело , градоначалнико дојде у главнио штаб и неможеше да поверува колко народ го пречека со аплауз и честитки за неговото представување во дуелот со Силвана Бонева . Ке цитирам еден дел од неговиот муабет : „Силвана вика не се градило плоштад немало услови, човеците на месечината почнаа да градат, јас нема да изградам еден плоштад , бог да чува“

:pos2::pos2::pos2:
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Ноу комент. За се што се има објавено во јавноста во врска со Глобал... Ноу комент, освен чисти глупости. :back:

Инсајдер инфо не давам. :smir: Yeah, call me an idiot now. :pipi: Само да знаеш дека ако се обелоденат многу работи, тешко му се пише. Не од мене, ама токму од неговите лични партиски војници (не го зими ова како навреда, ама мислам дека си еден од нив), кои мислат дека многу чесно работи. Ама, тоа е политиката, да земаш нешто за тебе, ако остане, да дадеш на другите да мислат дека си направил нешто. :smir:

Затоа, седете си неутрални, не изигравајте многу партиски војници, и ако се пружи прилика да ќарите, макар и од некоја албанска партија, искористете ја. :pipi: Кој нема да го направи тоа, тежок идиот е. After all, тоа е целта на политиката. :smir:
Da bev partiski vojnik ili aktivist nemase da napisam samo 4-5 posta na tema Zaev Boneva tuku ke napisev mnogu poveke ;) pozzzz
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Јас сум неутрален и не ја гледах емисијата и саа не знам кој е бил подобар,СДСМ-овците викат оти Ѕаев бил подобар,ВМРО-овците викат оти Бонева била подобра,кој да верувам? :ne::ne:
Да се цитирам од претходно...

Заев глупости говоре, буквално глупости, многу од работите ги прекрива, најинтересно ми беше кога спомна за 11те фабрики. Многу од работите што ги кажува немат врска, ама Бонева е недоволно информирана. Не знае како да го стегне на Заев, со вистинските прашања ќе го заглава и тоа доста добро. :pipi:
Да надополнам... Мислам дека немаше победник, само во круг се вртеа и 2цата цело време. Заев изиграваше невин, а Бонева го напаѓаше со доста прашања. Заев ги извртуваше одговорите, а Бонева пак го напаѓаше. Единствен проблем беше, тоа што Бонева му поставуваше прашања кои Заев, а и било кој да е на таа позиција, можеше лесно да ги изврте во негова полза. Ако ги одговореше искрено, ќе му рековме чао уште денес. :smir:

За победник, ќе кажат изборите во недела. Засега само може муабет овде да си правиме... :pipi:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Да надополнам... Мислам дека немаше победник, само во круг се вртеа и 2цата цело време. Заев изиграваше невин, а Бонева го напаѓаше со доста прашања. Заев ги извртуваше одговорите, а Бонева пак го напаѓаше. Единствен проблем беше, тоа што Бонева му поставуваше прашања кои Заев, а и било кој да е на таа позиција, можеше лесно да ги изврте во негова полза. Ако ги одговореше искрено, ќе му рековме чао уште денес. :smir:

За победник, ќе кажат изборите во недела. Засега само може муабет овде да си правиме... :pipi:
Најверојатно, најобјективно мислење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom