Што читате во моментов? (со краток коментар)

Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Papokot na svetot- Venko Andonovski. Znam deka docnam i deka izleze u iljadu devetsto detiries druga, ama pretpocitam da citam knigi otkako ke pomine euforijata za niv, nekum da citam iznasileno od so nekoj napinja celo vreme kolku e popularna knigata.:salut:
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
citanje

momentalno ja zavrsiv Ponizeni i navredeni od Dostoevski i im ja preporacuam na site forumisti ,zatoa sto posle bilo koja kniga od Dostoevski drugite romani se kako od decinja napisani.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
momentalno ja zavrsiv Ponizeni i navredeni od Dostoevski i im ja preporacuam na site forumisti ,zatoa sto posle bilo koja kniga od Dostoevski drugite romani se kako od decinja napisani.
Штотуку навреди едно стотина култури и неколку стотици респектабилни романописци. Што не води кон прашањето, дали си прочитал воопшто нешто друго освен Достоевски... :toe:
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Клучот на изборот-Ог Мандино...
Интересна книга ...:pipi:
 

Rock Girl

Liber, libertas!
Член од
11 август 2007
Мислења
500
Поени од реакции
28
Posledna Opomena (Final Demand) od Deborah Moggach i
1984 - George Orwell
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Ја прочитав Принцезата Султана, истовремено ја зедов и Фотографија од Пенелопи Лајвли и не ми се допадна, па ја оставив и препуштив на домашните кои ја зачитаа.
А сега ги зедов За мојата малечка од Тони Парсонс и Аферата на Ван Гог од Џефри Арчер, ќе ја почнам едната уште сега.

Жива зараза се овие книгите. :pos:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
On disobedience and other essays - E. Fromm. И ќе се вратам на Пророкот после, не ми легнува така брзо.
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Најголемото чудо на светот - Ог Мандино. Закон книга е!
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
84
Поени од реакции
2
imam uste nekoja strana od biografijata na Klara Cetkin - "Klara Cetkin" od Lujza Dorneman
a preeska bev vo biblioteka i ja zemav "Ponizeni i navredeni" od Dostoevski.. pa koga ke gi zavrsam ovie 30tina strani ke ja citam nea
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Симон Дракул - „Белата долина“.
 

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
Чекајќи го Годо - Семјуел Бекет
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Дервишот и смртта - Меша Селимовиќ. По предлог на кајганџии и да, книгава е закон, баш онаква психолошка каква што сакам и со подробни описи...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom